اخذ ویزای کاری روسیه

شهروندان کشورهای که با کشور روسیه منافع مشترک دارند نیاز به دریافت ویزای کاری روسیه  ندارند.بعد از لغو روادید میان ایران و روسیه دیگر شهروندان ایرانی میتوانند بدون گرفتن هر گونه ویزا برای کاری تجاری و سفرهای توریستی به روسیه سفر کنند.

البته در این سفرها  شما نمیتوانید کار کنید.ولی میتوانید موقعیت کاری برای خود پیدا کنید. و بعد از آن با گرفتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرما و یا شرکت میتوانید به ایران برگردید و از سفارت روسیه در تهران تقاضای ویزای کار کنید.

انواع ویزای کاری روسیه

ویزای 1بار ورود

این نوع ویزا برای مدت 90 روز برای متقاضی صادر میشود.برای دریافت این نوع ویزا شما ابتدا باید یک دعوتنامه از طرف اداره سفارت و سازمان امور مهاجرتی کشور روسیه داشته باشید تا به برای شخص مجوز کار صادرشود.

ویزای ورود دوباره

این ویزا با توجه به ویزای یک بار ورود در دفتر امور مهاجرتی روسیه برای مدت زمان تعیین شده ای صادر میشود. مدت اعتبار این نوع ویزا حداقل 1سال است.

در سال 2010 بود که در پارلمان روسیه قانونی در قالب ویزای کار به تصویب رسید که طی آن افرادی که در حوزه ای دارای مهارت بالایی هستند ویزای به مدت 3سال صادر میکنند.طی آن با فرد قرار دادی می بندند که دستمزدش بیش از 3میلیون روبل باشد.

دیدن مطلب
مهاجرت به روسیه از طریق خرید ملک

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای کاری روسیه

۱ـ پاسپورت

۲ـ برگه درخواست ویزا

۳ـ مدارک سابقه کاری ترجیحا با بیمه

۴ـ ترجمه مدارک تحصیلی به زبان روسی

۵ـ دو قطعه عکس متقاضی

۶- گواهی عدم سوء پیشینه

۷-برگه اجاره محل اقامت

ویزای کاری و مجوز کاری استاندارد روسیه

این نوع ویزا برای افرادی است که کشورهایشان با روسیه منافع مشترک دارند.اعتبار این ویزا تا پیان اعتبار قرارداد کاریتان معتبر است. اگر کار شما بیشتر از 1سال باشد باید قرارداد کاریتان را تمدید کنید و ختما باید یک ویزای موقت هم داشته باشید.

مجوز کار روسیه برای حرفه های بسیار متخصص

این نوع ویزا در کمتر از 14روز کار آماده میشود و فقط اشخاصی که در زمینه ای تخصص حرفه ای دارند و مبلغ قراد داد کاریشان بیش از 2میلیون روبل است صادر میشود یکی از مزیت های که دارد اینست که میتوانید همسر و فرزندان خود را نیز با خود ببرید.

روند گرفتن ویزای کاری روسیه

برای اینکه شهروندان دیگر کشور ها بتوانند ویزای کار روسیه را بگیرند اسناد اضافی را به سفارت روسیه در کشورشان ارائه دهند. اما شهروندان ایرانی راحت تر میتوانند این نوع ویزا را اخذ کنند.

و نیاز به مراحل اسکن و بیومتریک در کنسولگری نیست. میتوانند این مراحلر را خیلی سریع در سفارت روسیه در ایران انجام دهند.20 روز زمان میبرد تا به ویزای کاری شما رسیدگی کنند .و مدت زمانی که ویزا صادر میشود و به شما مجوز کار میدهند 3تا 6ماه زمان میبرد.

توجه داشته باشید بعد از سفر به روسیه کارفرما و یا شرکت شما باید حتما اسم شما را در ادارهGUVM روسیه ثبت کند.حتما باید پیگیر این کار باشید در غیر این صورت با شما برخورد میکنند و شما را حریمه و در نهایت ویزای کاری شما را لغو میکنند که باعث میشود از کشور روسیه اخراج شوید.

دیدن مطلب
دانشگاه لومونوسف روسیه

شرایط سنی و کاری داوطلب ویزای کار روسیه

داوطلبین دریافت ویزای کار روسیه توجه داشته باشند حداقل شن متقاضی باید 25سال باشد و حداقل مدرک تحصیلی آن لیسانس و مرتبط با کاری باشد که در روسیه میخواد مشغول به آن شود در غیر این صورت سفارت روسیه تقاضای شما را برای ویزای کار روسیه رد میکند.

توجه داشته باشید باید حتما به یکی از زبان های روسی و انگلیسی مسلط باشید.

تحصیل در روسیه

اقامت اروپا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *