ویزای توریستی کانادا

یکی از روش های متداول برای مسافرت و گردش در کشورهای مختلف، اخذ ویزای توریستی است. بسیاری از گردشگران و مهاجران اولویت اول سفرشان را کانادا قرار می دهند.دولت کانادا به علت درخواست های زیاد  ویزای توریستی کانادا قوانین سرسختانه ای را برای ورود متقاضیان خارجی وضع نموده است که در صورت آشنایی کامل شما با این قوانین و تکمیل و ارائه دقیق مدارک، کار سختی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نخواهید داشت.

به علت نبودن سفارت کانادا در ایران، مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا می بایست توسط خود متقاضی یا از طریق نمایندگان قانونی، در یکی از سفارت های کانادا در دیگر کشورها، مانند ترکیه، پیگیری شود.

 

ویزای کانادا

مدارک لازم جهت اخذ ویزای توریستی کانادا :

  1. ارائه پاسپورت جدید تمامی متقاضیان با حداقل دو سال اعتبار در صورت وجود گذرنامه قبلی نیز ارائه شود.
  2. یک قطعه عکس ۳،۵ در ۴،۵ جدید رنگی تمام رخ .
  3. ترجمه سند ازدواج در صورتیکه زن و شوهر با هم قصد سفر دارند.
  4. گردش حساب سه ماهه آخر به منظور داشتن تمکن مالی.
  5. ترجمه اسناد ملکی یا تجاری ونیز ارائه گواهی اشتغال به تحصیل.
  6. ترجمه مدارک شغلی ( شامل گواهی اشتغال به کار، فیش حقوقی، روزنامه رسمی، جواز کسب، پروانه بهره وری، پروانه نظام مهندسی، پروانه مطب، حکم بازنشستگی و …).

توجه: داشتن ویزای شینگن مزیت محسوب میگردد.
*ویزای شینگن کاملا تضمینی با عقد قرار داد رسمی
* ضمانت نامه بازگشت هزینه و عودت وجه در صورت عدم دریافت ویزا

انواع ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا به ۳ نوع  تقسیم بندی می شود که شامل:

  1. ویزای سینگل کانادا
  2. ویزای مولتیپل کانادا
  3. سوپر ویزای کانادا
دیدن مطلب
تحصیل دندانپزشکی در سنگاپور

هر یک از این سه ویزا از نظر ماهیت و ویژگی‌ها تفاوت‌های اساسی با یکدیگر دارند که در ادامه توضیح داده خواهد شد.

1- ویزای سینگل کانادا

ویزای سینگل کانادا  ویزای سینگل تنها اجازه یک بار ورود را می دهد و برای 3 ماه از تاریخ صدور معتبر است. به بیان دیگر دارنده ویزای سینگل کانادا تنها قادر خواهد بود یک بار وارد خاک کانادا شود و برای سفرهای بعدی دوباره درخواست ویزا نماید.

2- ویزای مالتیپل کانادا

 اگر نیاز به ورود بیش از یک بار به کشور مورد نظر دارید، مجبورید برای ویزای مالتیپل اینتری درخواست کنید. اگرچه ویزای مولتی کانادا در ذات نوعی ویزای اقامت موقت است اما بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا و اطلاعیه‌های صادر شده، اعتبار این ویزا به جز در شرایط خاص تا زمان پایان اعتبار پاسپورت متقاضی خواهد بود.

مزایای ویزای مولتی کانادا نسبت به ویزای سینگل کانادا در این است که متقاضی با داشتن ویزای مولتیپل کانادا در مدت زمان تعیین شده توسط سفارتخانه، اجازه چند بار ورود و خروج در کشور کانادا را دارد. برای کسانی که مجبور به رفت و آمدهای بیشتری در این کشور هستند، بهتر است شرایط خود را برای ویزای مولتی کانادا بهتر کنند تا واجد شرایط دریافت این ویزا باشند.

از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی حداکثر ۵ سال است، ویزای مولتیپل کانادا در ایران به ویزای ۵ ساله کانادا نیز معروف است.

مراحل دریافت ویزای توریستی کانادا

اخذ ویزای کانادا، پروسه‌ای زمان‌بر، فنی، حساس و هزینه‌بر است.ب رای تسهیل مراحل دریافت ویزا، کارشناسان ما مدارک شما را به دقت بررسی می‌کنند و برای تقویت شرایط احراز ویزا در صورت نیاز از شما مدارک تکمیلی می‌خواهند. پس از این‌که مدارک لازم مطابق با استانداردهای سفارت تکمیل و ترجمه شد، کارشناسان درخواست ویزای شما را در کوتاه‌ترین زمان ممکن روی سامانه آنلاین درخواست ویزا ثبت می‌کنند. در همین مرحله‌ فرم‌ها تکمیل می‌شود و وجوه مورد نیاز برای دریافت ویزا پرداخت می‌شود.

دیدن مطلب
دانشگاههای کانادا

 

دریافت ویزا یا رد شدن درخواست

بعد از انجام انگشت‌نگاری در فاصله ۱۰ روز تا ۴ ماه می بایست منتظر جواب نهایی باشید. اگر درخواست ویزای شما را سفارت پذیرفته باشد، کارشناسان ما به شما اطلاع خواهند داد و مراحل بعدی کار را برای شما انجام خواهند داد.

توجه داشته باشید که با دریافت ویزای توریستی کانادا هر چند شما به مدت ۵ سال اجازه ورود و خروج به این کشور را دارید اما در هر بار ورود بیش‌تر از ۶ ماه اجازه اقامت در کانادا را ندارید و قبل از ۶ ماه باید از کشور کانادا خارج شوید. همچنین با داشتن ویزای توریستی کانادا شما اجازه کار و تحصیل در کانادا را ندارید اما در دوره‌های تحصیلی و آزمایشی که کمتر از ۶ ماه زمان می‌برند می‌توانید شرکت نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *