ویزای توریستی تایلند

تایلند

تایلند یک کشور زیبا است. آب و هوای گرمسیری و فرهنگ غنی او به عنوان آهن ربا طبیعی برای کسانی که در نقاط دور دنیا ساکن هستند عمل می کند.

بخش بزرگی از درآمد تایلند از صنعت گردشگری بدست می آید و او را به قطب گردشگری خاور دور تبدیل می کند.

اگر در یک کشور دیگر زندگی می کنید و می خواهید در تایلند تعطیلات داشته باشید چه می کنید؟ مطمئناً به راحتی پیاده روی در یک پارک ، پرسه زدن در اطراف و پیاده شدن از آن مکان آسان نخواهد بود.

دستورالعمل هایی وجود دارد که باید قبل از سوار شدن به هواپیما که برای “سرزمین لبخند” سوار شده است ، دنبال شود و مدارکی تهیه شود.

بازدید از تایلند به عنوان یک گردشگر

وقتی به منظور اوقات فراغت ، دیدنی و روشنگری شخصی به تایلند می روید ، توریستی هستید. یک توریست مجاز به کار یا فعالیت در تایلند نیست.

یک توریست به ویزای توریستی تایلند احتیاج دارد تا بتوانید در ضمن انجام کاوش ها و گشت و گذارهای خود در پادشاهی ، به مدت 15 یا 30 روز در تایلند بمانید.

ویزای توریستی چیست؟

ویزای توریستی یک تمبر یا مدرک مورد نیاز است ، بنابراین می توانید برای مدت زمانی خاص و با هدف گردشگری در تایلند بمانید.

در هنگام گذر از فرودگاه تایلند بر روی گذرنامه شما تمبر داده می شود یا می توان آن را در کشور خود از طریق سفارت تایلند یا کنسولگری واقع در آنجا دریافت کرد.

دیدن مطلب
تحصیل در تایلند

ویزای توریستی نیز در صورت لزوم قابل تمدید است. کشورهای خاصی وجود دارند که با دولت تایلند توافق هایی انجام داده اند تا شهروندان آنها هنگام ورود به تایلند به عنوان گردشگر بتوانند از معافیت ویزا بهره مند شوند.

شرایط ویزای توریستی

هنگام درخواست ویزای توریستی تایلند ، برای اخذ ویزای خاص ، به مدارک و هزینه های خاصی نیاز دارید. مدارك و هزينه ها در هر زمان و بدون اطلاع قبلی قابل تغيير هستند ، بنابراين بهتر است كه يك گردشگر مشتاق تایلندی بتواند قبل از پرواز به تایلند از اطلاعات صحیح استعلام كند.

مدارک مورد نیاز:

  •  گذرنامه یا سند مسافرتی با اعتبار حداقل کمتر از 6 ماه
  • فرم درخواست ویزا (پر شده)
  • یک عکس متقاضی در ابعاد 4x6cm اخیر.
  • بلیط هواپیما دور یا بلیط الکترونیکی (به طور کامل پرداخت می شود)
  • اثبات وسایل مالی (20،000 بات به ازای هر نفر / 40،000 بات در هر خانواده)

فراموش نکنید که مأمورین کنسولگری حق درخواست اسناد اضافی را در صورت لزوم آن را محفوظ می دانند ، بنابراین توصیه می شود وقتی که در وضعیت خوبی هستید ، به همراه مدارک و اسناد خود حاضر شوید.

هزینه ویزا:

30.00 دلار آمریکا برای هر ورودی یا معادل آن. هزینه ویزای توریستی بدون اطلاع قبلی تغییر می کند ، بنابراین ایده خوبی است که با مراجعه به نزدیکترین سفارت تایلند یا کنسولگری در منطقه شما به روز شوید.

اعتبار ویزا / دوره ماندن

اعتبار ویزای توریستی تایلند  بسته به تعداد ورودی هایی که در مرز زمین یا از فرودگاه انجام می دهید ، از 3 ماه تا 6 ماه متغیر است.

دیدن مطلب
ویزای کار تایلند

اگر از طریق فرودگاه بین المللی وارد تایلند شوید ، بسته به اینکه آیا کشور شما در مورد معافیت ویزا با تایلند توافق دو جانبه ای انجام داده ، به شما اجازه اقامت 30 یا 60 روزه داده می شود.

اگر از طریق مرز زمینی وارد تایلند شوید ، به شما اجازه اقامت 15 روزه به عنوان توریست در پست مهاجرت داده می شود ، پس از آن مجبورید مجدداً از کشور خارج شوید یا قبل از انقضا اجازه اقامت خود را صادر کنید.

اما ، در صورت تمایل یا نیاز به ماندن در تایلند ، ویزای توریستی تایلند نیز می تواند تمدید شود. در نظر داشته باشید که موفقیت برای تمدید اقامت فقط به صلاح دید مامور مهاجرت در درخواست شما است.

تحصیل در تایلند

شرایط تحصیل در مجارستان

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *