ویزای توریستی چین

ویزای L

اکثر مسافران به چین موظفند ویزای توریستی چین ، ویزای L را به صورت کوتاه مدت دریافت کنند ، که به آنها امکان می دهد آزادانه در بیشتر نقاط چین به عنوان توریست سفر کنند ، با فرض اینکه آنها مطابق با سیاست های بدون ویزا چین واجد شرایط نیستند.

در بیشتر مواقع ، یک توریست می تواند ویزای ورودی یک بار با مدت اقامت 30 روز را دریافت کند. شهروندان انگلیس ، ایالات متحده ، کانادا و آرژانتین قادر به گرفتن ویزای توریستی 10 ساله در چین با ورودی های متعدد هستند.

اگر با یک گروه تور سازمان یافته سفر می کنید ، ممکن است ویزای شخصی در گذرنامه خود نداشته باشید. در عوض ، به گروه تور ویزای تور گروهی داده می شود که دارای تمام اعضای آن می باشد.

در چنین شرایطی اطلاعات خود را از قبل به آژانس مسافرتی عرضه کنید و دیگر نگرانی نخواهید داشت.

اگر به طور مستقل سفر کنید ، باید به تنهایی امور ویزا را انجام دهید. اگر دستورالعمل های زیر را دنبال کنید ، این روند پیچیده نیست.

موارد مورد نیاز ویزای توریستی چین

1. گذرنامه
– گذرنامه شما با حداقل 6 ماه اعتبار و صفحات خالی در دسترس و یک صفحه کپی از اطلاعات گذرنامه.

2. فرم درخواست
– یک فرم درخواست ویزای توریستی چین با دقت تکمیل شده است . لطفاً در صورت عدم استفاده هر ستون فرم درخواست را با استفاده از “N / A” پر کنید.

دیدن مطلب
بهترین شهرهای دانشجویی چین

اگر فرم درخواست صحیح ، کاملاً و خوانا پر نشده باشد ، می تواند باعث تأخیر در پردازش یا امتناع از برنامه شود.

عکس اخیر

– یک عکس رنگی در گذرنامه به تازگی با زمینه سفید متصل به فرم درخواست.

4. بلیط های رفت و برگشت سفر به علاوه رزرو هتل یا نامه دعوت نامه از چین

– اسناد مربوط به برنامه سفر شامل اثبات رزرو بلیط سفر دور و اثبات رزرو هتل.

– یا اگر به چین دعوت شده اید ، می توانید نامه دعوت نامه صادر شده توسط دعوت کننده ، اعم از آن را یک نهاد یا فرد با اطلاعات زیر ارسال کنید:

الف. اطلاعات مربوط به متقاضی ، از جمله نام کامل ، جنسیت و تاریخ تولد.

ب اطلاعات مربوط به بازدید برنامه ریزی شده ، از جمله تاریخ ورود و عزیمت ، مکان (بازدید کنندگان).

ج اطلاعات مربوط به دعوت کننده ، از جمله نام ، شماره تماس ، آدرس ، تمبر رسمی و امضای نماینده قانونی نهاد یا شخص دعوت کننده.

5- سایر اسناد پشتیبان

آ. برای کسانی که در کشور تابعیت خود متقاضی ویزای توریستی چین نیستند ، اثبات اقامت قانونی یا وضعیت اقامت لازم است.

ب در برخی موارد ممکن است متقاضیان نیاز به ارسال نامه گواهینامه از کارفرمای متقاضی با جزئیات به شرح زیر داشته باشند: نام و شماره تماس کارفرما ، صورت درآمد متقاضی یا نسخه اصلی بیانیه بانکی 6 ماهه متقاضی.

ج متقاضیانی که قصد سفر به تبت را دارند ، باید مجوز سفر تبت را بگیرند که می توانند از طریق آژانس های مسافرتی از دفتر گردشگری منطقه خودمختار تبت اخذ شوند.

دیدن مطلب
ویزای کار چین 

نحوه دریافت ویزای توریستی چینی

در صورت وجود هرگونه اسناد لازم ، می توانید به سفارتخانه ها ، کنسولگری ها ، مأموریت های دیپلماتیک چین یا یک مرکز درخواست ویزا چینی (CVASC) مراجعه کنید ، اگر در کشور شما وجود دارد که درخواست خود را بصورت حضوری ارائه دهید.

اگر نمی توانید شخصاً بروید ، می توانید به شخص دیگری مانند آژانس مسافرتی یا آژانس ویزا اعتماد کنید تا از طرف شما اقدام کند. قرار ملاقات اجباری نیست. درخواست از طریق نامه پذیرفته نمی شود و در اکثر سفارتخانه ها یا کنسولگری های چین امتناع می شود.

در کشورهایی که CVASC دارند ، متقاضیان ممکن است بتوانند از طریق وب سایت CVASC درخواست خود را از طریق پست ارسال کنند یا برنامه هایی را بر اساس قرار ملاقات آنلاین ارائه دهند.

زمان پردازش

به طور معمول 4 روز کاری برای پردازش ویزای مسافرتی در چین لازم است. برای خدمات اکسپرس ، هزینه اضافی 20 دلار برای دو یا سه روز کاری روز پرداخت می شود. برای سرویس عجله ، هزینه اضافی USD30 برای خدمات همان روز هزینه خواهد شد.

هزینه ویزای توریستی چینی

هزینه ویزا بسته به ملیت و تعداد ورود شما متفاوت است. با این حال ، براساس توافق نامه لغو هزینه ویزا ، اتباع کشورهای مختلف زیر می توانند ویزا را به صورت رایگان دریافت کنند.

اما باید هزینه خدمات اکسپرس ، سرویس عجله یا خدمات پستی را بپردازند: پاکستان ، مالدیو ، بلغارستان ، بوسنی و هرزگوین ، اسلواکی و میکرونزی.

پسوند ویزای توریستی چین

اگر شما نیاز به ماندن در چین در طول مدت اقامت مجاز در ویزای بازدید کننده خود دارید ، می توانید هفت روز قبل از انقضای ویزای L خود ، در اداره محلی خروج و ورود به کشور چین درخواست تمدید کنید.

گذرنامه شما ، فرم درخواست ویزای توریستی چین به همراه عکس رنگی اخیر شما ، ثبت نام اقامت موقت و برنامه سفر شما برای ارسال مورد نیاز خواهد بود.

در صورت تأیید درخواست شما ، می توانید مدت طولانی اقامت طولانی تر از مدت اقامت اصلی ویزای خود را دریافت نکنید.

تحصیل در چین

شرایط مهاجرت به کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.