هزینه تحصیل در فنلاند

هزینه تحصیل در فنلاند

هزینه تحصیل در فنلاند

اطلاعات کامل هزینه تحصیل در فنلاند 2020

  • آیا می توان به صورت رایگان در فنلاند تحصیل کرد؟
  • شهریه تحصیل در فنلاند چقدر است؟
  • آیا بورسیه هایی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد؟ 

1. آیا می توانید به صورت رایگان در فنلاند تحصیل کنید؟

بل ه! اگر شهروند یک کشور در اتحادیه اروپا (EU) ، کشورهای منطقه اقتصادی اروپا (EEA) یا سوئیس هستید ، می توانید به طور رایگان در فنلاند تحصیل کنید – نیازی به پرداخت شهریه نیست.

اگر اهل اتحادیه اروپا ، EEA یا سوئیس نیستید ، به عنوان یک دانشجوی بین المللی حساب می شوید. بیشتر دانشجویان بین المللی مجبور به پرداخت هزینه می شوند ، اما استثنائاتی نیز وجود دارد – موارد زیر در این مورد است.

2. چه کسی برای تحصیل در فنلاند باید شهریه پرداخت کند؟

شهریه دانشگاه در فنلاند فقط برای دانشجویان بین المللی اعمال می شود ، یعنی دانشجویانی که از کشوری خارج از اتحادیه اروپا ، EEA یا سوئیس می آیند.  شهریه برای دانشجویان تمام وقت در برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد اعمال می شود. اما برنامه های دکترا (PhD) معمولاً بدون شهریه است.

با این حال ، همه دانشجویان بین المللی در واقع مجبور به پرداخت شهریه نیستند. دانشجویان انتقالی سایر کشورها در فنلاند شهریه نمی پردازند (گرچه ممکن است در کشور مبدا خود مجبور به پرداخت هزینه شوند).

استثنائاتی نیز وجود دارد که در شرایط خاصی در فنلاند وجود دارد. اگر در حال حاضر مجوز اقامت دائم یا مدت ثابت یا کارت آبی اتحادیه اروپا دارید ، احتمالاً از پرداخت هزینه معاف هستید. همچنین ، هر کسی که برخلاف مدرک تدریس زبان انگلیسی ، تحصیل به زبان فنلاندی یا سوئدی را انتخاب کند ، از پرداخت شهریه معاف است.

دیدن مطلب
شرایط تحصیل در ایتالیا

وب سایت رسمی دولت فنلاند اطلاعات دقیق تری در مورد آنچه در مورد وضعیت شما در Studyinfo.fi اعمال می شود ، دارد .

3. هزینه تحصیل در فنلاند چقدر است؟

بنابراین ، اگر مجبور به پرداخت هزینه تحصیل در فنلاند هستید ، چقدر است؟ این بستگی به موسسه دارد: هر دانشگاه هزینه های خود را تعیین می کند ، و همچنین آنها با برنامههای متفاوت هستند. در جدول زیر محدوده هایی را که برخی از بزرگترین دانشگاههای فنلاند دانشجویان بین المللی خود را به آنها تعبیه می کنند ، گردآوری کرده ایم. انتظار می رود حداقل 6000 یورو در سال  و 18،000 یورو در دانشگاه معتبر هلسینکی پرداخت کنید :

دانشگاهشهریه
دانشگاه آلتوسالانه 12000 تا 15،000 یورو
دانشگاه Åbo Akademiسالانه 8000 تا 12،000 یورو
دانشگاه علوم کاربردی آرکاداسالانه 6000 تا 9،000 یورو
هاگا-هلیا UASسالانه 8،500 تا 9،500 یورو
دانشکده اقتصاد Hanken12،500 یورو در سال
هلسینکی متروپولیا UASسالانه 10،000 تا 12،000 یورو
دانشگاه فنلاند شرقیسالانه 8000 تا 15،000 یورو
دانشگاه هلسینکیسالانه 13000 تا 18،000 یورو
دانشگاه اوولوسالانه 10،000 تا 13،000 یورو
دانشگاه تامپرهسالانه 8000 تا 12،000 یورو
دانشگاه تورکوسالانه 8000 تا 16000 یورو

هنگامی که هزینه های خود را برای اقامت در خارج از کشور اختصاص می دهید ، به خاطر داشته باشید که این مبالغ فقط شهریه را تحت پوشش خود قرار می دهند – آنها حتی یک اتاق یا کمترین امکاناتی را فراتر از خدمات داخل دانشگاه را شامل نمی شوند.

4- آیا برای دانشجویان بین المللی بورسیه تحصیلی وجود دارد؟

بله ، طیف وسیعی از فرصت های بودجه برای دانشجویانی که می خواهند در فنلاند تحصیل کنند در خارج از کشور است.

دیدن مطلب
جاذبه های توریستی ایتالیا

مستقیم ترین راه بورسیه های دانشگاهی است. هر دانشگاه فنلاند طیف وسیعی از بورس های تحصیلی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. اینها عمدتاً مبتنی بر شایستگی های دانشگاهی است و غالباً برای هر برنامه مدرک ، سهمیه مشخصی وجود دارد. برخی از بورس های تحصیلی هزینه کامل پرداخت می کنند ، برخی دیگر ممکن است با کسری درصدی از شهریه ، مثلاً 50٪ ، به شما پاداش دهند.

هنگامی که درخواست خود را به دانشگاه های فنلاند شروع می کنید ، حتما در مورد گزینه های بورسیه تحصیلی هر مدرسه مطالعه کنید و مطمئن شوید که به موقع نیز درخواست آن را داده اید.

همچنین ، راهنمای ما در مورد بورس های تحصیلی در اروپا را بررسی کنید .

5- چه موقع به عنوان دانشجو در فنلاند باید شهریه خود را پرداخت كنید؟

وقتی نامه پذیرش خود را برای برنامه تحصیلی خود دریافت می کنید ، معمولاً فاکتور هزینه شهریه سال اول را نیز که همراه آن است دریافت می کنید. اگر شما نیز توسط دانشگاه برای دریافت بورس تحصیلی پذیرفته باشید ، مبلغی که بورس تحصیلی را پوشش می دهد به طور خودکار کسر می شود. بسته به بورس تحصیلی ، ممکن است کل این مقدار باشد ، یا چشم پوشی از هزینه ممکن است کسری مانند 50٪ باشد.

شرایط پرداخت برای هر دانشگاه کمی متفاوت است. در بیشتر موارد ، از شما انتظار می رود شهریه کامل سالانه شهریه را طی دو هفته یا یک ماه پرداخت کنید. و تا زمانی که پرداخت نکنید ، پذیرش شما مشروط خواهد بود. برخی از دانشگاه ها همچنین پیشنهاد می کنند که شهریه را به اقساط تقسیم کنید تا دیگر نیازی به پرداخت یکباره چنین مبلغ بالایی نباشد.

دیدن مطلب
دانشگاه ویندزهایم هلند

این بسیار مهم است که شهریه خود را به موقع پرداخت کنید. شما نمی توانید برای اجازه اقامت با پذیرش مشروط اقدام کنید ، بنابراین قبل از اقدام به درخواست اقامت برای دریافت ویزای دانشجویی خود باید هزینه بپردازید.

6. هزینه ماهیانه زندگی در فنلاند چقدر است؟

فنلاند کشوری ارزان نیست ، اما حتی با بودجه محدود دانشجویی نیز می توانید از آن استفاده کنید. اینکه چقدر پول در هر ماه خرج می کنید به سبک زندگی و عادات خرج شما بستگی دارد (البته) و همچنین به جایی که تحصیل می کنید. هلسینکی ، پایتخت ، کمی گرانتر از شهرهای کوچکتر مانند اوولو خواهد بود.

دانشگاه هلسینکی توصیه می کند  700 تا 1000 یورو در ماه را در نر بگیرید ، از جمله اجاره ، بودجه در اختصاص گرفتن مکان در خوابگاه یا سالن اقامت دانشجویی صرفه جویی واقعی در پول است. اجاره یک اتاق به صورت خصوصی به خصوص در هلسینکی می تواند واقعاً گران شود.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *