ویزای اتریش

ویزای شینگن اتریش و شرایط گرفتن آن

شهر وین پایتخت اتریش توانسته است در 5 سال پیاپی به عنوان برترین شهر دنیا شناخته شودبه همین خاطر افراد زیادی به این کشور مهاجرت کرده اند. از این رو دولت این کشور برای صدور ویزا شینگن اتریش شرایط سختی را اعمال کرده است.در ادامه شما را با این شرایط آشنا میکنیم.

ثابت کردن مدت زمان سفر:تاریخ مدت زمان سفر متقاضی، به ماموران اثبات میکند که شما برای جاذبه های دیدنی اتریش آمده اید{توریست} و قبل از آن هم به کشورهای توریستی دیگری رفته اید.تاریخ مدت سفر به ماموران صادر کنند ویزا شینگن اتریش اثبات میکند شما بعد از آن تاریخ به کشور خود برمیگردید

گردش سه ماهه اخیر:منظور سفارت از گردش حساب مقدار وجع های واریز و خارج شده از حساب نیست. منظور دفعات تراکنشات داوطلب ویزا شینگن اتریش در سه ماهه اخیر است.خواستن گردش حساب داوطلب به جهت شفاف سازی مالی آن است.

تمکن مالی :مقدار تمکن مالی سفارت برای صدور ویزا شینگن اتریش برای هر تن 70تا100میلیون تومان است.لازم به ذکر است که اگر موقعی وجع زیادی وارد حساب شما میشودباید به سفارت این کشور سند معامله برابر با همان وجع واریزی راتحویل دهید.

نامه اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی: به منظور اعتماد به بازگشت متقاضی به کشور محل اقامت خود، گواهی اشتغال به کار و سابقه بیمه تامین اجتماعی دریافت می‌شود.

دیدن مطلب
دریافت وقت سفارت اتریش

مدرکی دال بر شاغل بودن و داشتن بیمه تامین اجتماعی:جهت اطمینان به برگشت داوطلب به کشور خود،مدارک شاغل بودن و سوابق بیمه تامین اجتماعی از داوطلب ویزای اتریش اخذ میشود.

ارائه دعوت نامه: با داشتن دعوتنامه از خانواده،دوست،کارفرما شما امکان بیشتری برای گرفتن ویزا شینگن اتریش دارید.توجه داشته باشید در دعوتنامه حتما باید مدت زمان داوطلب درج شده باشد.

انواع ویزای اتریش

ویزای شینگن اتریش هم مثل دیگر ویزا ها انواع مختلفی دارد.داوطلب هر نوع از این ویزا ها {توریستی،تحصیلی،کاری} با توجه به نوع ویزا به سفارت مراجعه کرده و روند قانونی اخذ آن را طی میکند.

ویزای توریستی اتریش:

برای گرفتن ویزای توریستی اتریش شما نیازمند به دعوتنامه از {خانواده،دوست،کارفرما}گردش سه ماهه آخر حساب،تمکن مالی بالای 70 میلیون تومان هستید.با گرفتن این ویزا شما مجاز به اقامت 90روزه هستید.

ویزای تحصیلی اتریش:

از شرایط اولیه گرفتن این ویزا اینست که شما باید از یک مدرسه، دانشگاه و یا موسسه آموزشی دعوتنامه بگیرید.توجه داشته باشید بعد از اتمام تاریخ ویزای تحصیلی شما باید از این کشور خارج شوید.

ویزای کاری اتریش:

در صورتی میتوانید این ویزا را بگیرید که از طرف کمپانی،شرکت و یا کارفرما پیشنهاد کاری داشته باشید.و با گرفتن دعوتنامه اقدام به اخذ این ویزا کنید.

هزینه صدور ویزای اتریش

مبلغ بررسی تقاضای ویزا شینگن اتریش برای سنین مختلف متغیر است به طور مثال برای بزرگسالان 60یورو،سنین6تا12سال 35یورو و زیر6سال رایگان است.همه این هزینه ها به یورو است. هزینه پرداخت شده به سفارت در صورت ریجکت ویزا پس داده نخواهد شد.

مدارک لازم برای گرفتن ویزای شینگن اتریش

تمامی مدارک داوطلب ویزای اتریش باید به زبان آلمانی باشد.
برگه تقاضا که باید به زبان آلمانی (و حروف لاتین) توسط داوطلب کامل شود.
یک قطعه عکس رنگی با اندازه ۴٫۵ در ۳٫۵ سانتی‌متر که قدیمی‌تر از ۶ ماه نباشد.
در صورت وجود ویزاهای شینگن گرفته شده توسط متقاضی
کپی صفحه اطلاعات گذرنامه داوطلب
اصل کپی مدارک کاری و اشتغال و ترجمه آن به زبان آلمانی
اصل بیمه‌نامه مسافرتی داوطلب با حداقل پوشش‌دهی خدمات تا میزان ۳۰ هزار یورو که بازپرداخت برای کل مدت زمان اقامت را نیز پوشش دهد.
اصل نامه صادرشده توسط یک شرکت یا کارفرما در ایران در خصوص وضعیت شغلی و مدت زمان همکاری متقاضی و هم‌چنین هدف متقاضی از سفر به اتریش به همراه ترجمه آلمانی آن
رزرو بلیت هواپیما بصورت رفت و برگشت که البته ارائه آن الزامی نمی‌باشد.
مدارک مرتبط با رزرو هتل توسط داوطلب
ارائه مداراکی که نشان می‌دهد داوطلب دارای توانایی مالی کافی می‌باشد مانند صورت‌حساب بانکی در ۶ ماه اخیر

دیدن مطلب
هزینه زندگی در اتریش

مدت زمان صدور ویزای اتریش:

صدور ویزا با توجه به پروسه قانونی خود بیشتر از 2تا3 هفته زمان نمیبرد.در این مدت توسط مامور پرونده مدارک بررسی میشود. برای گرفتن وقت سفارت اتریش باید زمانی را تعیین کنیید که ممکن است 1ماه طول بکشد.جدا از این مدت زمان باید زمانی را برای کامل کردن پرونده ها و ترجمه آن ها بگذارید.

چه عواملی باعث ریجکت شدن ویزای اتریش میشود:

یکی از اصلی ترین دلایل ریجکت شدن ویزای اتریش اینست که داوطلبین نتوانسته اند مامور مهاجرت را از جهت برگشت به کشور خود بعد از اتمام تاریخ سفر قانع کنند.در بسیاری از نامه های ارسالی ریجکت از طرف سفارت اشاره به این موضوع کرده است.و از دیگر دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن اتریش نبود برنامه مناسب برای سفر به این کشور است.از دیگر دلایل رد شدن تقاضا ویزا اطلاع نداشتن داوطلبین از اینکه در زمان رفتن به سفارت و کامل کردن مدارکشان شروع به پر کردن حسابشان میکنند و از انجا که سفارت حساب را دقیق بررسی میکند متوجه خواهد شد که داوطلب حساب سازی میکند. و باعث ایجاد شک در افسر پرنده میشود و در نهایتا منجر به رد شدن تقاضا میشود.

سفارت اتریش در ایران

نشانی: تهران، نیاوران، خیابان باهنر، خیابان مقدسی، خیابان احمدی زمانی، کوچه میرولی، پلاک ۸
کدپستی: ۱۹۷۹۶۳۳۷۵۵
تلفن سفارت: ۲۲۷۵۰۰۴۰
نمابر: ۲۲۷۰۵۲۶۲

تحصیل دراتریش

تحصیل در کانادا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دیدن مطلب
نکاتی در مورد اتریش