هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ

هزینه زندگی در نروژ

 نروژ به عنوان یکی از گرانترین کشورهای جهان برای بازدید شناخته می شود ، اما هزینه زندگی در نروژ چقدر است؟

اولین سؤالی که تقریباً همه در مورد مهاجرت به نروژ در نظر دارند همیشه یکسان هستند:

  • هزینه زندگی در نروژ چقدر است؟
  • آیا نروژ واقعاً به همان اندازه که همه می گویند گران است؟
  • آیا یک آبجو واقعاً 12 دلار قیمت دارد؟
  • میزان حقوق در نروژ چقدر است؟
  • برای زندگی در نروژ به چه میزان پول نیاز دارم؟

این سؤالات ساده و قابل درک هستند ، اما پاسخ ها متأسفانه چندان ساده نیستند.

نروژ ، یک کشور گران 

جواب کوتاه این است که بله ، نروژ یک کشور گران است. اما حقیقت بسیار پیچیده تر از آن است.

به بیان دقیق تر ، نروژ به دلیل نرخ ارز ، یک کشور گران برای بازدید است. اگر برای زندگی و کار به اینجا بیایید ، به کرونر نروژی حقوق میگیرید و به کرونی نروژی هزینه می کنید.

این بدان معناست که باید مقایسه قیمت ها با کشور خود را در اسرع وقت متوقف کنید! در عوض ، قیمت ها را با حقوق خود مقایسه کنید و به آنچه در پایان ماه مانده است نگاه کنید.

بعد از برنامه ریزی کامل اقتصادی ، ممکن است از میزان حقوقتان خوشحال شوید که چقدر از آن مصرف و چه میزان باقی مانده است…

حقوق بالا

به طور کلی ، حقوق در نروژ نسبت به سایر کشورها بیشتر است ، به ویژه در مقیاس پایین ترین دستمزد ،حتی اگر حداقل دستمزد ملی وجود نداشته باشد.

این بدان معناست که شما پول بیشتری در جیب خود دارید تا قیمت های بالاتر را بپردازید و دخل و خرجتان متعادل خواهد بود. این همچنین توضیح می دهد که چرا صنایع خدماتی در نروژ بسیار گران هستند – فکر کنید رستوران ها ، کافه ها ، هر چیزی که هزینه انسانی قابل توجهی خواهد داشت.

با این حال ، کارمندان ارشد مدیریت تمایل به پرداخت همان یا حتی کمتر از همتایان خارجی خود دارند. در اصل دامنه حقوق در نروژ بسیار نزدیک است. اگر قصد کار در نروژ برای کارفرمای خارجی را دارید ، این را در ذهن داشته باشید!

صرف نظر از هزینه نسبی زندگی ، حداقل چند ماه باید بگذرد تا بر شوک برچسب در قیمت کالاهایی مانند مواد غذایی ، غذای بیرون و البته الکل غلبه کنید .

بعضی از افراد هرگز از شوک بهبود نمی یابند و می توان از سفر به کشور خود که با چمدان های بسته بندی شده غذایی پر شده است بازگشت کرد. و البته ، نروژی ها عاشق خرید از سوئد در مورد گوشت و الکل هستند.

مالیات مصرف

MVA یا Merverdiavgift نوعی مالیات بر فروش یا مالیات بر ارزش افزوده است که برای کالاها و خدمات خریداری شده در نروژ اعمال می شود.

MVA در اکثر قریب به اتفاق کالاها و خدمات اعمال می شود ، اما برخلاف ایالات متحده ، مالیات همیشه در قیمتی که کالاها و خدمات مصرفی می بینید (برای معاملات تجاری به تجارت ، قیمت ها منحصر به فرد از MVA ذکر شده است) است.

میزان استاندارد MVA 25٪ است ، مانند سایر کشورهای اسکاندیناوی.

نرخ پایین تر 12٪ برای موارد مختلفی از جمله غذا ، حمل و نقل عمومی ، اسکان و بلیط سینما اعمال می شود. برخی موارد مانند خدمات درمانی و آموزش از MVA معاف هستند.

هزینه جابجایی

یكی از بزرگترین مشكلات مهاجران ، هزینه اولیه جابجایی است .

نروژ نه تنها یک کشور گران قیمت است ، بلکه مبلغ پیش پرداخت و هزینه های زیادی نیز وجود دارد که ممکن است با آن ناآشنا باشید ، مانند هزینه مجوز تلویزیون .

اول از همه چیز ، اجاره خانه یا یک اتاق معمولاً نیاز به یک وجه بیعانه قابل توجهی دارد (شاید یک ماه اجاره ، اما سه ماه متداول است) تا قبل از اینکه حتی شما کلید خانه را ببینید ، در مقابل ماه های اول اجاره نیز پرداخت می شود.

پس به چقدر پول احتیاج دارم؟

هزینه زندگی شما در نروژ به شرایط شخصی شما ، وضعیت خانواده ، اشتغال و انتظارات شیوه زندگی شما بستگی دارد.

این گفته ، من میخواهم حداقل یک نقطه شروع برای تحقیق خود در مورد هزینه های زندگی را برای شما فراهم کنم. پس بزن که بریم!

هزینه مسکن در نروژ

اسکان در شهرهای بزرگ و به ویژه در اسلو و استاوانگر گران است ، اما مسکن ارزان تر به حومه شهرهایی که سفر می کنید ارزان تر می شوند.

معافیت مالیاتی در پس انداز نسبت به خرید ملک برای افراد زیر 35 سال ارائه می شود و مزایای مالیاتی دیگری نیز برای صاحبان خانه وجود دارد ، این بدان معناست که بسیاری از نروژی ها تا زمانی که در 30 سالگی خود هستند ، مالکیت خود را دارند.

اما همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، اجاره خانه برای شروع کار گران است اما تنها گزینه برای اکثر تازه واردین است. انتظار دارید 1-3 ماه اجاره بها به عنوان ودیعه به همراه اجاره ماه اول خود بپردازید.

یک اتاق خواب در یک خانه مشترک در شهر حداقل ماهانه kr3000 اجرا می شود ، و یک اتاق خواب کوچک (مرکز) از 4500kr.

یک آپارتمان یک خوابه بسته به نزدیک بودن به مرکز شهر شما ، می تواند از 7500 تا 12.500 کرون یا حتی بالاتر برای شما هزینه داشته باشد. برای یک آپارتمان یا خانه در اندازه خانوادگی ، انتظار است مبلغی مشابه 12،500kr-20،000kr بپردازید.

تخمین هزینه های اقتصادی سخت است اما به طور معمول با سایر کشورها ر حال رقابت هستند. ما در ملکی زندگی می کنیم که توسط یک سیستم گرمایش منطقه تامین می شود و از قبض های کم ما خوشحال شده اند.

حمل و نقل

اگر قصد زندگی در شهر را دارید ، اگر واقعاً به ماشین احتیاج دارید ، باید بسیار با دقتت صمیم بگیرید. من هیچ وقت در نروژ صاحب یک ماشین نبودم و از مزایای مالی آن لذت بردم!

سیستم های حمل و نقل عمومی در نروژ به طور کلی قابل اعتماد هستند ، و می توانید در بیشتر شهرها یک اعتبار ماهانه برای تقریباً 750Kr انتخاب کنید. اگر در همان شهر زندگی می کنید ، کار می کنید ، این کار با گذشت زمان موجب صرفه جویی در هزینه های زیادی می شود.

همه چیز در مورد رانندگی گران است ، از هزینه خرید اتومبیل گرفته تا عوارض جاده تا مالیات بر سوخت و شاید بدترین قسمت هزینه تخلفات رانندگی باشد و هزینه پارکینگ در مناطق شهری. حتی اگر بنا به شغل شما، شرکت ماشین را در اختیار شما قرار دهد ، هزینه های زیادی را صرف مسائل مرتبط می کنید.

پرواز ، رایج ترین روش برای حرکت در سراسر کشور است زیرا زمین باعث کندی رانندگی ، اتوبوس و قطار می شود. SAS ، نروژی و Widerøe همگی شبکه های مسیری توسعه یافته را به کلیه نقاط کشور ارائه می دهند.

با رزرو از قبل ، کرایه های زیر 1000 کیلومتر بین شهرهای بزرگ عادی است  ، اگرچه تا حدود یک هفته قبل از عزیمت می تواند بطور قابل توجهی افزایش یابد.

بسیاری از افراد ساکن نروژ نقاط پرواز مکرر را برای بهره مندی از پروازهای رایگان و سایر معاملات مسافرتی جمع می کنند.

هزینه مواد غذایی

عدم تنوع در سوپر مارکت های نروژ باعث ناامیدی دائمی برای مهاجران در نروژ است ، همچنین قیمت برخی کالاهای اساسی . با این حال همه چیز گران نیست. ماهی تازه و به ویژه ماهی آزاد نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر ارزان تر است.

مواد غذایی زیادی به نروژ وارد می شود و به همین ترتیب گران است. لبنیات و کشاورزی از نزدیک کنترل می شوند که باعث افزایش قیمت اقلام روزمره مانند شیر و کره می شود.

بسیاری از مهاجران با سرمایه گذاری در شهرهای بزرگ سوپرمارکت های خارجی را راه اندازی کرده اند که این امکان خرید اقلامی که در نروژ در دسترس نیستند را فراهم میکند، و همینطور  برخی از موارد معمولی با قیمت های بسیار ارزان تر را.تهیه میوه و سبزیجات می توانند به خصوص از این بازارها دارای ارزش ویژه ای باشند.

بخاطر دستمزدهای زیادی که به کارمندان پرداخت می شود ، غذا خوردن در رستوران گران است و به همین ترتیب نروژی ها کمتر از بسیاری دیگر از اروپایی ها در بیرون غذا می خورند. ما خانواده ای با درآمد دو نفر و بدون ماشین و بچه هستیم و هنوز فقط یک بار در هفته غذا بیرون می خوریم.

  یک وعده غذای هندی ، چینی یا تایلندی تنها می تواند 160kr-225kr در بسیاری از مناطق آب بخورد ، و تقریباً همیشه بهترین گزینه برای خوردن غذا است.

یک آبجو در نروژ چقدر است؟

به دلایلی ، این سوال را بیشتر از هر ملیت دیگری از طرف بریتانیایی ها از من سؤال می شود! خوب ، شایعات در واقع درست است ، خرید یک آبجو در نروژ یکی از کارهای نسبتاً گران قیمت است که می توانید انجام دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *