ویزای تحصیلی سوئد

تحصیل در سوئد

ویزای تحصیلی سوئد:

سوئد یکی از معدود کشورهای غیر انگلیسی زبان است که در مقطع لیسانس فرصت های زبان زیادی برای دانشجویان خارجی ارائه میدهد. و طبق علاقه ی خود می توانید یکی از این رشته ها را انتخاب نمایید.

اگر قصد گرفتن ویزای تحصیلی سوئد را دارید بدانید که تحصیل در کشور سوئد به زبان سوئدی و انگلیسی است. همچنین تعداد زیادی از شرکتها در کشور سوئد به زبان انگلیسی صحبت میکنند. با این وجود شما می توانید با تسلط به زبان انگلیسی در این شرکت ها مشغول به کار شوید.

فواید تحصیل در کشور سوئد

مناسب بودن شهریه دانشگاه و هزینه های زندگی
بورسیه ها و کمک هزینه های مای زیاد
اجازه کار دانشجویی در سوئد همزمان با تحصیل
فرصت کار در سوئد بعد از فارغ التحصیلی
کسب مهارت های مورد نیاز برای کار
شرکت در دوره های آموزشی عالی با استاندارد در برترین دانشگاه ها
فراگیری خلق ایده
فرهنگی های مختلف
تدریس در دانشگاه ها به زبان انگلیسی
کیفیت مناسب و استانداردهای بالای زندگی

تحصیلات عالی در کشور سوئد

آموزش عالی در کشور سوئد خود به سه دوره پایه،پیشرفته و دکترا تقسیم میشود:

گرفتن ویزای تحصیلی سوئد در دوره پایه: برای اخذ پذیرش در این دوره دانشجو باید تحصیلات خود در مقطع دبیرستان را به پایان رسانده باشد.

مدارک لازم برای این دوره:

دیپلم دانشگاهی: ۲ ساله، ۱۲۰ واحد
لیسانس:۳ ساله، ۱۸۰ واحد
گرفتن ویزای تحصیلی سوئد در دوره پیشرفته: برای اخذ پذیرش در این دوره دانشجو باید یک مدرک کارشناسی سه ساله ی دوره پایه در سوئد یا مدارک معادل با آن از دیگر کشورها را داشته باشد.

مدرک های که در این دوره میتوان گرفت:

مدرک ارشد (یک سال): ۱ سال، ۶۰ واحد
مدرک ارشد (دو سال): ۲ سال، ۱۲۰ واحد
هر دو مدرک نیازمند ارائه ی پایان نامه می باشند.

گرفتن ویزای تحصیلی سوئد در دوره دکترا: برای اخذ پذیرش در این دوره دانشجو باید دارای یکی از مدارک دوره پیشرفته ی سوئد باشد یا دست کم ۴ سال تحصیلات تمام وقت با حداقل یک سال تحصیلات در دوره پیشرفته یا مدرک معادل آن از دیگر کشورها را داشته باشد.

مدارک مورد نیاز این سطح:

لیسانسیه: ۲ ساله، ۱۲۰ واحد
دکترا: ۴ ساله، ۲۴۰ واحد

فرصت های تحصیلی در سوئد

کشور سوئد بودجه مالی و زمان زیادی را صرف ارتقاء آموزش عالی خود کرده است.بودن دانشجویان خارجی در کشور سوئد با تنوع فرهنگی زیاد اهمیت فراوانی دارد.

دیدن مطلب
تحصیل رایگان در سوئد

در سوئد بیشتر مقطع های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس میشوند و دانشجو این امکان را دارد که طول دوره کمتر با امتحانات مکرر،بالا بردن مهارت های شخصی،تحقیقاتی و تفکر منتقدی و ارتباطات آزادانه بین اساتید و دانشجو ها داشته باشد.

طبق آمارها کشور سوئد دارای 53دانشگاه وکالج دانشگاهی است.سوئد خواستگاه برجسته جایزه نوبل است افرادی که قصد گرفتن ویزای تحصیلی سوئد را دارند بدانند فرصت های خوبی برای دانشجویان فراهم شده است.

سیستم آموزشی کشور سوئد

در کشور سوئد برای بچه های سنین 7تا 16سال آموزش اجباری است.کودکان از سن 1سالگی میتوانند به پیش دبستانی بروند.دانش آموزان بین سنین 6،7و15،16سالگی باید به طور اجباری در مدارس همگانی بروند.بیشتر مدارس سوئد،زیر نظر شهرداری هستند.

مدارس سوئد به دو بخش تقسیم میشوند:

مدرسه های دولتی با نام مدارس مستقل
مدارس شبانه روزی با شهریه به نام مدارس خصوصی

آموزش ابتدایی در سیستم آموزشی سوئد بصورت دوره ابتدایی 9 ساله اجباری است.بعد از گذاراندن این دوره یک دوره اختیاری سه ساله وجود دارد با نامGymnasieskolaکه بعد از گذارندن آن حق انتخاب گزینه آموزش عالی، یا آموزش حرفه ای را دارید.دانش آموزان بعد از گذاراندن دوره متوسطه برای گرفتن مدرک از یکی از دانشگاه های دولتی یا کالج دانشگاهی اقدام میکنند.

به غیر از مدارک آکادمیک عمومی،آموزش عالی سوئد مدارک حرفه ای و تخصصی زیادی در رشته های مهندسی،پزشکی وحقوق میدهد.سال تحصیلی در سوئد دو ترم است.ترم بهار از اوایل ژانویه تا اوایل ژوئن و ترم پاییز ازآخرای آگوست شروع و تا اواسط ژانویه ادامه دارد.

شیوه ساختار درسی متفاوت سوئد

یکی از تفاوت های ساختار درسی که در کشور سوئد وجود دارد اینست که در نظام آموزشی کشور سوئد،به غیر از کشور های دیگر که در یک ترم چند درس تدریس میکنند،در سوئد یک درس را در یک بازه زمانی تدریس میکنند و بعد از تمام شدن آن یک امتحان از آن درس میگیرند.و بعد از آن درس جدیدی را شروع میکنند.امکان دارد در یک ترم 20هفته ای،4درس را در 5هفته بگذرانید.در عوض در بعضی مواقع امکان دارد مجبور شوید چند درس را با هم بگذرانید ودر آخر ترم از شما امتحان بگیرند.

شهریه ی دانشگاه ها در سوئد

اگر قصد گرفتن ویزای تحصیلی سوئد را دارید بدانید که در دانشگاه های کشور سوئد از دانشجویان کشور های عضو اتحادیه اروپا شهریه نمیگیرند.دانشجویان کشور های اروپایی فقط برای هزینه های درخواست مبلغ 100یورو را پرداخت میکنند و آن هم در دانشگاه های مختلف متفاوت است.دانشجویانی که کشورهایشان جزءکشور های EA/EUنیستند،باید شهریه پرداخت کنند.شهریه دوره های انسان شناسی،حقوق و علوم اجتماعی در سال حدود9.700یورو و دوره های علوم طبیعی حدود 15.000یورو در سال است.میانگین شهریه در دانشگاه های کشور سوئد بین 8.300تا 15.000یورو در سال است.

دیدن مطلب
مهاجرت به سوئد

بورسیه تحصیلی سوئد

گرفتن ویزای تحصیلی سوئد از طریق بورسیه :راه های گوناگونی در کشور سوئد برای تامین کمک هزینه ویا بورس تحصیلی وجود دارد.دانشجویان ایرانی در کشور سوئد فقط میتوانند از بورسیه تحصیلی یا اسکالرشیپ ها دانشگاه های خود استفاده کنند در حالیکه دانشجویانی که کشورهایشان جزءاتحادیه اروپاست امکان استفاده از بورسیه دولت سوئد یا بعضی از سازمان ها را دارند.برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید به وب سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه کنید.

تحصیل در سوئد و بررسی ویزای همراه

اگر قصد ادامه تحصیل در یکی از کشور های خارجی را دارید،سوئد یکی از بهترین ها در این مورد است.به این دلیل که نظام آموزشی سوئد با داشتن دانشگاه ها و کالج های ممتاز باعث شده جزءبرترین های جهان باشد.

اگر قصد ادامه تحصیل در این کشور پیشرفته را دارید،این امکان به شما داده میشود که برای همسر و فرزندان زیر18سال خود به عنوان وابسته به دانشجو همزمان با درخواست ویزای تحصیلی در خواست وبزای همراه را بدهید.اجازه مدت اقامت همراه بستگی به مدت تحصیل شما خواهد بود.اگر مدت اقامت شما بیش تر از 180 روز باشد همسرتان اجازه کار خواهد داشت.

تحصیل در سوئد بدون مدرک زبان

گرفتن ویزای تحصیلی سوئد بدون مدرک زبان :دوره های زبان در سوئد یکی از پرطرفدارترین برنامه های مهاجرتی است.که مورد علاقه داوطلبین ایرانی هم هست.بهترین راه برای کسانی که زبان انگلیسی خوبی ندارند اینست که دست کم مدرک آیتلس آکادمیک5.5را بگیرند و در طول دوره های 6تا9ماهه قبل از برنامه اصلی برای یادگیری زبان اقدام کنند.وبا داشتن دو پذیرش اقدام به گرفتن ویزا کنند.

شیوه درخوست برای گرفتن پذیرش سوئد

اگر قصد گرفتن ویزای تحصیلی سوئد را دارید ابتدا باید از یکی از دانشگاه های این کشور تقاضای پذیرش کرده و نامه پذیرش خود را از دانشگاه بگیرد.بعد از گرفتن پذیرش باید اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی سوئد کند.قوانین ویزا و دانشجویان خارجی در کشور های مختلف متفاوت است.

اگر کسی شهروند کشورهای غیر اروپایی یا حوزه اسکاندیناوی باشد وکمتر از3ماه اقامت داشته باشد لازم است از کشور خود ویزای این کشور را بگیرد.اگر تحصیلات فرد در سوئد بیشتر از 3ماه باشد باید قبل از ورود مجوز اقامت داشته باشد.این مجوز زمانی داده خواهد شد که شخص در دانشگاه معتبر پذیرش گرفته باشد و هزینه های تحصیلی یکسال خود را بدهد

دیدن مطلب
مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از سوئد

هر کدام از دانشگاه های سوئدی قانون های مخصوص به خود را دارند و در رشته ها ودوره های مختلف مدارک مختلفی از افراد میخواهند.
یکسری مدارک کلی هستند که برای پذیرش مورد نیاز است که عبارت است از:

رزومه شخص که باید شامل تمامی نتایج تحصیلی و غیرتحصیلی از جمله کسب مدال های ورزشی و… باشد
ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به گرفتن آن ها اشاره شده از جمله مدرک تحصیلی
ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع قبلی تحصیلی
پرداخت هزینه بررسی مدارک یا اصطلاحا application fee
توصیه نامه از اساتید فرد
انگیزه نامه که باید شخصا توسط دانشجو و با نهایت صداقت نوشته شود

انواع ویزای تحصیلی سوئد

مجوز اقامت تحصیلی به ویزایی گفته میشود که دانشجو برای مدت دوره ای بیش از 90روز برای ادامه تحصیل و اقامت به این کشور میرود،با توجه به اینکه مدت زمان تحصیلات شخص چقد طول میکشد قادر است برای یکی از ویزاهای تحصیلی سوئد تقاضا دهد.

ویزای اقامت کوتاه مدت (type C): اگر برنامه تحصیلی کمتر از سه ماه باشد باید برای این ویزا اقدام کند.
ویزای اقامت بلند مدت (type D): برای دوره های تحصیلی طولانی تر از 6 ماه صادر می شود.
قبل از اقدام برای گرفتن ویزا حتما از این موارد باید مطمئن شد که دانشگاهی که فرد را پذیرش کرده است حتما به صورت تمام وقت باشد. حتما تاییدیه کتبی دانشگاهی که فرد را پذیرش کرده است را دریافت کند به این نکته توجه داشته باشد که این دانشگاه باید در فهرست دانشگاه های مورد قبول سوئد وجود داشته باشد. شخص باید هزینه های سال اول تحصیلی را پرداخت کرده باشد. اگر کمتر از یکسال اقامت دارد لازم است بیمه جامع بهداشتی یا سلامتی داشته باشد، گذرنامه فرد باید دسنت کم 180روزاعتبار داشته باشد. تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی در سوئد همگی نیازمند گرفتن ویزا هستند.

اقامت اروپا

ویزای شینگن

تحصیل در کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.