ویزای ایتالیا

انواع ویزای شینگن ایتالیا

کشور ایتالیا با دارا بودن مکان های توریستی زیاد،اقتصاد،داشتن دانشگاه های برتر جهانی،اقتصاد پیشرفته برای گردشگران و کسانی که قصد ادامه تحصیل دارند کشوری مناسب است.با در نظر گرفتن هدف سفرتان باید ویزای شینگن ایتالیا را از سفارت اخذ کرد.ویزا های کشور ایتالیا شامل دو نوع ویزا است.

ویزای شینگن ایتالیا دو نوع است:

ویزای توریستی،غیر توریستی. ویزای کوتاه مدت شینگن ایتالیا نوعCویزای توریستی است. و ویزای غیر توریستی برای تحصیل، ازدواج ،پزشکی،کاری، سرمایه گذاری و…صادر میشود.ویزا صادره دارای مدت زمان اقامت شماست با توجه به مدت زمان ویزا سفر خود را برنامه ریزی کنید.

ویزای ترانزیت ایتالیا ( شینگن نوع A )

اگر قصد سفر به یکی از کشورها به جزءایتالیا را دارید و در طول سفر ناچار هستید در یکی از فرودگاه های بین المللی ایتالیا پرواز خود را عوض کنید لازم است این نوع ویزا شینگن ایتالیا را اخذ کنید.توجه داشته باشید در این نوع ویزا مسافر اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.

ویزای ترانزیت ایتالیا (شینگن نوع B)

ویزا شینگن ایتالیا از نوع B برای کسی است که قصد ماندن در ایتالیا را ندارد ولی برای رسیدن به کشور مد نظر باید از خاک این کشور عبور کند.

ویزای توریستی ایتالیا (شینگن نوع C)

دارند این ویزا میتواند برای مدت حداکثر 3ماه به عنوان توریست به این کشور رفته و اگر خانواده و یا دوستی در آن جا دارد را ببیند.توجه داشته باشید اگر از خویشاوندان درجه یک شما در آنجا باشد میتواند با فرستادن دعوتنامه، امکان بیشتری برای گرفتن ویزا داشته باشید.

ویزای ملی ایتالیا (شینگن نوع D)

مدت اعتبار ویزای شینگن ایتالیا نوع Dبیشتر از ویزای نوع Cاست.این نوع ویزا برای اهداف معینی است و دارنده ویزا حق رفتن به کشورهای محدوده شینگن را ندارد.


همه چیز درباره ی ویزای شینگن :

ویزای توریستی ایتالیا

اگر قصد رفتن به ایتالیا برای بازدید از جاذبه های توریستی آن را دارید باید ویزای نوع Cرا بگیرید. این نوع ویزا بیشترین داوطلب را دارد.

با گرفتن ویزای شینگن ایتالیا میتوانید به این کشور سفر کرده و بعد از آن به کشورهای حوزه شینگن بروید و از جاذبه های دیدنی آن دیدن کنید.توجه داشته باشید اگر ویزای Singleیا کوتاه مدت داشته باشید فقط میتوانید یک بار به کشورهای شینگن بروید و بعد از رفتن از آن کشور دیگر مجاز نخواهید بود به کشورهای حوزه شینگن یا ایتالیا بروید.اما ویزای Multipleیا همان چند بار ورود این اجازه را میدهد تا در مدت زمان تعیین شده ای چند بار به کشورهای شینگن سفر کنید.

دیدن مطلب
بورسیه استانی ایتالیا (جهان سوم)

لازم به ذکر است در نوع ویزای Multipleایتالیا برای بار اول از کشور صادر کننده ویزا یعنی ایتالیا وارد محدوه شینگن شوید.اما برای سری های بعدی میتوانید از کشورهای غیر از ایتالیا وارد شوید و مشکلی ندارد.

ویزای طلایی ایتالیا (Golden Visa)

کشور ایتالیا برای ورود سرمایه گذاران خارجی وغیر اروپایی در سال 2014قانون ویزای طلایی را تصویب کرد.مدت اعتبار این نوع ویزا در ابتدا 1سال و بعد از آن 5سال دیگرنیز تمدید خواهد شد.اگر مدارک شما تکمیل باشد نهایتا از 7تا10روز اداری زمان میبرد تا ویزای شما صادر شود.یکی دیگر از شرایط اصلی این ویزا نداشتن سو پیشینه است.

انواع ویزای سرمایه گذاری در کشور ایتالیا عبارتند از:

ویزای سرمایه گذاری اقامت انتخابی ایتالیا (Elective residence visa )

ایتالیا به سرمایه گذاران خارجی این امکان را داده تا با سرمایه گذاری درایتالیا بعد از گذشت 5سال و پرداخت به موقع مالیات اقامت دائم بگیرند و بتوانند همسر وفرزندان خود را بیاورند. البته این بسته به اینست که سرمایه گذار به قدری سرمایه داشته باشد که از پس هزینه های خود بدون نیاز به کار کردن برآید.

ویزای سرمایه گذاری خود اشتغالی ایتالیا (self-employment visa )

یکی از موضوعات مهم در گرفتن این نوع ویزا،ارائه گواهینامه از طرف اتاق بازرگانی محلی است وامی که دولت برای کسب وکار وی میدهد باید در دسترس باشد.مقدار سرمایه برای این نوع ویزا معیین نشده.و میزان آن بسته به تصمیم گیری اتاق بازرگانی محلی(ICC)است. در این ویزا امکان همراه آوردن همسر و فرزندان وجود دارد.

ویزای پزشکی برای بیماران در ایتالیا

اگر داوطلب گرفتن ،ویزای  پزشکی برای درمان در ایتالیا هستید،شرایط گرفتن آن هم مثل دیگر کشورهای عضو اتحادیه شینگن است.روال گرفتن این ویزا به این صورت است که بیمار با تحویل مدارک پزشکی اثبات کند که در ایران امکان درمان وجود ندارد،ونیاز به درمان در ایتالیا دارد.باید نامه پذیرش از طرف بیمارستان وپزشک معالج در ایتالیا را داشته باشد. و در نامه باید تاریخ شروع درمان،مدت زمان درمان نوشته شده باشد،و ضرورت درمان در ایتالیا را اثبات کند در این نوع ویزا بیمار در مدت درمان خود تحت پوشش بیمه مسافرتی است.

دیدن مطلب
هزینه زندگی در ایتالیا

ویزای ازدواج ایتالیا

برای گرفتن ویزاشینگن ایتالیا {ازدواج}،شما باید با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کنید. و بعد از آن شخص باید بعد از گذشت دو یا سه سال از ازدواج اقدام به گرفتن تابعیت کند.یکی از شروط اصلی این نوع ویزا سوری نبودن و شهادت دادن اقوام زن و شوهر است.ازدواج باید حتما رسمی و در کلیسا انجام شود.بعد از گذشت 1سال از زندگی دارنده ویزا میتواند از حق شهروندی ایتالیا مثل بیمه و مجوز کار استفاده کند.

هزینه ویزای شینگن ایتالیا

اگر بخواهید در سریع ترین زمان برای گرفتن ویزا شینگن ایتالیا اقدام کنید باید مبلغ 3.700.000تومان به حساب سفارت بپردازید.ولی اگر برای گرفتن ویزا شینگن ایتالیا عجله ای ندارید .میتوانید در زمان معین مراجعه کرده و مبلغ 3.000.000تومان به حساب سفارت پرداخت کنید.

این موضوع را مد نظر قرار بدهید که این مبالغ پرداختی فقط برای تقاضا ویزا ،واچر هتل،بلیط رفت و برگشت،بیمه مسافرتی و…..است دیگرهزینه های سفارت با توجه به نوع ویزا به عهده داوطلب است.

ویزای تحصیلی ایتالیا

کشور ایتالیا تاکنون ثابت کرده است، کانون پرورش هنرمندان بزرگ،بزرگان علمی است.به همین خاطر مرکز توجه هنرمندان و دانشجویان زیادی است.کیفیت بالای دانشگاه ها، و هزینه های پایین تحصیل،و قانون آسانتر پذیرش دانشجوی خارجی نسبت به دیگر کشور ها،تحصیل به زبان انگلیسی باعث شده این کشور برای ادامه تحصیل مناسب باشد.

برای گرفتن این ویزا شینگن ایتالیا شما نیاز به گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های ایتالیا، داشتن مدارک تحصیلی معتبر،داشتن مدرک زبان B2 و یا تحصیل حداقل دوسال در رشته های زبان انگلیسی است. .بعد از گرفتن دعوتنامه از دانشگاه میتوانید دیگر کارهای گرفتن ویزا را انجام دهید.

اگر هم نیازی به مدرک زبان نباشد تحویل نامه از دانشگاه که اثبات کند نیازی به مدرک زبان نیست کافی است.مدت اعتبار ویزا بسته به دانشگاه و رشته متغیر است.مدت زمان اعتبار ویزا در ابتدا 1سال است و بعد از آن مجدد تمدید خواهد شد. دانشجویان این اجازه را دارند به دیگر کشورهای عضو شینگن بروند.

دیدن مطلب
سرمایه گذاری در ایتالیا 

با آغاز ترم تحصیلی و معیین شدن دانشگاه و محل اقامت دانشجو این امکان را دارد برای خانواده خود دعوتنامه بفرستد. و خانواده در مدت یک ماه فرصت دارند تا با ارائه دعوتنامه به سفارت ایتالیا تقاضای ویزای کوتاه مدت و فوری کند.

توجه داشته باشید که دانشجویان متاهل مجاز به بردن همسر با خود نیستند.ویزای تحصیلی ایتالیا از نوع چند بار ورود یا همانMultipleاست به همین دلیل دانشجو این امکان را دارد بدون محدودیت به کشور خود رفت آمد داشته باشد و جدا از این مزایا مجوز کار هم به دانشجو خواهد داد.

ویزای کاری ایتالیا

به علت اوضاع نابسامان اقتصادی اروپا دریافت ویزای کار سخت شده،و اولویت با کسانی است که در اروپا هستند. اگر از میان آن ها فرد مورد نظر پیدا نشد، در آن صورت امکان گرفتن ویزا را دارید.برای گرفتن این ویزا هم شرایطی پیش پای شماست و آن هم اینست که پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای ایتالیایی داشته باشید،و حداقل ترین مدرک برای این ویزا لیسانس است.

در حال حاضر بهترین روش گرفتن ویزای شینگن ایتالیا {تحصیلی} است به این دلیل که فارغ التحصیلان در دانشگاه های اروپایی شانس بیشتری برای استخدام شدن دارند.در کل اگر موفق به گرفتن ویزای کار شدین میتوانید بعد از گذشت پنج سال اقامت خود را به اقامت دائم تبدیل کند.

سفارت ایتالیا در تهران

اگر قصد گرفتن ویزای شینگن ایتالیا را دارید سفارت ایتالیا در تهران خیابان حافظ،خیابان نوفل لوشاتو،پلاک 298است.اما متاسفانه بخش کنسولی و خدمات ویزای این سفارت در تهران تعطیل است و شما باید برای تقاضا ویزا به کارگزاری CKGSدر تهران ،ولنجک،خیابان13،پاساژگالریا طبقه چهارم مراجعه کنید.برای رفتن به این کارگزاری باید از قبل وقت بگیرید.

تحصیل در ایتالیا

اقامت اروپا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.