شرایط ویزای کاری فرانسه

فرانسه پربازدیدترین کشور جهان است – بنابراین جای تعجب ندارد که برخی از آن میلیون ها گردشگر با اقامت در آنجا برای زندگی و کار در آنجا اقامت خود را تمدید می کنند. اقتصاد فرانسه ششمین کشور بزرگ جهان است که منابع مالی ، خدمات و تولید به تولید ناخالص داخلی سالم و پایدار کمک می کند.

اگر می خواهید به فرانسه بروید ، لازم است قبل از شروع کار جدید ، ویزای کار را تهیه کنید. با استفاده از این راهنمای مفید برای گرفتن ویزای کار فرانسه ، اطمینان حاصل کنید که مدارک شما به کلی تنظیم شده است و از هرگونه استرس غیرضروری خودداری کنید.

آیا به ویزای کاری فرانسه احتیاج دارم؟

اولویت اول شما باید این باشد که متوجه شوید اصلا به مجوز کار احتیاج دارید یا نه. در بعضی موارد ، بسته به ملیت و نقش شما در انجام آن، ممکن است مجوز لازم نباشد.

اگر شهروند یک کشور دیگر اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، نروژ ، ایسلند ، لیختن اشتاین یا سوئیس باشید ، دیگر نیازی به مجوز زندگی و کار در فرانسه ندارید. شهروندان کرواسی باید الزامات فعلی را بررسی کنند ، زیرا در حال حاضر بخشی از الحاق کرواسی به اتحادیه اروپا است.

اگر در حال حاضر مجوز اقامت فرانسه را دارید ، ممکن است به مجوز کار جداگانه احتیاج نداشته باشید. جزئیات مربوط به کارت اقامت خود را بررسی کنید که باید در مورد ماندگاری دائمی ، موقت یا کوتاه بودن آن مشخص شود. اگر کارت اقامت دائم دارید ، احتمالاً این حق به شما می دهد کار کنید اما با انواع دیگر ویزا ممکن است به یک مجوز کار جداگانه احتیاج دارید. جزئیات دقیق تا حدودی به ملیت شما بستگی دارد ، بنابراین حتماً با سفارت محلی خود تماس بگیرید.

دیدن مطلب
هزینه تحصیل در فرانسه

روند دریافت ویزای کاری فرانسه چگونه است؟

قبل از دریافت ویزای کار فرانسه ، باید شغل پیدا کنید. سپس کارفرمای شما درخواست ویزای کار را از طرف شما ، در وزارت محل کار آنها انجام می دهد . این فرایند به صورت منطقه ای اداره می شود و تغییرات در فرآیندهای اعمال شده اعمال می شود ، بنابراین زمان این مدت می تواند متفاوت باشد.

پس از تصویب مرحله اولیه درخواست برای مهاجرت،  به سفارت فرانسه در کشور خود رفته و وظیفه شماست که مراحل درخواست را بصورت حضوری تکمیل کنید.

نمی دانید چگونه در فرانسه زندگی و کار کنید؟ برخی از ملیت ها به ویزای کار فرانسه احتیاج دارند تا بتوانند به طور قانونی در فرانسه زندگی و کار کنند. بسته به وضعیت اشتغال شما در فرانسه ، انواع مختلفی از مجوزهای کار در فرانسه و همچنین معافیت ها نیز وجود دارد. مجوز کار فرانسه با وضعیت اقامت شما در فرانسه ارتباط تنگاتنگی دارد و در بیشتر موارد ، قبل از اینکه بتوانید درخواست مجوز نقل مکان به فرانسه کنید ، باید ترتیب کار تهیه شود.

کار در فرانسه برای کمتر از 90 روز (3 ماه)

اگر کمتر از 90 روز در فرانسه مشغول به کار هستید ، به کارفرمای خود نیاز دارید تا یک مجوز کار موقت را تأیید کنید که توسط وزارت کار فرانسه ،  تأیید شده باشد.

کار در فرانسه برای بیش از 90 روز 

اگر قصد دارید بیش از 90 روز / 3 ماه در فرانسه کار کنید ، باید برای ویزای کار طولانی مدت در فرانسه اقدام کنید ، که به عنوان اجازه اقامت شما نیز عمل می کند.

دیدن مطلب
دانشگاه های برتر فرانسه

کارفرمای شما می بایست یک قرارداد کار با شما ببندد و آن را به بخش محلی وزارت کار فرانسه ، ارسال کند . اگر هر یک از اعضای خانواده با شما همراه باشد ، کارفرمایان باید همزمان “مراحل همراهی با خانواده” را شروع کنند.

پس از تأیید قرارداد توسط OFII ، آن را مستقیماً به سفارت فرانسه یا کنسولگری در کشور مبدا فرستاده خواهد شد. از این رو شخص متقاضی به همراه خانواده خود دعوت می شوید تا برای مراجعه به سفارت / کنسولگری ملاقات حضوری داشته باشید تا بتوانید پس از تایید ویزای طولانی مدت را درخواست کنید.

لازم است گذرنامه خود را (که طی 10 سال گذشته صادر شده و با اعتبار سه ماه از پایان ویزا) همراه است ، یک فرم درخواست تکمیل شده و به علاوه هر مستندات دیگری که مورد نیاز نوع کار (و مجوز) برای آن باشد ، تهیه کنید.

تحصیل در فرانسه

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *