هزینه تحصیل در سوئد

شهریه در سوئد

هزینه تحصیل در سوئد

هزینه تحصیل در سوئد

هزینه تحصیل در سوئد چقدر است؟

هزینه های آموزش عالی سالانه در سوئد بسته به دانشگاه و برنامه متفاوت است. شهریه تحصیل در سوئد از حدود 80،000 کرون در سال (تقریبا 8،300 یورو یا 9.200 دلار از اکتبر 2016) تا 130،000 SEK (یا تقریباً 13،000 یورو یا 14.600 دلار از اکتبر 2018) است.

همه دانش آموزان در سوئد باید کتاب های درسی خود را بخرند و به طور متوسط ​​750 SEK در ماه برای این منظور هزینه کنند.

برنامه ریزی بودجه شما بخش مهمی از آمادگی برای تحصیل در سوئد است. در اینجا مروری بر هزینه های مختلفی که باید در بودجه خود لحاظ کنید ، آورده شده است.

در سوئد ، واحد پول مورد استفاده کرون سوئد (SEK) است.

نرخ تبدیل ارز در ژانویه 2019:

1 EUR = حدود 10.2 SEK
1 USD = حدود 9.0 SEK
10 INR = حدود 1.3 SEK

هزینه درخواستی و شهریه

هزینه درخواستی و شهریه برای دانشجویانی که تابعیت یک کشور اتحادیه اروپا / EEA / Nordic یا سوئیس را ندارند و در مقطع لیسانس یا کارشناسی ارشد تحصیل می کنند اعمال می شود.

هزینه درخواست SEK 900. است این هزینه به عنوان بخشی از برنامه بصورت آنلاین پرداخت میشودUniversityadmissions.se .

شهریه در سوئد بسته به موضوع متفاوت است. متوسط ​​هزینه برنامه کارشناسی ارشد 129،000 کرون در سال است. برنامه های لیسانس به طور کلی ارزان تر است.

محدوده استاندارد شهریه برای موضوعات مختلف در زیر نشان داده شده است (سطح دقیق ممکن است متفاوت باشد)

علوم اجتماعی و علوم انسانی 80،000 SEK – 110،000 SEK در سال
برنامه های فنی و علوم طبیعی 120،000 SEK 120،000 – 145،000 / سال
معماری و طراحی 190،000 SEK – 270،000 سالانه

شهریه هر رشته در Universityadmissionions.se و در وب سایت هر برنامه ذکر شده است.

هزینه های زندگی

بودجه متوسط ​​ماهانه دانشجویان حدود 8،370 کرون در ماه است. البته هزینه های شما بسته به جایی که شما زندگی می کنید و ترجیحات شخصی شما متفاوت خواهد بود.

بیمه سلامت

برای اطلاعات در مورد بیمه درمانی دانشجویان بین المللی در سوئد ، به بیمه درمانی و مراقبت های پزشکی مراجعه کنید  .

هزینه اتحادیه دانشجویی

دانش آموزان معمولاً با هزینه اندک عضویت در اتحادیه محلی دانشجویی را بدست می آورند. این امکان دسترسی به فعالیتهای مختلف دانشجویی و تخفیف های دانشجویی را برای شما فراهم می آورد. بسته به اتحادیه ، هزینه های 50-350 SEK در هر ترم متغیر است. اتحادیه دانشجویی مربوطه شما می تواند اطلاعات مربوط به هزینه های عضویت و مزایا را ارائه دهد.

کتابهای درسی

به طور متوسط ​​، انتظار دارید که در هر ماه حدود 750 کرون برای کتاب های درسی هزینه کنید. در برخی موضوعات مانند حقوق و علوم طبیعی احتمالاً این رقم بیشتر است. بسیاری از اتحادیه های دانشجویی فروش کتاب را در جایی ترتیب می دهند که دانشجویان بتوانند کتابهای درسی استفاده شده را ارزان بخرند. همچنین معمول است که دانش آموزان در کالج دانشگاهی که نسخه های مورد استفاده خود را از کتابهای درسی سالهای گذشته به فروش می رسانند ، اعلان دهند. وب سایتهای خرید کتابهای درسی استفاده شده نیز محبوب هستند.

ممکن است واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی برای تحصیل در سوئد باشید. اطلاعات بیشتر در مورد بورس های تحصیلی را در لینک زیر بخوانید:

هزینه های دیگر تحصیل در سوئد

دانش آموزان معمولاً با هزینه اندک عضویت در اتحادیه محلی دانشجویی عضو می شوند. این امکان دسترسی به فعالیتهای مختلف دانشجویی و تخفیف های دانشجویی را برای شما فراهم می آورد. بسته به اتحادیه ، هزینه های 50-350 SEK در هر ترم متغیر است.

هزینه های زندگی به محل تحصیل بستگی دارد (شهرهای بزرگتر عموما گران تر هستند) اما تقریباً 8000 SEK در ماه شامل اجاره یا 925 دلار / 830 یورو از اکتبر 2016 است.

هزینه مراقبت های بهداشتی برای دانشجویان بین المللی بسته به اینکه شما شهروند اتحادیه اروپا / EEA / سوئیس باشید یا خیر و همچنین مدت زمان تحصیل در سوئد متفاوت است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *