هزینه زندگی دانشجویان در دانمارک چقدر است ؟

هزینه زندگی دانشجویان در دانمارک

هزینه زندگی دانشجویان در دانمارک

دانمارک یک کشور گران قیمت است – اما دارای بالاترین سطح زندگی در جهان است.

اگرچه سیاست پرداخت شهریه دانمارک برای دانشجویان اتحادیه اروپا بسیار جذاب است ، اما به طور کلی هزینه های زندگی بیشتر از اکثر اماکن ، بالاتر از حد متوسط ​​اروپا است.

برای اینکه بتوانید این هزینه ها را برآورده کنید ، باید با دقت در هزینه های ماهانه خود بودجه بندی کنید. تخمین تقریبی از هزینه کلی زندگی ماهانه شما در دانمارک ماهانه 750 – 900 یورو است. زندگی در کپنهاگ گران تر از شهرهای کوچکتر است و ممکن است تا 1200 یورو در ماه بالا برود. اگر قصد زندگی در شهری کوچکتر را دارید ، ممکن است هزینه های خود را در حدود 650 یورو در ماه پایین نگه دارید.

تحصیل در دانمارک

هزینه های اقامت در دانمارک

از کل هزینه های ماهیانه دانشجویان اتحادیه اروپا ، آنها معمولاً حدود 36٪ از محل اقامت را می پردازند. شما به طور متوسط 300 – 500 یورو در ماه برای اقامت و آب و برق پرداخت می کنید و در کپنهاگ 800 یورو نیز می رود. اگر شروع به جستجوی مسکن در اوایل کردید ممکن است مکانهایی با 200 یورو در ماه برای مسکن در خارج از شهر پیدا کنید.

در اینجا برخی از هزینه های اقامت متوسط ​​برای دانش آموزانی که در آپارتمان های مشترک یا به تنهایی زندگی می کنند آورده شده است:

 • دانش آموزانی که به تنهایی زندگی می کنند – 436 یورو در ماه
 • دانش آموزانی که با شریک زندگی / فرزندان زندگی می کنند – 458 یورو در ماه
 • سالن های اقامت دانشجویی (kollegier) – 342 یورو در ماه
دیدن مطلب
تولد در ترکیه

گرفتن اسکان دانشجویی از دانشگاه همیشه آسان نیست ، زیرا آمارهای اروپایی نشان می دهد که حدود 11٪ از دانشجویان ساکن دانمارک ، محلی برای زندگی در اختیار دانشگاه قرار می دهند. با این حال ، حدود 68٪ از دانشجویان واقعاً از شرایط زندگی در سالن های دانشجویی دانشگاه ، بالاتر از حد متوسط ​​اروپا رضایت دارند. بنابراین ، شاید مجبور شوید محلی را از یک مالک خصوصی اجاره کنید.

هزینه های غذا و خرید ارزان دانمارک

بسته به عادت هزینه شما ، متوسط ​​هزینه های غذایی در دانمارک بین 200 تا 270 یورو در ماه خواهد بود. در صورت خرید هفتگی در سوپر مارکت های تخفیف مانند Bilka ، Lidl ، Netto ، Fakta یا Aldi می توانید در مصرف مواد غذایی صرفه جویی زیادی کنید.

ناهار خوری در شهر به طور متوسط ​​25 یورو هزینه دارد و یک آبجو یا یک نوشابه در یک نوار حدود 5 یورو است.

هزینه ی حمل و نقل در دانمارک

در دانمارک ، تقریباً 50٪ دانشجویان برای رسیدن به دانشگاه خود از دوچرخه استفاده می کنند ، در حالی که 30٪ از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند. ارزانترین گذر ماهانه حمل و نقل عمومی 50 یورو در ماه است. بسته به شرایط آن می توانید یک دوچرخه دست دوم با 30 – 135 یورو خریداری کنید.

افتتاح حساب بانکی 

به همه دانشجویان بین المللی توصیه می شود که حساب بانکی دانمارک را باز کنند. برای انجام این کار ، ابتدا باید یک شماره CPR دانمارکی (به عنوان مثال شماره شناسه) بدست آورید. در هنگام انتخاب بانک ، پیشنهاد می کنیم از دانشجویان همکار خود توصیه هایی را مطرح کنید. افتتاح حساب آسان است. فقط گذرنامه یا کارت شناسایی و کارت CPR خود را به شعبه بیاورید.

دیدن مطلب
اخذ پذیرش از ایتالیا

برای چند هفته اول اقامت خود در دانمارک باید به اندازه کافی پول یا کارت اعتباری بیاورید. به عنوان مثال ، برای پرداخت اجاره بها و واریز مسکن خود به میزان کافی پول نیاز خواهید داشت – همچنین برای خرید خانه های خانگی برای اتاق جدید خود. اطمینان حاصل کنید که می توانید از کارت اعتباری خود در دانمارک استفاده کنید. حد برداشت پول خود را بررسی کنید. اگر قبلاً مشتری یک بانک بین المللی بزرگ هستید ، به زودی می توانید پول را مستقیماً از حساب خانه خود به حساب بانکی دانمارک خود واریز کنید. همچنین می توانید از حساب دانمارکی خود به حساب خانه خود واریز کنید. انتقال ممکن است چند روز طول بکشد و به احتمال زیاد هزینه ای را برای شما به همراه خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر با بانک خود تماس بگیرید.

“نمکونتو” – سیستم پرداخت عمومی

شما باید حساب بانکی دانمارک خود را به عنوان “نمکونتو” (یعنی “حساب آسان”) در مرجع مالیاتی دانمارک ثبت کنید ، که به مقامات دولتی امکان می دهد مستقیماً به شما پرداخت کنند – مانند دستمزدها ، تخفیف های مالیاتی یا پرداخت های تعمیر و نگهداری. از بانک دانمارک خود مشاوره بگیرید.

هزینه زندگی دانشجویان در دانمارک

از نظر هزینه زندگی ، این بستگی به شیوه زندگی و عادات شما دارد. اما برای اینکه ایده ای از میانگین هزینه های ماهانه در اینجا ارائه دهید ، بودجه ای ناچیز است:

نوعپیش بینی  هزینه های زندگی را برای یک ماه
اجارهبین 2500 تا 4000 DKK متغیر است (معمولاً خدمات شهری در آن گنجانده شده است)
بیمهتقریباً 200 DKK
مجوز تلویزیون100 DKK
کتاب و لوازم150 DKK
تلفن همراه150 DKK (اینترنت ، حدود 250 DKK ، ممکن است در اجاره شما باشد)
غذا1،500-2،000 DKK
حمل و نقل300 DKK
سایر هزینه های شخصی1،500-2،000 DKK
دیدن مطلب
دانشگاه های مجارستان

نمونه قیمت

 • خرید دوچرخه دست دوم: 250 – 1000 DKK
 • بلیط سینما: 95 DKK
 • ناهار خوری: 200 DKK
 • ورودی کلاب شبانه: 0 – 100 DKK
 • آبجو یا نوشابه در یک بار / کافه: 30 – 50 DKK
 • آبجو یا نوشیدنی ملایم از سوپر مارکت: 5 – 15 DKK
 • قهوه در یک کافه: 30 – 50 DKK

بر اساس گزارش های کاربران ، سایت numbeo.com همچنین اطلاعات مفیدی را برای مقایسه بین هزینه های زندگی در کشورهای خاص در اختیار دارد. در نظر داشته باشید که اعتبار به شدت به میزان گزارش دهی کاربران بستگی دارد ، و آخرین ارقام چه زمانی به روز شده اند.

واحد پول دانمارک

ارز دانمارکی کرون (DKK) نام دارد.

 • خرید دوچرخه دست دوم: 250 – 1000 DKK
 • بلیط سینما: 95 DKK
 • ناهار خوری: 200 DKK
 • ورودی کلاب شبانه: 0 – 100 DKK
 • آبجو یا نوشابه در یک بار / کافه: 30 – 50 DKK
 • آبجو یا نوشیدنی ملایم از سوپر مارکت: 5 – 15 DKK
 • قهوه در یک کافه: 30 – 50 DKK

ویزای شینگن

اقامت اروپا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *