استرالیا یکی از نقاط آموزشی برجسته جهانی است که از لحاظ امکانات و اساتید از شهرت بین‌المللی برخوردار است. دانشجویان خارجی به دلیل کیفیت مطالعاتی و شیوه ‌زندگی فوق العاده تمایل زیادی برای پیوستن به دانشگاه‌های استرالیا دارند

معمولا یکی از مهمترین فاکتور ها در انتخاب این کشور برای تحصیل در استرالیا  هزینه های تحصیل در استرالیا است که دانشجویان و خانواده آنها باید قبل از هر انتخابی از این هزینه ها مطلع گردند. مهمترین نکته شهریه های دانشگاست که 70 درصد هزینه یک دانشجو را شامل می شود. هزینه های دیگر شامل هزینه های مسکن و خوابگاه و غذا و پوشاک ، حمل و نقل، بیمه و انرژی می باشد.

هزینه های تحصیل در استرالیا

اگر هدف شما از اخذ ویزای دانشجویی استرالیا، گرفتن اقامت دائم این کشور است، می توانید با مشاوره با یک وکیل مهاجرت از طریق روش های دیگر مهاجرت کنید زیرا هزینه‭ ‬تحصیل‭ ‬در‭ ‬استرالیا‭ ‬نسبتا‭ ‬زیاد‭ ‬می‌باشد. البته ‬برای افرادی که به تحصیل علاقمند هستند با‭ ‬توجه‭ ‬به‭ ‬کیفیت‭ ‬آموزشی‭ ‬و‭ ‬وجود‭ ‬دانشگاه‌های‭ ‬معتبر‭ ‬در‭ ‬استرالیا،‭ ‬ارزش‭ ‬سرمایه‌گذاری‭ ‬را‭ ‬دارد‭.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

  • هزینه‭ ‬تحصیل‭ ‬در‭ ‬مقطع‭ ‬دبیرستان‭: ‬ از‭ ‬۶‭ ‬هزار‭ ‬دلار‭ ‬در‭ ‬سال‭ ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
  • هزینه‭ ‬تحصیل‭ ‬در‭ ‬مقطع‭ ‬لیسانس : ‬از‭ ‬۱۵‭ ‬هزار‭ ‬دلار‭ ‬در‭ ‬سال‬‬‬‬‬‬‬‬‬
  • هزینه‭ ‬تحصیل‭ ‬در‭ ‬مقطع‭ ‬فوق‌لیسانس‭:‬ از‭ ‬۱۸‭ ‬هزار‭ ‬دلار‭ ‬در‭ ‬سال‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
  • هزینه‭ ‬تحصیل‭ ‬در‭ ‬مقطع‭ ‬دکترا‭ : ‬از‭ ‬۲۰‭ ‬هزار‭ ‬دلار‭ ‬در‭ ‬سال‭ ‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

برآورد هزینه های تحصیل در استرالیا و زندگی به طور کلی

زندگی در استرالیا، هزینه نسبتا بالایی دارد که هزینه اجاره مسکن کمی زیاد است. یک دانشجو در استرالیا بطور‭ ‬متوسط، ‬ماهیانه‭ ‬از‭ ‬۱۰۰۰‭ ‬تا‭ ‬۲۵۰۰‭ ‬دلار‭ ‬استرالیایی‭ ‬هزینه دارد. هزینه وسایل نقلیه عمومی شامل ٬قطار شهری و اتوبوس بطور متوسط هزینه یم بلیط بین 1 دلار و بیست سنت تا 3 دلار متغیر است . بنابراین این هزینه بین 50 تا 80 دلار در یک هفته می باشد.

دیدن مطلب
کشور ایتالیا

بطور متوسط در ماه 100 تا 300 دلار هزینه برق و گاز باید در نظر گرفت.
البته این مبالغ با توجه به شیوه زندگی و از يك ايالت به ايالت ديگر و حتی در مناطق مختلف يك ايالت متفاوت است و به ميزان قابل توجهی به منطقه ای كه در آن زندگی می كنيد بستگی دارد. ولی در حالت کلی این هزینه زندگی در استرالیا  بین 2000 تا 2500 دلار در ماه است که در سال هزینه ای بالغ بر 20000 تا 25000 دلار میباشد.

 گروه مهاجرتی نوباوران در این راه در کنار شما خواهد بود تا بهترین راه ها را برای اخذ سریع ویزا به شما عزیزان پیشنهاد نماید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *