شرایط ویزای تحصیلی نیوزیلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند و شرایط عمومی آن

یکی از روش های گرفتن اخذ ویزای نیوزیلند و اقامت نیوزیلند یا زلاندو ویزای تحصیلی این کشور است .

نیوزیلند در جنوب غربی اقیانوس آرام و تشکیل شده از دو جزیره بزرگ و تعدادی جزایر کوچک ،نزدیک ترین همسایه این کشور استرالیا است این کشور که دارای طبیعت خیره کننده ای است دارای دانشگاه های ممتازی است که دارای رتبه جهانی مناسبی هستند.

نیوزیلند کشور مناسبی برای تحصیل است این کشور کوچک 268کیلومتری زبان رسمی اش انگلیسی است نیوزیلند فقط هشت دانشگاه و 16موسسه پلی تکنیک دارد ویزای تحصیلی نیوزیلند این امکان را به شما میدهد که در دوره های تحصیلی مختلف شرکت کنید.

تحصیل در نیوزیلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مدارس

ویزای تحصیلی نیوزیلند در مدارس نیاز به رعایت کردن قوانین و شروط تحصیل در مدارس این کشور است تحصیل برای بچه های 6 تا 16سال اجباری است و اکثرا در 5سالگی به مدرسه میروند بیشتر بچه ها تا سن 17سالگی برای آماده شدن رفتن به دانشگاه درس میخوانند برنامه آموزشی مدارس نیوزیلند در دو دوره ابتدایی و دبیرستان است از سنین 5تا 12سال در ابتدایی و از 13تا 17 سالگی در دبیرستان درس میخوانند.

سیستم آموزشی مدارس هلند طوری طراحی شده است که در دوره ابتدایی تمرکز بیشتری بر خواندن نوشتن و ریاضی دارند و در دوره دبیرستان بر روی مهارت های زندگی برای کار و تحصیل و شناخت توانایی های خود متمرکز است هزینه تحصیل در مدارس خصوصی حدودا 20هزار دلار نیوزیلند در سال است که با توجه به خدماتی که ارایه میدهند متفاوت است.

مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی مدارس این کشور عبارت است از :

 • 1 نامه پذیرش مدرسه
 • 2 ضمانت نامه کتبی یا شخصی که به عنوان ولی یا سرپرست شما در نیوزیلند مشخص شده است
 • 3ثابت کردن تمکن مالی برای زندگی در نیوزیلند
 • 4گواهی عدم سوءپیشینه که نشان دهنده سلامت شخصیت شماست

ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مقطع کارشناسی

شروط گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقطع لیسانس نیاز به تحصیلات 12ساله یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی دارید و میتواتید در رشته های مختلف مثل علوم طبیعی ریاضی روزنامه نگاری کامپیوتر و حقوق ….تحصیل کرد مدت دوره کارشناسی 3سال است و آغاز ترم های تحصیلی در دو ماه فوریه و نوامبر است زمان ثبت نام نیز از 25فوریه تا 15ژوئن و11نوامبر تا20دسامبر است برای گرفتن ویزا باید با توجه به این زمان اقدام کرد داشتن مدرک زبان معتبر از دیگر شرایط تحصیل در دوره لیسانس است که باید دست کم نمره آیتلس 6باشد و مدرک هایPTEوTOFELقبول است.

دیدن مطلب
هزینه های تحصیل در نیوزیلند

مدارک مورد نیاز برای پذیرش دوره کارشناسی عبارت است از:

 • ارائه دیپلم و ریز نمرات
 • بیانیه شخصی یا انگیزه مالی
 • ارائه مدرک زبان معتبر
 • ثابت کردن تمکن مالی

ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

برای گرفتن ویزای تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد لازم به گرفتن پذیرش از دانشگاه های نیوزیلند است.دانشگاه اوتاگو قدیمی ترین دانشگاه در این دوره فوق لیسانس است 53854نفر دانشجوی خارجی در نیوزیلند است طول این مقطع تحصیلی دو سال است که سال اول درسی و سال دوم انجام پروژه و تحقیق شروع سال تحصیلی از فوریه تا نوامبر است که باید قبل از شروع ترم اقدام به گرفتن ویزا کنید

تحصیل در کارشناسی ارشد نیوزیلند به دوترم تقسیم میشود از فوریه تا ژوئن و از جولای تا نوامبر است شما برای گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند در این دوره باید لیسانس را گرفته باشید. قابل توجه شما میتوانید برای اینکه ویزای تحصیلی نیوزیلند را در دوره کارشناسی ارشد بگیرید هم رشته تحصیلی مرتبط با کارشناسی خود را ادامه دهید و اگر به دنبال یاد گرفتن مهارت های حرفه ای هستید قادر هستید در رشته های غیر از رشته مرتبط خود تحصیل کنید داشتن مدرک زبان آیتلس با نمره 6.5لازم است و مدارک های TOFELوPTEهم قابل قبول است

مدارک مورد نیاز برای کارشناسی ارشد در نیوزیلند عبارت است از:

1رونوشت های علمی شما که توسط دانشگاه قبلی شما گواهی شده باشد
2انگیزه نامه یا بیانیه شخصی
3ارائه مدرک زبان معتبر
امکان دارد دانشگاه مصاحبه با شما را از طریق اسکایپ یا تلفن انجام دهد

ویزای تحصیلی نیوزیلند و تحصیل در مقطع دکتری

میتوانید با گرفتن ویزای تحصیلی نیوزیلند در دوره دکترا اقامت موقت بگیرید دانشگاه های نیوزیلند فرصت های پژوهشی زیادی برای تحصیلات تکمیلی در دوره دکترا و گرفتن آن فراهم میکند هشت دانشگاه در نیوزیلند هستند که امکان تحصیل در این دوره و گرفتن ویزای آن ارائه میکنند مدت دوره تحصیل در این دوره3تا4سال است شروع سال تحصیلی از فوریه تا نوامبر است.

دوره تحصیلی دکترا در این مقطع مثل کترای انگلیس و بقیه کشور هاست زمانی که باید اقدام به ویزا کنید قبا از شروع ترم است در دوره دکترا شما باید بر روی یک موضوع علمی تحقیق کرده و با ارائه پایان نامه فارغ التحصیل میشوید برای گرفتن این مقط و گرفتن ویزا باید یک استاد راهنما در کنار شما باشد الزامی است که دانشگاه علم و تجربه کافی برای کامل کردن تحصیلات تکمیلی در دوره دکتری در موضوع درخواست شما داشته باشد.

دانشگاه بر طبق مدارک موجود اقدام به دادن پذیرش تحصیلی میکند که در صورت دادن پذیرش اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی کنید لازم است کارشناسی ارشد خود را همان رشته ای که برای دوره دکترا درخواست داده اید به پایان برسانید.

برای گرفتن پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی نیوزیلند در مقطع دکترا نیاز به مدارک زیر دارید:

 • 1طرح پیشنهادی وتحقیقی قوی {پروپوزال}که نشان دهنده اصالت و ارزش و عملی بودن ایده شما باشد
 • 2طرح پیشنهادی و تحقیقی شما باید توسط یک پژوهشگربرجسته یا یک عضو هیت علمی پذیرفته شود
 • 3ارسال ایمیل برای دانشگاه و اساتید انتخابی شما {ایمیل ارسالی شما باید به حد کافی برای استاد انتخابی شما جذاب باشد
 • 4بیانیه شخصی یا انگیزه نامه قوی
 • 5 داشتن مدرک زبان معتبر
دیدن مطلب
بورسیه تحصیلی نیوزیلند

امکان دارد شما را از طریق گفتگویی اینترنتی یا ویدیو کنفرانس دعوت کنند که این نشانه خوبی است که میخواهد درباره پروژه شما بیشتر بداند برای مدرک زبان نیاز به دست کم آیتلس7دارید واین هم بسته به دانشگاه و رشته شما متفاوت است و مدرک های زبان TOFELوPTEقابل قبول است در صورت داشتن شرایط فوق میتونید اقدام به گرفتن ویزای تحصیلی در مقطع دکترا

ویزای تحصیلی نیوزیلند و کار دانشجویی

از جمله مواردی که مورد توجه دانشجویان خارجی است کار در دوره دانشجویی است نیوزیلند جزء کشور های است که اجازه کار دانشجویی حدود 20 ساعت به صورت پاره وقت و در ایام تعطیلات به صورت تمام وقت میدهد در موقعی این اجاره را دارید که دوره تحصیلی شما دست کم برای دو سال باشد.

به دنبال شغلی باشید که با رشته دانشگاهی تون ربط داشته باشد تا از این طریق تجربه به دست بیاورید و برای رفتن به بازار کار آماده باشید.لازم است بدانید که اگر کار کردن خللی در درس خواندن شما ایجاد کند دیگر اجازه کار دانشجویی نخواهید داشت.

ویزای تحصیلی نیوزیلند و بررسی ویزای همراه

ویزای تحصیلی نیوزیلند این اجازه را میدهد که همراهی با خود بیاورید فقط دانشجویان خارجی تمام وقت میتوانند این کار را کنند ویزای همراه هم دارای شرایطی است که فرد واجد این شرایط باشد توان بردن همراه را از طریق ویزای تحصیلی نیوزیلند خواهید داشت این شروط عبارت است از

 • همراه باید حداقل 18 سال سن داشته باشد یا مجوز سرپرست را به همراه خود داشته باشد
 • اگرازدواج کرده باشید حتما باید مدارکی بر داشتن چنین رابطه ای در 12ماه گذشته قبل از ارایه تقاضا موجود باشد و اگر کمتر از 12ماه باشد باید مدارکی رو مبنی بر رابطه محکم و مداوم ارائه کنید
 • اقوام نزدیک شرایط حال ویزای همراه نمیباشند
 • گواهی تایید صحت سلامت
 • گواهی سلامت شخصیت

اگر همراه شما شرایط زیر را داشته باشد میشه همراه با درخواست ویزایی دانشجویی درخواست ویزایی همراه خود را ارائه کرد .همسر شما که به عنوان همرا با شما می آید میتواند درخواست ویزای تمام وقت کار بدهد اگر شما در یکی از مقاطع تحصیلی کارشناسی و ارشد و دکتری ویزای تحصیلی داشته باشد مدارک مورد نیاز برای ویزای همراه به تبع ویزای تحصیلی نیوزیلند شما امکان پذیر است.

ویزای تحصیلی نیوزیلند و موقعیت کار پس از تحصیل

ویزای تحصیلی نیوزیلند این فرصت را به شما میدهد که بعد از فارغ التحصیلی برای دریافت ویزای کارتا3سال در صورت داشتن شرایط اقامت داشته باشید ویزای کار بعد از تمام شدن تحصیل به مدت تحصیلات شما یک تا سه سال باشد.

اگر کار شما جزء شغل های با کمبود نیرو باشه یک شانس دارید و اگر دانشجویی رشته ای هستید که پیشنهاد شغلی مربوط به آن را دارید امکان دارد واجد شرایط ویزای کار نیوزیلند برای دوسال باشید که با این امکان با ارائه پیشنهاد شغلی خود و مدارک تحصیلی موفق به اخذ این ویزا شوید .ویزای تحصیلی نیوزیلند امکان و موقعیت کار رو برای دانشجو های خارجی فراهم میکند.

دیدن مطلب
بهترین شهرها برای کار در نیوزیلند

ویزای تحصیلی نیوزیلند و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت پس از تحصیل

ویزای تحصیلی نیوزیلند به شما این امکان را می دهد که در طول دوره تحصیل خود بسته به نوع تحصیلاتتان اقامت موقت در این کشور داشته باشید. شما می توانید پس از اتمام تحصیلات خود در نیوزیلند با پیدا کردن کار مناسب اقامت خود را تمدید نمایید و ویزای تحصیلی نیوزیلند خود را به ویزای کاری تبدیل نمایید. پس از دریافت ویزای شغلی شما می توانید برای اقامت دایم در نیوزیلند تحت گروه مهاجرین ماهر درخواست کنید.

فرصت های فراوانی برای افراد ماهر و متخصص از سراسر جهان وجود دارد. بنابراین با این نگاه تقریبا سختگیرانه شما باید شرایط مناسبی از لحاظ مهارت و تخصص داشته باشید که بعد از 5 سال اقامت در این کشور به شما اقامت دایم و سپس تابعیت نیوزیلند اعطا گردد.

همچنین این امکان نیز وجود دارد که اگر با ویزای تحصیلی نیوزیلند وارد این کشور شده اید، مجدد برای ادامه تحصیلات تکمیلی خود ویزای تحصیلی نیوزیلند را برای مدت زمان تحصیلات تکمیلی و دوره خود تمدید کنید و از این طریق اقامت موقت خود را دریافت کنید و پس از آن برای اخذ اقامت دایم نیوزیلند اقدام نمایید. بنابراین ویزای تحصیلی نیوزیلند در نهایت می تواند منجبر به اقامت و تابعیت پس از تحصیل شود.

شما برای اخذ تابعیت نیوزیلند نیازمند ارایه مدارک زیر هستید:

 • ارایه و توضیح قصد شما برای شهروندی این کشور
 • شما باید 5 سال در نیوزیلند اقامت داشته باشید
 • دانش زبان انگلیسی شما باید به حد کافی باشد
 • عدم سوپیشینه شما
 • اثبات سلامت شخصیت شما
 • باید مسیولتها و امتیازات شهروندی نیوزیلند را درک کنید

ویزای تحصیلی نیوزیلند این امکان را میدهد که بعد از تحصیل اقامت موقت داشته باشید شما این امکان را دارید که بعد از به پایان رسیدن تحصیل اقامت خود را تمدید و آن را تبدیل به ویزای کار کنید بعد از گرفتن ویزای شغلی میشود آن را بعد از 5 سال به اقامت دائم تبدیل کرد و این امکان را دارید که اگر با ویزای تحصیلی به این کشور رفته اید مجدد برای ادامه تحصیلات تکمیلی خود ویزایی تحصیلی نیوزیلند را تمدید کنید و از این روش اقامت موقت بگیرید و بعد از آن اقدام به دریافت اقامت دائم کنید.

ویزای شینگناقامت اروپا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *