وضعیت زندگی در سوئد

زندگی در سوئد

زندگی در سوئد

سوئد در بسیاری از خدمات بهزیستی نسبت به سایر کشورها در شاخصهای زندگی بسیار بهتر عمل می کند.

 سوئد در همه ابعاد بالاتر از میانگین جهانی قرار دارد: کیفیت محیط زیست ، تعامل مدنی ، آموزش و مهارت ، تعادل کار-زندگی ، وضعیت سلامت ، رفاه ذهنی ، درآمد و ثروت ، شغل و درآمد ، مسکن ، ایمنی شخصی و ارتباطات اجتماعی. این رتبه بندی ها بر اساس داده های آماری موجود است.

پول اگرچه نمی تواند شادی بخرد ، اما وسیله مهمی برای دستیابی به سطح زندگی بالاتر است. در سوئد  متوسط ​​درآمد تنظیم شده 31 287 دلار در سال است که پایین تر از میانگین OECD 33 604 دلار در سال است. بین ثروتمندترین و فقیرترین فرد کشور شکاف بسیار کمی وجود دارد – 20٪ بالای جمعیت چهار برابر 20٪ پایین درآمد کسب می کنند.

از نظر اشتغال ،  77٪ افراد 15 تا 64 ساله در سوئد شغل دارای درامد دارند ، بالاتر از میانگین اشتغال OECD 68٪. حدود 78٪ از مردان در مقایسه با 75٪ از زنان دارای شغل هستند. در سوئد  فقط 1٪ از کارمندان ساعات بسیار طولانی کار می کنند که یکی از کمترین نرخ ها در OECD است که میانگین آن 11٪ است. تقریباً 2٪ از مردان در مقایسه با تقریباً 1٪ از خانمها ساعات بسیار طولانی کار می کنند.

آموزش و مهارت های خوب ملزومات مهم برای یافتن شغل است. در سوئد ،  83٪ بزرگسالان 25-64 ساله تحصیلات متوسطه بالاتر را به اتمام رسانده اند ، بالاتر از میانگین OECD 78٪. بر طبق آمار 82٪ از مردان در مقایسه با 84٪ از زنان دبیرستان را با موفقیت به اتمام رسانده اند. از نظر کیفیت سیستم آموزشی ،  میانگین دانش آموزان در برنامه تحصیلی ، ریاضیات و علوم در برنامه OECD برای ارزیابی بین المللی دانشجویی (PISA) ، بالاتر از حد متوسط ​​OECD از 486 نمره کسب کرده اند.

از نظر سلامتی ،  امید به زندگی در بدو تولد در سوئد 82 سال است که دو سال از میانگین 80 سال OECD بیشتر است. امید به زندگی برای زنان 84 سال است ، در مقایسه با مردان 81 سال است.  سطح PM2.5 اتمسفر  – ذرات آلاینده هوا كوچك برای ورود و ایجاد آسیب به ریه ها –  6.2 میكروگرم در مترمكعب است كه به طور قابل توجهی پایین تر از میانگین OECD 13.9 میكروگرم در مترمكعب است. سوئد همچنین از نظر کیفیت آب عملکرد خوبی دارد ،  زیرا 96٪ مردم می گویند که از کیفیت آب خود راضی هستند ، در مقایسه با میانگین 81٪ OECD.

با توجه به حوزه عمومی ، احساس شدید جامعه و مشارکت بالای شهروندان در سوئد وجود دارد ، که در آن  91 نفر معتقدند که کسی را می شناسند که می تواند در مواقع نیاز به آنها اعتماد کند ، بیش از حد متوسط ​​89٪ OECD. میزان مشارکت شهروندان در روند سیاسی و مشارکت شهروندان در  انتخابات اخیر 86٪ بود که   بالاتر از میانگین 68٪ OECD بود.

به طور کلی ، سوئدی ها از زندگی خود راضی تر از میانگین OECD هستند. وقتی از آنها خواسته شد رضایت عمومی خود را از زندگی در مقیاس 0 تا 10 ارزیابی کنند ،  سوئدی ها آن را  به طور متوسط ​​7.3 درجه ، بالاتر از میانگین 6.5 OECD ارزیابی کردند.

دیدن مطلب
بورسیه علمی مقطع دکترای ایتالیا

سوئد در بسیاری از اقدامات بهزیستی نسبت به سایر کشورها در شاخص بهتر زندگی بسیار خوب عمل می کند. سوئد در همه ابعاد بالاتر از میانگین قرار دارد: کیفیت محیط زیست ، تعامل مدنی ، آموزش و مهارت ، تعادل کار-زندگی ، وضعیت سلامت ، رفاه ذهنی ، درآمد و ثروت ، شغل و درآمد ، مسکن ، ایمنی شخصی و ارتباطات اجتماعی. این رتبه بندی ها بر اساس داده های انتخاب شده موجود است.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.