ویزای تجاری اروپا

ویزا شینگن چیست؟

ویزای شینگن، مجوز ورود به منطقه شنگن در اروپا می‌باشد که برای کشورهایی غیر از این حوزه  از جمله کشور ایران الزامی است تا بتوانند به این کشورها در حوزه ی شینگن ورود و خروج نمایند.

البته باید گفت اتباع کشورهای قاره آمریکا (غیر از چند کشور معدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و…) و همچنین ساکنین و اتباع قاره استرالیا و کشورهای ژاپن،کره جنوبی و مالزی نیازی به اخذ ویزای شینگن ندارند و می توانند به مدت حداکثر ۹۰ روز به این کشورها رفت و آمد نمایند.

دریافت ویزای شینگن دشوار است و باید مراحل طاقت فرسایی دارد از جمله: وقت سفارت، تکمیل مدارک مورد نیاز ویزای شینگن حضور در سفارت و انجام مصاحبه، انگشت‌نگاری، که بعد از سپری کردن این مراحل موفق به دریافت ویزای شینگن می شوید.

همچنین تعداد دفعات ورود شما به محدوده شنگن  توسط یک کد در ویزای شما مشخص می شود. این کد از ۲،۱ شروع می شود تا ارقام بالاتر. کد ۱ به معنی یک بار ورود به حوزه شینگن(سینگل) است و یعنی اینکه پس از یکبار ورود و خروجتان از شنگن، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد.

کد ۲ و ارقام بالاتر بیعنی اینکه به دفعاتی که در ویزا مشخص شده می توانید به شنگن وارد شوید و پس از استفاده از تعداد دفعات مجاز ورود، ویزایتان بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد.

کد نامحدود (مالتیپل) به این معنی است که شما می توانید ورود و خروج نامحدود به محدوده شنگن داشته باشید و در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز درون ویزایتان به شنگن رفت و آمد داشته باشید.

دیدن مطلب
اقامت سنگاپور از طریق خرید ملک

انواع ویزای شینگن

به طور کلی ویزای شینگن در 4 نوع شامل موارد زیر است:

ویزای نوع A

این نوع ویزا که ویزای ترانزیت است که مسافر اجازه دارد در یکی از فرودگاه‌های محدوده شینگن پرواز خود را تعویض نماید و نمیتواند از فرودگاه خارج شود و باید به کشوری خارج از شینگن سفر نماید. در نتیجه مسافر مجوز اقامت در حوزه شینگن را ندارد.

ویزای نوع B

این ویزا ، نوعی ویزای ترانزیت است با این تفاوت که مسافر حق خروج از فرودگاه را دارد. و مسافر می‌تواند از منطقه شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده نماید و ظرف 5 روز از این کشور عبور کرده و خود را به کشور مورد نظر برساند.

ویزای نوع C 

ویزای توریستی در واقع روادید کوتاه مدت است که مسافر با توجه به مدت تعیین شده ویزا، مجاز به اقامت در نواحی شینگن است.

ویزای نوع D

این نوع از ویزا بلندمدت است و معمولا تجار از آن استفاده می کنند و مسافر با داشتن این ویزا می‌تواند در طی سال چندین بار به محدوده شینگن ورود و خروج نماید.مدت اقامت به این صورت است که مسافر در هر 6 ماه فقط 90 روز میتواند در منطقه شنگن حضور داشته باشد و در صورت تصمیم به ماندن می بایست از طریق سفارت مربوطه ویزای خود را تمدید  نماید.

ویزای تجاری شینگن

سرمایه گذاران و اشخاصی که تمایل دارند فعالیت تجاری و کسب و کار در اروپا داشته باشند، می توانند بدون داشتن اقامت اروپا، به کشورهای اتحادیه اروپا سفر نمایند. متقاضی در این ویزا پیش نیازهای را باید برای اقامت اروپا داشته باشد، به همین دلیل این نوع ویزا محدودیت هایی دارد.

دیدن مطلب
تحصیل در مقطع دکتری ایتالیا

به متقاضیانی (شهروندان غیر اتحادیه اروپا) که برای این ویزا درخواست می دهند، ویزای کوتاه مدت تجاری شینگن داده می شود، که بسته به نوع فعالیت و درخواست متقاضی ویزای مالتی پل (مجوز ورود و خروج به کرات) یا سینگل ( تنها یک بار ورود) داده می شود.

به دلیل کوتاه مدت بودن ویزای شینگن که مجموعا 3 ماه ( 90 روزه)است، می توان در این نوع ویزا بازه 6 ماهه در اروپا اقامت داشت.