ویزای دانمارک

ویزای دانمارک

لازمه اخذ ویزای دانمارک داشتن دعوتنامه است.توجه داشته باشید که سفارت دانمارک وقتی برای مصاحبه ندارد و داوطلب فقط برای تحویل مدارک و انگشت نگاری به دفتر کارگزاری میرود.

جواب ویزا بعد از 14تا 21 روز کاری برای شما ارسال میشود.توجه کنید بدون داشتن دعوتنامه قادر به گرفتن ویزا نخواهید بود.

شرایط گرفتن ویزای دانمارک:

از اصلی ترین شرایط اخذ ویزا دانمارک داشتن دعوتنامه است.به جز آن باید تمکن مالی،گردش حساب سه ماهه آخر مورد تایید سفارت باشد.

چند بند از شرایط گرفتن ویزا دانمارک:

۱. دارا بودن دعوتنامه: خویشاوندان،خانواده،دوست و یا یک شرکت میتوانند برای شما دعوتنامه بفرستند.در دعوتنامه باید مواردی همچون مدت اقامت در آن کشور،نسبت دعوت کننده با شما،محل سکونت دعوت کننده فعالیت کاری آن در آن درج شده باشد.

توجه داشته باشید بدون دعوتنامه تقاضای ویزای دانمارک شما رد میشود.

2 گردش مالی حساب: گردش مالی حساب مقدار پول ورودی و خروجی آن نیست بلکه تعداد تراکنشات آن مهم است.هر چه تعداد این تراکنشات بیشتر باشد،امکان گرفتن ویزای دانمارک هم بیشتر است.

گردش حساب مد نظر سفارت دانمارک گردش سه ماهه آخر حساب است.

گردش سه ماه آخر حساب: منظور از گردش سه ماه آخر حساب میزان پول واریز شده و خارج شده از حساب نیست،منظور دفعات مقدار تراکنشات است،هرچه دفعات تراکنشات بالا باشد شانس گرفتن ویزای دانمارک بیشتر است.

3تمکن مالی: اثبات تمکن مالی برای دریافت ویزای دانمارک باید حتما به یورو صادر شده و توسط خود مدیر شعبه صادر کننده تایید شود.نرمال ترین تمکن مالی برای هر نفر بین 70تا 100میلیون تومان است.

دیدن مطلب
فرهنگ دانمارک

وقت سفارت دانمارک

مسئول گرفتن وقت سفارت دانمارک در تهران تیم کارگزاریVFSGlobal.است. بعد از فرستادن درخواست به سفارت دانمارک،14روز و روزهای یکشنبه تا پنج شنبه از ساعات 8تا17به دفترVFSGlobalسفارت دانمارک واقع در تهران،میدان هروی،خیابان شهید موسوی{گلستان 5}پاساژتجاری هروی سنتر،طبقه 4مراجعه کنید و مبلغ تقاضا ویزای هلند 200.000هزار تومان است.

بعد از 14تا21روز جواب ویزا آمد.متقاضی باید با مدرک شناسایی وقبض دریافتی به کارگزاری مراجعه کند.

به صورت کلی ویزای دانمارک وشینگن را میتوان به عنوان این چهار ویزا گرفت:

ویزای نوع A :

دارندگان این نوع ویزای دانمارک میتوانند برای توقف موقت وترانزیت در حدود چند ساعت به فرودگاه های دانمارک رفته و بعد به کشور مقصد برود.دارندگان این ویزا اجازه بیرون رفتن از فرودگاه را ندارند و فقط تنها استفاده از ویزا تعویض هواپیماست.

ویزای نوع B: این نوع ویزا دانمارک هم مثل ویزای نوع Aبه دارنده ویزا اجازه میدهد تا در خطوط ترانزیتی وفرودگاهی کشورهای شینگن توقف کند.

تفاوت ویزای نوعBوAدر این است که به دارنده ویزا اجازه میدهد به مدت زمان 5روز از فرودگاه رفته واز دیگر راه های زمینی و یا راه های دیگر از کشور های شینگن عبور کند.

ویزای نوع C :

ویزای نوع Cویزای توریستی است که میشود در مدت زمان تعیین شده ایی به کشور دانمارک و یا کشورهای عضو شینگن مسافرت کرد.قانون این ویزا اینست بار اول بصورت یک بار ورود و مدت 90 روز صادر میشود و دارند این ویزا فرصت دارد تا 1ماه در کشور مقصد اقامت داشته باشد.سری دوم 180روز و سری سوم یکساله داده میشود.بعد از این قادر هستید برای ویزای مولتی اقدان کرد.

ویزای تایپ D :

ویزای تایپDبه جهت اقامت بلند مدت در دانمارک صادر میشود مثل کار،تحصیل،کار،سرمایه گذاری و ازدواج.

ویزای دانمارک با توجه به تصمیم سفر،انواع،مدت زمان،شرایط و قوانین مختلفی دارد.

دیدن مطلب
هزینه زندگی دانشجویان در دانمارک

با توجه به هدفی که برای اقامت در دانمارک دارید،باید تقاضای ویزای آن را کنید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای کار:

۱. ارائه اصل گذرنامه معتبر و صفحه خالی برای درج کردن ویزا

۲. ارائه اصل شناسنامه، کپی از همه صفحات و ترجمه‌ آن به زبان انگلیسی

۳. ارائه اصل سند ازدواج یا طلاق. ارائه اصل ترجمه‌ سند ازدواج و کپی سند جهت دیدار همسر در دانمارک

۴. ارائه اصل مدارک جهت اثبات کردن نسبت خانوادگی با معرف در دانمارک به علاوه کپی مدارک

۵. تکمیل فرم درخواست ویزای دانمارک با دقت و صحیح

۶. ارائه یک قطعه عکس رنگی جدید تمام رخ با زمینه‌ روشن، ۴٫۵x۳٫۵ سانتی‌متر که ۸۰٪ آن از چهره تشکیل شده باشد.

۷. ارائه دعوت‌نامه‌ از معرف در دانمارک با قید کردن نام و نام خانوادگی، شماره‌ی پرسنلی (CPR)، آدرس، تلفن، ایمیل، مدت و تاریخ تقریبی دیدار و توضیح در مورد پوشش هزینه‌های اقامت متقاضی در دانمارک. اگر دعوتنامه فرد آنلاین باشد، علاوه بر کد دعوت‌نامه، پرینت آن را هم باید همراه داشته باشید.

۸. ارائه کپی واضح و خوانا از کارت اقامت یا پاسپورت دانمارکی که روی آن شماره پرسنلی یا شماره خارجی (UDL) مشخص شده باشد.

۹. ارائه کپی گواهی تغییر نام معرف در دانمارک. اگر معرفش نامش را تغییر داده باشد نیازمند این مدرک است.

۱۰. ارائه گواهی اشتغال به تحصیل یا اشتغال به کار برای افراد شاغل یا محصل، به زبان انگلیسی با ذکر کردن تاریخ استخدام فرد، سمت، مدت مرخصی و تعهد بازگشت به کار بعد از پایان مرخصی، ارائه اصل و کپی کارت یا حکم بازنشستگی برای بارنشسته‌ها یا آخرین حکم بازنشستگی و یا آخرین فیش حقوقی بازنشستگی و ترجمه آن به زبان انگلیسی.

۱۱. ارائه گردش حساب سه یا شش ماه اخیر که بانک آن را تایید کرده باشد.

دیدن مطلب
تحصیل هنر در دانمارک

۱۲. ارائه اصل گذرنامه قبلی و فعلی و کپی آنها و ارائه نامه سفارت برای متقاضیانی که قبلا به دانمارک سفر کرده‌اند یا جواب مثبت یا منفی دریافت نموده‌اند.

۱۳. ارائه اصل و کپی بیمه مسافرتی پزشکی برای روزهای اقامت در منطقه، جهت یک بار ورود به همه کشورهای شینگن، با پوشش حداقل سی هزار یورو که روی برگه‌ رسید بیمه‌نامه مشخص شود.

۱۴. ارائه پاکت پستی متوسط با نام و نشانی داوطلب به عنوان گیرنده با درج کردن کدپستی مربوط که تمبر بر روی آن الصاق شده باشد.

ریجکت ویزای دانمارک

معمولی ترین علت رد شدن ویزای دانمارک، نبود دعوت نامه از شهروندان این کشور است.

چند نمونه از متداول ترین دلایل رد شدن ویزای دانمارک:

نداشتن دعوتنامه
عدم متقاعد کردن افسران ویزا از اهدف سفر به دانمارک
نداشتن تمکن مالی
ارائه مدارک جعلی و کذب
ارائه بیمه مسافرتی غیر معتبر

رفع رد شدن ویزای دانمارک و اعتراض به آن

رفع ریجکتی برای ویزایی دانمارک وجود ندارد.اگر ویزای شما ریجکتی شود باید با رفع کردن نواقص پرونده بعد از گذشت 180روز دوباره تقاضا ویزای دانمارک دهید.علت رد شد ویزا در پایین صفحه قید شده است.برای اعتراض به این کار باید اعتراض خود را در قالب ایمیل و یا نامه به سفارت این کشور تحویل دهید.

اقامت اروپا

ویزای شینگن

تحصیل در دانمارک

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *