ویزای اسپانیا

اسپانیا جزو کشورهایی است که توافق‌نامه شینگن را امضا کرده است و برای کسانی که قصد سفر تفریحی به این کشور دارند، ویزای اسپانیا صادر می‌شود. چگونگی اخذ ویزای اسپانیا برای ایرانیان – نحوه دریافت روادید اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا

ویزای توریستی اسپانیا شامل افرادی است که قصد دارند به صورت کوتاه مدت در اسپانیا اقامت داشته باشند. کسانی که به دنبال تفریح و بازدید  اقامت در زیباترین جزایر دنیا و علاقه‌مند به بازدید از باشگاه‌های فوتبالی هستند بدون شک اسپانیا را انتخاب می کنند. ویزای توریستی اسپانیا برای دو هفته تا سه ماه صادر می‌شود و به مسافر اجازه ی کار یا اقامت بیشتر از مدت زمان ویزا را نمی‌دهد.

دریافت فرم تقاضای ویزا اولین مرحله برای گرفتن ویزای گردشگری اسپانیا می‌باشد که با مراجعه به دفتر کنسولی سفارت اسپانیا، واقع در : دروس، بلوار شهرزاد، خیابان شادی، کوچه اول شرقی، شماره ۱۰ انجام میگیرد.

این فرم در دو نسخه ارائه می گردد که فرد متقاضی ملزم به تکمیل و تحویل آن‌به همراه دیگر مدارک خواسته‌شده می‌باشد. فرد متقاضی برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه حضوری باید در روز و تاریخ مشخصی که برای آن در نظر گرفته‌شده در محل حاضر شود. در نهایت تصمیم بر ثبت روادید به عوامل مختلفی مانند مصاحبهٔ فرد متقاضی و تکمیل‌بودن مدارک ارائه‌شده به سفارت بستگی دارد.

توجه: به دلیل تعداد زیاد متقاضیان در ماه‌های تابستان و هم‌چنین قبل از تعطیلات نوروز، ممکن است تعیین وقت مصاحبه چند هفته طول بکشد،دقت نمایید که برای تنظیم کردن تاریخ سفر خود، به این زمان‌ها توجه داشته باشید.

مدارک موردنیاز

مدارکی که باید در وقت ملاقات و انجام مصاحبه همراه داشته باشید شامل موارد زیر است؛

دیدن مطلب
دانشگاههای ایتالیا

1- فرم تقاضای ویزا: این فرم در دو نسخه برای هر فرد و بطور جداگانه تکمیل گردد.
2- گذرنامه: اصل و کپی گذرنامه با امضاء، به همراه گذرنامه های قبلی.                                                                              به همراه فوتوکپی و 3-شناسنامه: اصل و ترجمه شناسنامه به همراه کپی از کلیه صفحات آن. و اصل و کپی شناسنامه همسر.                                                            4- اسناد مالی: اصل گواهی حساب بانکی با مهر و امضاء بانک فقط به زبان انگلیسی ) ارائه گردش حساب و گواهی تمکن الزامیست و زمان صدور گواهی حساب بانکی حداکثر 5 روز قبل از تاریخ تحویل مدارک به سفارت باشد.                                                                                                              5- اصل و ترجمه سند مالکیت: به نام مسافر یا همسر (تمام صفحات).

6-اصل و ترجمه مدارک شغلی:

  • الف– پزشکان:  پروانه مطب یا حکم کارگزینی از بیمارستان، پروانه دائم پزشکی، کارت نظام پزشکی
  • ب– وکلا:  پروانه وکالت.
  • ج–  مشاغل دولتی: حکم کارگزینی، آخرین فیش حقوقی و یا نامه از سازمان مربوطه با ذکر مدت اشتغال، سمت و میزان حقوق دریافتی و تاییدیه مرخصی، سابقه تامین اجتماعی با مهر سازمان
  • د–  بازنشسته ها:  ارائه ترجمه حکم بازنشستگی، کارت بازنشستگی و ارائه آخرین فیش حقوقی.

         حدانش آموزان، دانشجویان:  اصل و ترجمه نامه اشتغال به تحصیل.

دیدن مطلب
10 دانشگاه برتر آلمان برای مطالعه پزشکی

7- بیمه مسافرتی

زمان لازم برای صدور ویزای شینگن اسپانیا

بررسی اولیه‌ی مدارک به منظور صدور ویزا دو هفته طول می کشد. ممکن است تا صدور قطعی و تکمیل مدارک چند هفته‌ای بیشتر نیز زمان احتیاج باشد ولی به طور کلی تا شش هفته بعد از تحویل مدارک به بخش کنسولی، وضعیت متقاضی مشخص می‌شود.

هزینه صدور ویزای اسپانیا

هزینه صدور ویزای توریستی اسپانیا 60 یورو به ازای هر بزرگسال و 35 یورو برای کودکان شش تا دوازده سال است که در زمان ارائه‌ مدارک به صورت نقد در سفارت توسط متقاضی پرداخت می‌شود. این مبلغ بابت بررسی درخواست و مدارک است و در هیچ حالتی برگردانده نمی شود.

منبع : تحصیل در اسپانیا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.