هزینه های زندگی در جمهوری چک

  •  شرایط زندگی در جمهوری چک چگونه است؟
  • هزینه های زندگی در چک چقدر است؟

جمهوری چک عضو اتحادیه اروپا است و پایتخت آن شهر پراگ می باشد که زیباترین شهر اروپایی چه از لحاظ تاریخی و چه از لحاظ فرهنگی می باشد. این کشور هر ساله متقاضیان زیادی سعی دارند خود را از راه های مختلف به خاک این کشور برسانند، با این حال اطلاع از هزینه زندگی در چک امر بسیار مهمی است که افراد باید از آن مطلع باشید.

هزینه های زندگی در جمهوری چک

هزینه های زندگی در جمهوری چک مقرون به صرفه می باشد و هزینه های بالایی را شامل نمی شود و متوسط ​​هزینه های زندگی دانشجویان از 350 تا 750 دلار در هر ماه شامل غذا، مسکن، حمل و نقل عمومی ، کتاب و بیمه است. البته، قیمت ها ممکن است با توجه به مکان شما انتخابی و شیوه زندگی و عادت های جاری متفاوت باشد.

ریز هزینه های زندگی در جمهوری چک اینگونه است:

غذا و نوشیدنی
ناهار در یک غذای دانشجویی
حدود 2.3 دلار است
پیتزا در یک پیتزا فروشی
از 5 دلار
غذا رستوران
از 5.9 دلار
آبجو در یک میخانه
حدود 1.4 دلار است
محصولات لبنی
1.4 دلار آمریکا
قرص نان
0.9 دلار آمریکا
1 کیلو گوشت مرغ
4.5 دلار آمریکا
1 کیلو سیب
1.8-2.7 دلار
1.5 لیتر آب معدنی
0.7 دلار

سرگرمی
بلیط سینما
4.5-9 دلار
بلیط تئاتر
4.5-23 دلار
پذیرش موزه
1.8 دلار آمریکا
ورزش ها
پذیرش مرکز تناسب اندام
4.5 دلار آمریکا
استخر
3.6 دلار در هر ساعت
دوچرخه اجاره ای
9-23 دلار در هر روز
اجاره اسکی و اسنوبرد
11.4-23 دلار در هر روز

حمل و نقل

دیدن مطلب
تولد فرزند در آلمان

جمهوری چک آن‌قدر کوچک است که به‌راحتی میتوان طی چند ساعت یا کمتر از پراگ به همه‌جای کشور رفت. یک شبکه‌ی ریلی دارد که تقریبا تمامی شهرها و روستاها را به‌هم متصل می‌نماید. سفر با این قطارها مقرون به صرفه، سریع و بسیار ارزان است. تقریبا یک سفر یک الی دو ساعته کمتر از ۵ دلار است.

خوابگاه

خوابگاه دانشجویی برای تحصیل در چک حدود 150 دلار در هر ماه ،اتاق خصوصی در یک تخت از 250 دلار ،تخت خصوصی از 450 دلار در هر ماه و هزینه های غذایی و رستوران به صورت کلی برای دانشجو میانگین در طول یکماه ۱۵۵ یورو می باشد.

اکثر موسسات آموزش عالی خوابگاه های خود را دارند. اگر شما در طول اقامت تحصیلی خود در یکی از آنها علاقه مند هستید، به دنبال “koleje” یا “خوابگاه ها” در وب سایت های موسسات خاص هستید. اگر ترجیح می دهید خودتان زندگی کنید، می توانید یک آپارتمان یا یک اتاق را در یک آپارتمان مشترک اجاره کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر، به وب سایت های اختصاصی مانند www.spolubydlici.cz یا www.expats.cz مراجعه کنید.

شما می توانید یک نمای کلی از هزینه های زندگی در گزارش منتشر شده هر سال توسط Expats.cz دریافت کنید.

در آخر اینکه موسسه نوباوران از معتبرترین موسسات حقوقی کشور ، آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوستان و هموطنان عزیز در امر مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

 

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدن مطلب
25 دانشگاه برتر آلمان در سال 2019