هزینه زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد

هزینه زندگی در سوئد بسیار بالاست و استکهلم ، پایتخت سوئد ، گرانترین مکان در این کشور است. با این حال ، اغلب اینگونه است که در استکهلم حقوقها می تواند بالاتر از سایر کشورها باشد.

 هزینه مسکن بیشترین سهم از حقوق مهاجران در سوئد را به خود اختصاص می دهد، که در کل می تواند حدود 30 درصد باشد. اکثر مهاجران خود را با شرایط در استکهلم وفق میدهند و نکته مثبت این است که مهاجران ممکن است دریابند که حقوق آنها در استکهلم کمی بیشتر از کشورهای مبدأ آنها است.مهاجران برای جابجایی توسط شرکتی در آن کار میکنند ممکن است مورد حمایت مالی قرار گیرندکه کمک زیادی به تأمین امنیت مسکن در سوئد میکند.

زندگی در حومه استکهلم آسانتر و ارزانتر از مرکز شهر است و از آنجا که استاندارد زندگی در هر دو منطقه بسیار بالاست ، حومه شهرها گزینه کاملاً خوبی هستند. پس از مسکن ، کالاهایی مانند غذا و پوشاک بخش بزرگی از هزینه های مهاجران را به خود اختصاص می دهد. مشروبات الکلی و خدماتی مانند آرایشگاه در استکهلم در مقایسه با سایر کشورها بسیار گران است.

هزینه اسکان در سوئد

اسکان در سوئد بسیار گران است. اجاره یک آپارتمان سه خوابه در یک مکان بزرگ در استکهلم می تواند بسیار بالا باشد. با این حال ، قیمت ها به طور کلی کاهش می یابد زمانی که به مناطق خارج از شهر استکهلم بروید.

هزینه های حمل و نقل در سوئد

حمل و نقل در سوئد گران است. مهاجران که در نزدیکی شهر زندگی می کنند بعلت داشتن شبکه حمل و نقل عمومی عالی و گسترده ، به احتمال زیاد به ماشین احتیاج ندارند. این می تواند یک گزینه ارزان قیمت باشد ، حداقل ارزان تر از داشتن و نگهداری خودرو است.

مهاجران می توانند یک کارت مسافرتی SL خریداری کنند که حمل و نقل عمومی را کمی مقرون به صرفه تر می کند. این کارت ها از 24 ساعت تا یک هفته گذر دارند. کودکان ، دانش آموزان و سالمندان اغلب تخفیف دریافت می کنند.

هزینه مراقبت های بهداشتی در سوئد

 نکته خوب در مورد مالیات های بالا در سوئد این است که بخش اعظم نیازهای بهداشتی و درمانی توسط دولت یارانه می گیرد. درصد زیادی از هزینه های داروهای تجویزی و اقدامات و نیازهای پزشکی مراقبت می شود. مراجعه به پزشک ممکن است نیاز به پرداخت حداقل هزینه داشته باشد ، یا در برخی موارد حتی در هنگام مراجعه به پزشک می تواند رایگان باشد.

نمودار نمودار هزینه زندگی

(قیمت ها در سپتامبر 2019 برای استکهلم است. توجه داشته باشید که قیمت ها بسته به ارائه دهنده محصول و خدمات ممکن است متفاوت باشد)

اسکان (متوسط ​​اجاره ماهانه)
آپارتمان دو خوابه در مرکز شهر15،500 SEK
آپارتمان دو خوابه در خارج از مرکز شهر10،000 SEK
غذا و نوشیدنی
شیر (1 لیتر)11 SEK
پنیر (500 گرم)45 SEK
ده عدد تخم مرغ28 SEK
نان سفید23 SEK
برنج (1 کیلوگرم)25 SEK
بسته سیگار (ماربلو)62 SEK
حمل و نقل عمومی
کرایه اتوبوس / قطار در مرکز شهر36 SEK
نرخ تاکسی در هر کیلومتر15 SEK
غذا خوردن
غذای فست فود متوسطSEK 80
کوکا کولا (330ml)21 SEK
کاپوچینو36 SEK
بطری آبجو17 SEK
سه وعده غذایی در رستوران میان رده350 SEK
خدمات رفاهی
ADSL اینترنت بدون پرده در هر ماه295 SEK
آب و برق (به طور متوسط ​​در هر ماه برای یک خانواده استاندارد)780 SEK
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *