هزینه تحصیل پزشکی در روسیه

در رابطه با هزینه های مربوط به تحصیل در این کشور برای ورود به هر دانشگاه مبلغی که تحت عنوان شهریه ی دانشگاه در نظر گرفته می شود،  نسبت شهر انتخابی و اعتبار دانشگاه این مبلغ متغیراست. به طور متوسط هزینه و شهریه ی دانشگاه های روسیه که در شهر های مسکو و سن پترزبورگ مستقر هستند به نسبت دانشگاه های سایر شهرها بالاتر است. اما در یک بیان کلی، متوسط شهریه  دانشگاه های روسیه برای افراد خواهان ادامه تحصیل در گروه های علوم پزشکی مبلغی معادل ۵ تا ۱۰  هزار دلار در نظر گرفته شده است.

هزینه های زندگی دانشجویی در روسیه بطور متوسط بین 3٫۰۰۰ تا 5٫۰۰۰ دلار در سال می باشد که این بدان معناست که طی یک دوره شش ساله تحصیلی چیزی حدود ۵۰٫۰۰۰ تا ۷۰٫۰۰۰ دلار باید هزینه کرد.

هزینه های زندگی به مواردی همچون خوابگاه، خورد و خوراک، رفت و آمد و امثال اینها تقسیم بندی می شوند. هزینه خوابگاه های اشتراکی دانشگاه های دولتی که معمولا هر اتاق آن برای ۳ تا ۶ نفر است از ۵۰ تا ۸۰ دلار در ماه شروع می شوند. اتاق های خصوصی هم در مسکو و سن پترزبورگ در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ دلار در ماه هزینه دارند که در مناطق گران قیمت تر از ۱٫۰۰۰ دلار در ماه هم می رسد.

بررسی تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل در روسیه بدلیل وجود مراکز آموزشی در سطح عالی و نیز به دلیل نزدیکی آن به ایران و هزینه مقرون به صرفه مورد تقاضای  متقاضیان زیادی قرار گرفته است. این کشور ارائه دهنده انواع رشته های پزشکی اعم از دندان پزشکی، رادیولوژی، داروسازی و…می باشد که دانشجویان فارغ التحصییل شده میتوانند براحتی در کشورهای اروپایی ادامه تحصیل و حتی مشغول به کار شوند. روسیه بیش از ۲۰۰ رشته پزشکی و غیر پزشکی( مهندسی، اقتصاد، علوم انسانی و … ) را ارائه می دهد. روسیه شامل ۶۵۰ دانشگاه و مراکز آموزشی است که در این دانشگاه ها ۷ میلیون دانشجو در حال تحصیل می باشند، از بین این تعداد ۱۶۵۰۰۰ دانشجوی بین المللی از دیگر کشورها هستند.

دیدن مطلب
اطلاعات رویداد برای کشور لهستان اقامت اروپا

تحصیل دردانشگاه های روسیه یک فرصت طلایی است. تحصیل در رشته های پزشکی در روسیه به طور معمول شش سال به طول می انجامد، در صورتی که در ایران هفت ساله  است. همچنین دوره های دندانپزشکی هم در روسیه حدود پنج سال به طول می انجامد و زبان تحصیل در رشته های پزشکی به سه زبان روسی، انگلیسی و فرانسه  ارائه میشود.

دوره های تحصیل پزشکی در روسیه

هر سال تحصیلی شامل دو ترم است.. ترم اول  از سپتامبر تا ژانویه و ترم بعد از فوریه تا ژوئن می باشد. امتحانات ترم اول در ژانویه برگذار می شود در حالی که امتحانات ترم دوم در ماه ژوئن اخذ می گردد. بنابراین دانشجویان می توانند از تعطیلات تابستانی و زمستانی بهره مند گردند. تعطیلات زمستانی از 20 ژانویه تا 7 فوریه می باشد و تعطیلات تابستانی نیز از 15 جولای تا 31 آگوست ادامه خواهد داشت

از نظر هزینه تحصیل در رشته های پزشکی هم باید گفت که رشته های پزشکی روسیه در  سال به حدود 3 تا 4 هزار دلار و رشته های دندانپزشکی روسیه بین 4 تا 5 هزار دلار میرسد شما با تحصیل در روسیه و دریافت مدارک خود می توانید به راحتی در همان کشور و یا کشور های اروپایی و حتی کشور خودمان مشغول به کار شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *