4/5 - (1 امتیاز)

ويزاي کار انگلستان

 • ویزای کار انگلستان چیست؟
 • آیا ایرانیان می توانند ویزای کار انگلستان را دریافت کنند؟
 • شغل های مورد درخواست کشور انگلستان چیست؟
 • برای دریافت ویزای کار انگلستان چه مدارکی مورد نیاز است؟
 • اخذ ويزاي کار انگلستان برای مهاجرت به انگلستان در سال 2019 چیست ؟
 •  آیا برای اخذ ویزای کار انگلستان شما نیاز به یک کارفرمای انگلیسی دارید؟
 • مدرک زبان و همین طور مدرک تحصیلی مورد نیاز برای اخذ ویزای کار انگلستان چیست؟
  در این مقاله قصد داریم علاوه بر پاسخ به سوالات بالا، شرایط کلی و راه کار های اخذ ویزای کار انگلستان را مورد بررسی قرار دهیم.لازم به ذکر است که قبل از هرگونه اقدامی مببایست اطلاعاتی را از روش های مهاجرت از مشاوران و وکلای حقوقی موسسات معتبر بگیرید و از مشاوره ی آنها بهره مند شوید تا آنها بتوانند با توجه به شرایط شما بهترین و مناسب ترین و کم ریسک ترین روش را به شما معرفی کنند. امید است که این مقاله بتواند سولات شما عزیزان را پاسخ دهد.
  انگلستان نام نیمه ی جنوبی بریتانیا کبیر است و این کشور قسمتی از چهار قسمت بریتانیا محسوب می شود که از چهار کشور ولز اسکاتلند انگلستان و ایرلند شمالی تشکیل شده است.

انگلستان یکی از مهمترین کشورها در زمینه ی اقتصاد، فناوری، سیاست و همچنین خدمات پزشکی جهان مطرح است.
لازم به ذکر است که کشور انگلستان بیشتر از صد جزیره را در خود جای داده است.پایتخت این کشور شهر لندن است. زبان رسمی آن انگلیسی است و در حدود 50 میلیون نفر جمعیت دارد.

مهاجرت از طریق کار معمولا به ۳ دسته عمده تقسیم بندی می شود :
مهاجرت از طریق برنامه ی اسکیلد وورکر :
این برنامه به این صورت است که شرایط کلی فرد را توسط یک سیستم امتیاز بندی می سنجند .شرایطی مانند سن، تحصیلات، دانش زبان، تجربه کاری نوع رشته وضعیت تاهل تحصیلات همسر و… و چنانچه شخص به امتیاز مورد نظر دست پیدا کرد می تواند از ابتدا اقامت دایم این کشور را از آن خود کند و به کار و زندگی در این کشور بپردازد.
همچنین این نوع برنامه ویژه ی کشور های مهاجر پذیر کانادا استرالیا و نیوزلند است .
مهاجرت از طریق ویزای جستجوی کار :
و پس از گرفتن وکیل مهاجرت از پر درخواست ترین ویزا ها در بین ایرانیان ویزای جستجوی کار است می باشد. اما باید گفت در مهاجرت کاری به انگلستان برای اخذ ويزاي کار انگلستان و همچنین کار در انگلیس و در نهایت اخذ اقامت انگلستان باید قبل از هرگونه اقدامی موارد و بازار کار این کشور را مورد بررسی قرار دهید.

دیدن مطلب
اخذ بورسیه تحصیلی در اروپا

این نوع از ویزاها در صورتی است که کشور دوم برای جبران کمبود نیروی کاری خود از دیگر کشورها تقاضا میکند.

به این معنا که هر گاه یک کشور با رشد منفی جمعیت پیری، جمعیت رونق ناگهانی وضعیت کسب و کار کمبود نیروی کار  و … مواجه می شود برای جبران نمودن کمبود نیروی کار خود برنامه ای( با اسامی گوناگون) ایجاد میکند و دادن پیشنهاد کاری با یک سیستم امتیاز بندی جذب نیرو می کند و پس از پیدا کردن نیرو شرایط کلی فرد را مورد بررسی قرار داده و در مورد صدور ویزای وی تصمیم گیری میکند.

این نوع از ویزاها زمان محدودتری دارند و معمولا بین ۶ ماه تا یک سال می باشند و چنانچه فرد متقاضی توانست کار پیدا کند می تواند با مراجعه به اداره مربوطه ویزای خود را تمدید کند.
این نوع از ویزا ها به اصطلاح ویزاهای فصلی می گویند و ممکن است گاهی اوقات وجود داشته باشد و در بعضی مواقع نه. به عنوان مثال کشور هایی مانند هلند و دانمارک و نروژ زمانی ازین نوع ویزاها صادر می کردند و هم اکنون نیز کشور های آلمان اتریش و بلژیک این نوع ویزاها را ارائه می کنند.
مهاجرت کاری از طریق داشتن پیشنهاد شغلی :
نوع سوم از انواع ویزا ها دریافت ویزای کار با داشتن یک کارفرما در کشور مقصد است که معمولا دریافت این نوع از ویزا پروسه ی  راحتی نیست.یافتن کارفرما از ایران که بتواند شرایط شما را بررسی کند و با آن موافقت نماید و بخواهد برای شما دعوت نامه کاری بفرستد کار بسیار مشکلی است.

دیدن مطلب
کار در کانادا

باید در نظر داشت کشور انگلستان نوع اول و دوم ویزای کاری را ارایه نمیدهد و مهاجرت کاری به این کشور تنها از اه سوم میسر است.
ویزای کار انگلستان در دسته دوم(tier two)از انواع ویزا های این کشور قرار میگیرد.
در اولین مرحله برای دریافت ویزای کار در کشور انگلستان داشتن یک کارفرما و یک پیشنهاد شغلی در این کشور است .

به این معنا که چنانچه شما از یک کارفرما در کشور انگلستان پیشنهاد شغلی نداشته باشید نمیتوان برای دریافت این نوع از ویزا اقدام کرد. از دیگر شرایطی که باید برای دریافت این نوع از ویزا داشته باشید این است که مدرک زبان با حداقل آیلتس جنرال شش داشته باشید و از نظر مدرک تحصیلی نیز حداقل مدرک کارشناسی لازم است .

شرط دیگر داشتن یک حامی در کشور انگلستان است که اقامت دایم این کشور را داشته باشد.مانند دیگر کشورها شما نیاز به تمکن مالی و یا ارائه مدارک مالی دارید. این مدارک شامل پرینت تراکنش بانکی حداقل 1ماه آخر و همین طور نامه تمکن مالی که حداقل موجودی حساب شما در آن زمان می بایست معادل هشت هزار پوند به ازای شخص متقاضی و همینطور در حدود شش هزار پوند به ازای هر یک از همراهان شخص.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار انگلستان از طریق  شغلی:

ترجمه رسمی مدارک به همراه تاییدات دادگستری و امور خارجه فرد متقاضی.
ترجمه رسمی گواهی اشتغال به کار، سابقه ی کاری به همراه لیست بیمه و یا جواز تاسیس شرکت و روزنامه رسمی و…به همراه تاییدات دادگستری و امور خارجه فرد متقاضی.
ترجمه رسمیشناسنامه شخص اصلی و همراهان به همراه تاییدات دادگستری و امور خارجه
ترجمه رسمی مدارک مالی مانند اسناد ملکی و…به همراه تاییدات دادگستری و امور خارجه
مدرک زبان حداقل آیلتس شش جنرال
پرینت تراکنش بانکی و نامه تمکن مالی یک ماهه متقاضی با مبالغ ذکر شده.
دو قطعه عکس بایومتریک
فرم درخواست ویزای (tier2)
دعوتنامه ی کاری از طرف کارفرما به همراه کپی از مدارک هویتی کارفرمای دعوت کننده.
ارائه مدارک شغلی و سابقه ی کاری کارفرما ویا شرکت دعوت کننده
مدارک مالی شخص کارفرما مانند فیش حقوقی و موجودی حساب بانکی…
آخرین مدارک نشان دهنده پرداخت مالیات از سوی حامی
اجاره نامه و یا سند ملکی نشان دهنده محل اقامت شخص حامی
نمونه ای از قبوض پرداختی توسط کارفرما مانند قبض برق و آب و….
باید در نظر داشت، شما میبایست این مدارک را به سفارت انگلستان تحویل دهید و پس از مصاحبه سفارت خانه تصمیم گیری می کند که با درخواست شما موافقت کند یا خیر. داشتن این مدارک به این معنا نیست که با صدور ویزای شما حتما موافقت میشود.

دیدن مطلب
شرايط اقامت انگلستان

با توجه به اینکه کشور انگلستان در صدور انواع ویزاها برای ایرانیان سخت گیر است و شخص باید موارد مختلفی را در ارایه مدارک و همینطور مصاحبه رعایت کند، بسیاری از افراد ایرانی با توجه به نداشتن تجربه کافی تجربه کافی در امر اخذ ویزا و همچنین بدون مشورت با افراد آگاه شانس دریافت ویزا را برای خود کم میکنند.
همچنین نکته ای که باید در نظر داشت این است که مدارک مورد نیاز برای روز سفارت ممکن است در طول زمان تغییرکند، از این رو سعی کنید حتما  آخرین مدارک خود را بروز بفرستید.

تحصیل در انگلستان

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.