هزینه تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه

 رشته دندانپزشکی که از گرایش های پزشکی مربوط به پاکیزگی و بهداشت دهان و دندان است امروزه ترقی های متعدد و پر شماری داشته است.

این شاخه در سال های گذشته  به شکل منحصر به فردی تخصصی شده وگرایش های زیادی  هم دارد ، به شکلی که یک دانشجو برای اخذ مدرک دکتری عمومی در این شاخه  در یک بازه 6 ساله باید تحت تعلیم های عملی و آموزشی  متعددی قرار گیرد.

تحصیل دندانپزشکی در کشور روسیه هم در چند سال گذشته ترقی های پر شماری داشته ، به شکلی  که اغلب  دانش اندوزانی  که نیت تحصیل در این گرایش را دارند تعلیم در خاک روسیه را ابر می گزینند.

تحصیل دندانپزشکی  درکشور  روسیه در حدود  5 تا 6 سال طول میکشد و مخارج علم آموزی در رشته  دندانپزشکی در کشور روسیه سالانه بین ده تا دوازده هزار دلار می باشد. مخارج عمومی هر متقاضی هم برای اقامت درکشور روسیه ماهیانه بین 300 تا 500 دلار است.

بیشتر دوره های علمی در کشور روسیه به زبان انگلیسی آموزش میشود، اگر چه به زبان های  انگلیسی و فرانسه هم  برگزار میشود و اغالب  رشته ها در مقطع دکتری به زبان انگلیسی آموزش  میشوند.

ولی  برای شخص هم منفت آور است که تا زمانی که  در ان کشور علم کسب میکند زبان روسی تعلیم بگیرد و با عموم  و اساتید خود هم کلامی داشته باشد تا اگرقصد داشت  تا بعد از آموزش خود در آن کشور اقامت بگیرد و یا شاغل شود کار سختی در پیش نداشته باشد.

دیدن مطلب
لیتوانی و رویای اقامت اروپا

از مراکز علمی نام آور  در زمره رشته  دندانپزشکی در کشور روسیه میتوان به انستیتو دندانپزشکی مسکو سماشکو اشاره کرد که در این دانشکده  در سطح علمی و آموزشی ممتازی قرار دارد.

برای کسانی که قصد تحصیل  در رشته دندانپزشکی را دارند، تحصیل در روسیه میتواند گزینه خوبی برای آنها باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *