هزینه های تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی 

هزینه تحصیل در کانادا چقدر است؟

خبر خوب این است که تحصیل در کانادا مقرون به صرفه است. درست است! ارزان تر از آنچه فکر می کنید است. وقتی صحبت از تحصیلات پس از دوره متوسطه می شود ، شهریه کانادا به طور کلی از کالج ها و دانشگاه های استرالیا ، انگلیس و ایالات متحده کمتر است .

کانادا یکی از محبوب ترین مقاصد جهان برای دانشجویان بین المللی است که انواع مختلفی از تجارب و فرصت ها را در کشوری که به دلیل وسعت گسترده ، شهرهای چند فرهنگی و زیبایی های طبیعی شناخته شده است ، ارائه می دهد. اگر می خواهید در کانادا تحصیل کنید ، خبر خوب این است که شهریه به طور کلی نسبت به سایر مقاصد مهم آنگلوفون (ایالات متحده ، انگلیس و استرالیا) ارزان تر است ، اگرچه در مقایسه با سایر کشورها هنوز هم بسیار بالا هستند.

در این صفحه اطلاعات لازم برای درک هزینه تحصیل در کانادا از مقطع ابتدایی تا دبیرستان ، کالج ، دانشگاه ، تحصیلات تکمیلی ، دانشکده زبان و سایر موارد در اختیار شما قرار می گیرد.

هزینه های تحصیل شما به عنوان روشی مناسب برای مهاجرت به کانادا بیشتر شامل شهریه می باشد. ما اطلاعات مربوط به بودجه شما را در برنامه ریزی برای سایر هزینه ها ، مانند هزینه های زندگی به شما کمک می کنیم.

هزینه تحصیل در کانادا مدرسه ابتدایی

مدرسه ابتدایی یا ابتدایی عمومی برای ساکنین کانادا رایگان است. اگر فرزند خود را برای تحصیل به کانادا می فرستید ، لطفاً با مدرسه تماس بگیرید تا دریابید که آیا دانشجویان دانشجویی بین المللی هزینه ای دارند. بعضی اوقات ، مدارس برای مشارکت در فعالیت های اضافی ، مانند تیم های ورزشی یا مسابقات مدرسه ، هزینه های اندکی را برای فرزند شما می پردازند. بیشتر کودکان ناهار خود را به مدرسه می آورند ، با این حال ، برخی از مدارس برنامه های ناهارخوری یا برنامه ناهار گرم را ارائه می دهند که در آن ممکن است کودک شما یک وعده غذایی بخرد.

هزینه تحصیل در کانادا دبیرستان

دبیرستان یا دبیرستان دولتی برای ساکنین این کشور در کانادا رایگان است. بسیاری از مدارس هزینه های دانشجویی بین المللی را پرداخت می کنند که می تواند از حدود 8000 CAD تا 14،000 CAD در سال باشد. لطفاً برای تأیید هزینه ، در صورت وجود ، برای دانش آموزان بین المللی با مدرسه ای که می خواهید نوجوانتان در آن حضور داشته باشد را تماس بر قرار کنید .

هزینه تحصیل در کانادا

بعضی اوقات ، مدارس برای مشارکت در فعالیت های اضافی ، مانند تیم های ورزشی یا مسابقات مدرسه ، هزینه های اندکی را برای فرزند شما می پردازند. در دبیرستان ، بسیاری از دانش آموزان ناهار خود را به مدرسه می آورند ، با این حال ، برخی از مدارس برنامه های ناهارخوری یا برنامه ناهار گرم را ارائه می دهند که در آن ممکن است کودک شما یک وعده غذایی بخرد.

هزینه های تحصیل در کانادا در مدرسه زبان 

مدارس زبان اغلب به جای یک ترم تحصیلی ، دوره هایی را بر اساس تعداد معینی از هفته ها ارائه می دهند. هزینه شهریه در مدارس زبان کانادا توسط هر مدرسه تعیین می شود.

در اینجا برخی از نمونه های مربوط به مدارس زبان در برخی از کلانشهرهای کلیدی کانادا (شامل مسکن یا غذا) هزینه شده است:

تورنتو: 12 هفته آموزشگاه زبان انگلیسی = CAD 3،515
شهر کبک: 12 هفته آموزش زبان فرانسه = 3570 CAD
ونکوور: 12 هفته آموزشگاه زبان انگلیسی = CAD 4،083
کلگری: 12 هفته آموزشگاه زبان فرانسه = 3،446 CAD

هزینه تحصیل در کانادا در کالج و دانشکده فنی و حرفه ای

طول دوره های دانشگاه متفاوت است ، بنابراین آنها اغلب از دانشگاه هزینه های کمتری دارند. برخی از برنامه ها شامل یادگیری یکپارچه کار است ، که ممکن است در حالی که در کانادا هستید ، درآمد کسب کنید.

دیدن مطلب
اقامت تحصیلی گرجستان

کالج ها و مدارس حرفه ای با کیفیت بالا در سراسر کانادا ، از جمله شهرهای کوچکتر و شهرهایی که هزینه زندگی پایین تر باشد ، پیدا خواهید کرد. حتی شهرهای بزرگ کانادا نسبت به بسیاری از شهرهای جهان نسبتاً مقرون به صرفه تر هستند.

شهریه دانشجویان بین المللی در کانادا بسته به برنامه و مکانی که انتخاب می کنید متفاوت است.

برخی از مدارس شهریه رایگان ارائه می دهند ، در حالیکه برخی دیگر بسته به کالج و برنامه تحصیلی شما ، از حدود 2،000 CAD در سال تا 18،000 CAD در سال برای شهریه متغیر هستند.

همچنین هزینه هایی برای زندگی شما وجود دارد. ما دریافتیم که ، به طور متوسط ​​، هزینه زندگی برای دانشجویان کالج کانادایی تقریباً 12،000 CAD است.

هزینه های تحصیل در کانادا در دانشگاه در کانادا

چه چیزی می تواند بهتر از گرفتن مدرک دانشگاهی در یک کشور زیبا باشد؟ پیدا کردن یک برنامه معتبر که می توانید از عهده آن برآیید. بسیاری از دانشگاه های با کیفیت در شهرهای کوچکتر و کانادایی کانادا یافت می شوند که هزینه زندگی پایین تر است. در بعضی مواقع ، شهرهای بزرگ کانادا از بسیاری از شهرهای جهان مقرون به صرفه تر هستند.

هزینه تحصیل در کانادا

همچنین می توانید مدارس و شهرهای مختلف را با هم مقایسه کنید. خواهید دید که هزینه های آن می تواند از شهری به شهر دیگر و استان به استان دیگر متفاوت باشد ، هم برای شهریه و هم برای هزینه های زندگی. بنابراین ، اگر بودجه دارید ، توصیه می کنیم طیف وسیعی از گزینه ها را جستجو کنید تا دانشگاه و جامعه مناسبی را برای شما پیدا کنند.

برای اینکه ایده ای در مورد هزینه ها به شما ارائه دهیم ، ابزار جستجوی خود را در تعدادی از گزینه های کارشناسی ارشد در سراسر کانادا آزمایش کردیم. ما دریافتیم که شهریه می تواند از 1800 CAD در سال تا تقریباً 20،000 CAD در سال برای یک مدرک دانشگاهی باشد. این ابزار همچنین هزینه برآورد شده برای کتاب و لوازم را به شما می دهد.

به همین ترتیب ، هزینه اقامت ، غذا و حمل و نقل محلی از شهر به شهر دیگر متفاوت است. ابزار جستجوی ما ایده خوبی درمورد هزینه ای که پس از انتخاب مدرسه خود تهیه می کنید به شما می دهد ، با این حال متوجه شدیم که هزینه های زندگی برای یک سال به طور متوسط ​​در حدود 12،000 CAD است.

هزینه تحصیلات تکمیلی در کانادا

تحصیلات تکمیلی شما یک سرمایه گذاری حرفه ای هوشمند است. برنامه های کارشناسی ارشد و دکترا در کانادا در سراسر جهان شناخته شده است ، و هزینه نسبتاً پایین زندگی، این فرصت را برای دانشجویان بین المللی مانند شما جذاب تر می کند. حتی شهرهای بزرگ کانادا از بسیاری از شهرهای جهان مقرون به صرفه تر است.

شهریه تحصیلات تکمیلی در کانادا بسته به برنامه و مکانی که انتخاب می کنید می تواند متفاوت باشد.

برای اینکه ایده ای در مورد هزینه ها به شما ارائه دهیم ، ما دریافتیم که شهریه می تواند از 2.500 CAD در سال تا تقریباً 18،000 CAD در سال برای یک برنامه کارشناسی ارشد باشد. دکترا ممکن است شما را تقریباً 2،500 تا 17000 CAD در سال اجرا کند. اگر بودجه دارید ، حتماً برنامه هایی را از استانها و مدارس مختلف مقایسه کنید. این ابزار همچنین هزینه برآورد شده برای کتاب و لوازم را به شما می دهد.

هزینه اسکان ، غذا و حمل و نقل محلی از شهر به شهر دیگر متفاوت است. ابزار جستجوی ما ایده خوبی درمورد هزینه ای که پس از انتخاب مدرسه خود تهیه می کنید به شما می دهد ، با این حال متوجه شدیم که هزینه های زندگی برای یک سال به طور متوسط ​​در حدود 12،000 CAD است.

هزینه برنامه های تبادل دانشجویی در کانادا

هزینه های برنامه های تبادل دانشجو بسته به سازمانی که برنامه ها و ساختار هزینه آنها را ارائه می دهد ، متفاوت است. شما ممکن است از یک عامل آموزشی برای کمک در یافتن یک برنامه مبادله برای فرزندتان برای حضور در مدرسه در کانادا استفاده کنید.

دیدن مطلب
پذیرش دانشگاههای جمهوری چک

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه آنلاین و فاصله آموزش و پرورش

هزینه های یادگیری آنلاین به این بستگی دارد که آیا این برنامه بخشی از دیپلم کالج ، لیسانس یا در سطح تحصیلات تکمیلی است. هزینه ها همچنین بسته به موسسه و برنامه انتخابی شما می توانند متفاوت باشند.

بورس های تحصیلی برای تحصیل در کانادا

ممکن است واجد شرایط دریافت بورس تحصیلی ، بورس تحصیلی یا کمک هزینه تحصیلی در کانادا باشید. دولت کانادا ، استانها و سرزمین های ما و بسیاری از موسسات آموزشی بودجه دانشجویان بین المللی را ارائه می دهند.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه های زندگی دانشجویان بین المللی در کانادا

وقتی که بودجه خود را به عنوان دانشجوی بین المللی در کانادا برنامه ریزی می کنید ، هزینه های مهم برای در نظر گرفتن وجود دارد:

مسکن
غذا و مواد غذایی
حمل و نقل
بیمه سلامت
سرگرمی و سرگرمی

شهریه در کانادا

دانشگاه ها در کانادا هزینه های خود را تعیین می کنند و اینها بسته به چندین عامل متفاوت است: چه برنامه ای را در حال تحصیل ، چه دانشجوی داخلی و چه داخلی ، و آیا تحصیل در مقطع کارشناسی یا کارشناسی ارشد دارید. براساس آخرین گزارش از آمار کانادا ، شهریه در کانادا به طور متوسط ​​5.3 درصد برای دانشجویان داخلی مقطع کارشناسی کاهش یافته و برای دانشجویان بین المللی در سال 2019/2020 7.6 درصد افزایش یافته است.

اگر شهروند کانادایی هستید که در کانادا تحصیل می کنید ، می توانید انتظار داشته باشید که به طور متوسط ​​6463 دلار در سال برای یک دوره کارشناسی و CA 7،056 دلار در سال برای مدرک تحصیلات تکمیلی بپردازید.

شهریه کارشناسی ارشد در کانادا هزینه های تحصیل در کانادا

براساس آمار کانادا ، میانگین شهریه دانشجویان بین المللی کارشناسی ارشد در سال 2019/20 برابر با 29714 دلار CA (22.500 دلار پوند) در سال است. دوره های علوم انسانی ارزان تر است (به طور متوسط ​​5،542 دلار) ، در حالی که موضوعاتی مانند مهندسی و پزشکی از جمله گرانترین ها (به طور متوسط ​​CA 21،717 دلار (16446 دلار آمریکا) و دندانپزشکی و 14166 دلار (10724 دلار)) برای پزشکی است. دوره های مدیریت پایین تر از میانگین کشوری است ، در سال CA8827 دلار (5170 دلار آمریکا).

هزینه تحصیل در کانادا

شهریه تحصیلات تکمیلی در کانادا

اگر می خواهید در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کنید ، شهریه شهریه به طور کلی کمتر است و بسته به برنامه شما مجدداً متفاوت است. آمار کانادا میانگین شهریه تحصیلات تکمیلی را برای دانشجویان بین المللی در 17/374 دلار در سال 2019/20 ، که تقریباً 13437 دلار آمریکا است ، قرار می دهد. چهار درصد افزایش نسبت به سال قبل.

به طور معمول در سراسر جهان ، برنامه های اجرایی MBA با هزینه های متوسط ​​، حدود 56328 دلار (42،657 دلار) ، در حالی که MBA های معمولی CA به طور متوسط ​​27397 دلار (20،747 دلار) هزینه دارند. (می توانید اطلاعات بیشتری در مورد تحصیل MBA در کانادا در اینجا بخوانید ).

برای کسب اطلاعات بیشتر ، نسخه آنلاین رایگان راهنمای QS Top School School را دریافت کنید ، از جمله بخش اختصاصی در مورد تحصیلات تکمیلی در کانادا.

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه زندگی در کانادا

اگرچه شرایط ویزای دانشجویی کانادایی می گوید شما باید حداقل 10،000 دلار کانادا (7،570 دلار) (یا 11،000 دلار CA / 8،300 دلار در صورت تحصیل در کبک) در بالای شهریه خود داشته باشید ، به احتمال زیاد باید هزینه بیشتری را برای این هزینه بپردازید. هزینه های زندگی شما هزینه های زندگی شما بسته به موقعیت مکانی و عادات هزینه شما متفاوت خواهد بود ، زیرا شهرهای بزرگ معمولاً گران تر از زندگی در آن هستند.

دانشگاه مونترال برآورد دانشجویان را در مجموع CA 14700 $ در سال از جمله مسکن، غذا، مسکن، کتاب، لوازم البته، هزینه های تلفن و هزینه های متفرقه نیاز دارند. به طور مشابه ، دانشگاه بریتیش کلمبیا ، واقع در ونکوور ، هزینه های زندگی 15500 دلار CA را در سال تخمین می زند ، از جمله بیمه درمانی اجباری نیست ، که طبق برنامه بهداشت قبل از میلاد ، سالانه 864 دلار CA است. مطابق نظرسنجی هزینه های زندگی در Mercer 2019 ، تورنتو گرانترین شهر کانادایی بود که در آن زندگی می کرد ، از نزدیک ونکوور ، که از نزدیک ونکوور با پیگیری همراه بود ، با اجاره به ویژه در هر دو شهر بالا بود.

دیدن مطلب
دروه پیش دانشگاهی در دانشگاه های بلاروس

سه نوع اصلی اقامت دانشجویی (اقامت در محل ، اقامت در دانشگاه و اقامت خصوصی) در هزینه های مختلف بسیار متفاوت است ، در حالی که دانشجویان سالانه حدود 3،000-7،500 دلار (2،271 دلار آمریکا – 5،680 دلار) برای اقامت در پردیس هزینه می کنند.

هزینه اقامت مشترک خصوصی می تواند حدود 8،400 دلار در هر سال (6،361 دلار آمریکا) در سال به علاوه قبوض هزینه کند. اقامتگاه های دانشگاه اغلب ارزان تر است ، در حالی که برخی دانشگاه ها برنامه های غذایی را ارائه می دهند تا به شما امکان خرید مواد غذایی از فروشگاه های مواد غذایی دانشگاه را بدهند.

در اینجا چند نمونه از متوسط ​​هزینه های زندگی در کانادا ، گرفته شده از Numbeo در اکتبر 2019:

غذا خوردن در رستوران: CA 16 دلار برای هر نفر (12 دلار آمریکا)
بلیط یک طرفه برای وسایل نقلیه عمومی محلی: CA 3 دلار (2.27 دلار آمریکا)
قرص نان: CA 2.86 دلار (2.17 دلار آمریکا)
بلیط سینما: CA 13.50 دلار (10.22 دلار آمریکا)
هزینه سالانه ورزشگاه: 48.25 $ CA (36.54 $))
هنگام تحصیل در کانادا ، شما باید بیمه درمانی اجباری بخرید. این هزینه تقریباً 600-800 دلار CA (455-607 دلار آمریکا) در سال هزینه خواهد داشت. همچنین اگر هزینه های اضافی را ندارید ، باید هزینه های اضافی مانند لباس زمستانی گرم را نیز تأمین کنید.

ویزای دانشجویی و هزینه های درخواست

برای تحصیل در کانادا ، باید مجوز تحصیل در کانادا را دریافت کنید ، که به عنوان ویزای دانشجویی برای مدت اقامت شما خدمت می کند. اگر دوره یا برنامه شما شش ماه یا کمتر طول بکشد ، نیازی به اجازه تحصیل در کانادا ندارید. تقاضای مجوز تحصیل 150 دلار CA (114 دلار پوند) هزینه دارد. برای مطالعه بیشتر در مورد نحوه دریافت ویزای دانشجویی کانادا اینجا را کلیک کنید .

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه های مربوط به دانشگاه های کانادا بسته به دانشگاه و کشور مبدا شما متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال ، دانشگاه بریتیش کلمبیا دانشجویان کارشناسی ارشد کانادایی CA. 70.50 دلار (53.40 دلار آمریکا) و دانشجویان بین المللی CA 118.50 دلار (89.70 $ ~) را متهم می کند. اگر دانشجوی بین المللی یک کشور در حال توسعه هستید ، ممکن است بتوانید این هزینه را از دست ندهید.

کمک مالی برای تحصیل در کانادا

بورسیه ها ، کمک هزینه ها و بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در کانادا هستند ، در هر دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد وجود دارد. این شامل بورس های تحصیلی ویژه برای پیشرفت ورزشی و تحصیلی و بورسیه های تحصیلی خاص می باشد.

بسیاری از دانشگاه های کانادا بورس های تحصیلی خود را ارائه می دهند ، بنابراین ممکن است شما بتوانید برای بورسیه ای که بطور انحصاری توسط دانشگاهی که در آن قصد دارید تحصیل کنید ارائه دهید. در همه موارد ، مهم است که در اسرع وقت اعمال شود زیرا بودجه بورس تحصیلی محدود و بسیار رقابتی است.

همچنین به متقاضیان بین المللی توصیه می شود که در مورد فرصت های بورس تحصیلی در خارج از کشور که توسط سازمان هایی در کشور خود ارائه می شود تحقیق کنند.

هزینه تحصیل در کانادا

یکی از منابع قابل توجه بورس های تحصیلی برای تحصیل در کانادا ، برنامه بورسیه تحصیلی مشترک المنافع کانادا است که بورس های تحصیلی را به دانشجویان سایر کشورهای مشترک المنافع اعطا می کند. همچنین می توانید اطلاعات کمکهای مالی را در وب سایت مرکز اطلاعات کانادا برای اعتبارنامه های بین المللی مفید بدانید . بورس های تحصیلی بیشتری برای تحصیل در کانادا را می توان در اینجا یافت .

هزینه تحصیل در کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.