ویزای شینگن جمهوری چک

دولت این کشور برای صدور ویزای شینگن جمهوری چک به داوطلبین شرایط دشواری را اعلام کرده.تمکن مالی،گردش3ماهه آخر حساب جزء ای از شرایط مهم است.که امکان گرفتن ویزای شینگن شما را بالا میبرد.

شرایط گرفتن ویزای شینگن جمهوری چک:

تمکن مالی مد نظر برای صدور ویزای شینگن جمهوری چک برای هر تن70تا100میلیون تومان است.که باید به یورو و  مدارک آن توسط رئیس شعبه مهر و امضاء شود.

این مبلغ برای گرفتن ویزا نیست.بلکه شانس شما را برای گرفتن ویزا بیشتر میکند و امکان ریجکت شدن شما کم میشود.

۲. گردش حساب: منظور از گردش 3ماهه آخر حساب ،وجع های واریز شده و خارج شده از حساب نیست.بلکه دفعات تراکنشات است.که برای صدور ویزا از اهمیت خاصی برخوردار است.

۳. ارائه دعوت‌نامه: در صورت داشتن دعوتنامه امکان گرفتن ویزای شینگن جمهوری چک بالا میرود.و نداشتن آن هم اشکالی ندارد.دعوتنامه باید از طرف خانواده،اقوام،شرکت و یا دوست باشد.

در متن دعوتنامه حتما باید مدت اقامت داوطلب ونام نام خانوادگی،تاریخ تولد،محل اقامت کسی که دعوتنامه را فرستاده ذکر شده باشد.در این صورت دعوتنامه معتبر است.

۴. تاریخچه سفری: با داشتن تاریخچه سفری مناسب امکان گرفتن ویزای شینگن جمهوری چک شما بیشتر میشود.

منظور از تاریخچه سفری اینست که به چند کشور خارجی مثل{سنگاپور،چین،انگلیس و….}و کشور های که ویزای معتبری دارند سفر کرده باشید.

دیدن مطلب
پذیرش دانشگاههای جمهوری چک

مدت زمان صادر شدن ویزای چک

بعد از مراجعه به دفترVFSGlobalو تقاضا ویزای شینگن جمهوری چک جواب آن بعد از 14تا21روز کاری می آید.و داوطلب باید برای دریافت آن با کارت شناسایی و رسید پرداختی به دفتر کارگزاری مراجعه کند.

ویزای توریستی جمهوری چک و تمدید آن

یکی از سوالاتی که دارندگان ویزای شینگن جمهوری چک{توریستی} در مورد آن تردید دارند اینست که آیا میتوان ویزای توریستی را در کشور های عضو شینگن تمدید کرد یا باید دارنده ویزا در کشور خود آن را تمدید کند.
دارند ویزا شاید نیاز باشد به دلایل مختلفی از جمله درمان یا شرایط دیگر مدت بیشتری در این کشور بماند.

ولی طبق قوانین صادره ویزا دارنده ویزا باید بعد از اتمام تاریخ ویزا از کشور های شینگن خارج شود.در ادامه شما را با روش های تمدید ویزا شینگن آشنا میکنیم.

یک بار ورود (SINGLE ENTRY)

این نوع ویزا بعد از آمدن به کشورهای شینگن صادر میشود. و بعد از بازگشت، دارنده ویزا دیگر حق ورود مجدد به کشورهای عضو شینگن را ندارد.مگر اینکه دوباره درخواست ویزا دهد.

دو بار ورورد (DOUBLE ENTRY)

این ویزا برای کسانی که بخاطر کارشان نیاز به این ویزای دوبار ورود دارند، با ارائه مدارک لازم به سفارت،ویزا صادر میشود.یعنی اینکه دارنده ویزا بعد از رفتن از کشورهای عضو شینگن میتوانند مجدد به آن کشور بازگردد.

چند بار ورود (MULTIPLE ENTRY)

با داشتن این ویزا شما محدودیتی در ورود و خروج از کشورهای شینگن ندارید.بشرطی که در یک مدت زمان 6ماهه بیشتر از3ماه در کشور چک اقامت نداشته باشید.

در این نوع ویزا دارنده آن این امکان را دارد که ویزای شینگن جمهوری چک را مجدد تمدید کند.اما شرط  تمدید کردن اینست که دلایل محکم و قانع کنندای داشته باشید.

دیدن مطلب
هزینه های زندگی در جمهوری چک

چون بعد از اتمام تاریخ ویزا، دارنده ویزا باید به کشور خود بازگردد .مگر اینه دلایل موجه ای داشته باشد.در غیر این صورت امکان تمدید آن وجود ندارد.

ویزای ترانزیت چک

ویزای ترانزیت یکی دیگر از ویزا های جمهوری چک است شما با گرفتن این ویزا قادر هستید تا از راه های مختلف{دریایی،هوایی،…..}وارد این کشور شده.و در 48ساعت این کشور را ترک کرده و به کشور مقصد خود بروید.

تحصیل در جمهوری چک

اقامت اروپا

ویزای شینگن

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.