شهریه

هزینه تحصیل در رومانی به این صورت است که دانشجو  باید در سال 600تا 5000یورو شهریه پرداخت کند.

دانشجویان اتحادیه اروپا هزینه های مشابه دانشجویان رومانی را پرداخت می کنند ، در حالی که دانشجویان غیر اتحادیه اروپا معمولاً باید کمی هزینه بالاتری بپردازند.

خوب است بدانید: دانشجویانی که برای تحصیل در رومانی نیاز به ویزا دارند باید قبل از اینکه درخواست ویزا خود را برای سال اول (و قبل از شروع هر سال تحصیلی پس از آن انجام دهند) اینست که شهریه خود را در یک اقساط پرداخت کنند.

دانشجویانی که به ویزای دانشجویی رومانیایی احتیاج ندارند می توانند سالانه یک یا دو یا سه قسط پرداخت کنند.

هزینه اسکان

از دیگر هزینه های تحصیل در رومانی بحث اقامتگاه و خوابگاه مخصوص دانشجویان است که قیمت های آنها در حدود 60 یورو در ماه برای یک اتاق مشترک شروع می شود.

هزینه کلی زندگی

هزینه زندگی در رومانی به طور کلی بسیار پایین است.تخمین زده می شود که بخارست 50.34٪ ارزان تر از زندگی در لندن است و اجاره 87٪ پایین تر از نیویورک است

بخشی از هزینه های زندگی دانشجویی در رومانی:

حمل و نقل رایگان برای دانشجویان
ماهانه 150-300 یورو برای اجاره یک آپارتمان خصوصی
ماهانه 150 یورو برای غذا
به طور کلی ، یک دانشجو با هزینه های زندگی (بسته به محل زندگی و شیوه زندگی) در هر ماه حدود 300 تا 500 یورو در ماه هزینه می کند.

دیدن مطلب
میزان درآمد در رومانی

بورس های تحصیلی ، جوایز و بورس های تحصیلی

دولت رومانی کمک های سخاوتمندانه ای را به دانشجویان ارائه می دهد که غالباً می تواند مبلغی از پرداخت کامل هزینه باشد. این امر میتواند هزینه تحصیل در رومانی را برای دانشجو کمتر کند.

همه دانشجویان اتحادیه اروپا حق دریافت کمک های مشابه به دانشجویان رومانی را دارند و برخی از کمک های مالی نیز به طور ویژه به دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ارائه می شود.

کمک های مالی معمولاً بر اساس شایستگی علمی دانشجویی یا وضعیت اجتماعی اعطا می شود.

کار هنگام تحصیل

اگر قصد تحصیل در رومانی را دارید باید بدانید که به عنوان یک دانشجوی غیر اتحادیه اروپا با ویزای تحصیل در رومانی ، شما می توانید، کار پاره وقت نیز انجام دهید،البته تا زمانی که مجوز اقامت داشته باشید.

شغل معمولی دانشجویی ممکن است در رستوران ها یا کافه ها یا به عنوان سرپرست کودک / معلم برای یک خانواده باشد.

این میتواند کمک خرجی باشد برای هزینه تحصیل در رومانی. صفحه مشاغل ErasmusU یک راه بسیار خوبی برای دانشجویان به پیدا کردن کار در رومانی است.

شما همچنین می توانید از طریق دانشگاه خود برای یافتن کار در یک شغل اداری یا در یک قسمت دانشجویی کار کنید.

چگونه ثابت کنم که “بودجه کافی” دارم؟

باید ثابت کنید که از پس هزینه تحصیل در رومانی بر می آیید در غیر این صورت درخواست ویزای دانشجویی شما ریجکت میشود.طی قانونی که دولت وقت رومانی تصویب کرده دانشجوهای غیر اتحادیه اروپا باید برای زندگی مستقل حداقل 2400یورو تمکن مالی داشته باشند

دیدن مطلب
ویزای کار رومانی

تحصیل در رومانی

حقوق در ایتالیا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.