ویزای کار سوئیس

کشور سوئیس بخاطر داشتن استانداردهای بالای زندگی،حقوق شهروندی،اخذ مالیات کم از شهروند و بودن شرکت های بزرگ تجاری باعث شده است علاقه مندان زیادی مشتاق گرفتن  ویزای کار سوئیس  باشند.

متاسفانه دیگر دولت این کشور مثل قبل به راحتی ویزای کار سوئیس را برای متقاضیان صادر نمیکند.شرایط مختلفی برای گرفتن این ویزا وجود دارد از جمله آن ها اینست که ابتدا باید مجوز کار اخذ کنید.

دولت سوئیس برای اعطای ویزای کار سوئیس به متقاضیانش سهمیه ای دارد که این سهمیه را در سال های اخیر در پی احساسات ضد مهاجرتی کاهش داده  و گرفتن این نوع ویزا سخت شده است.

دو نوع سهمیه ویزای کار وجود دارد که یکی از ان ها ویزای کوتاه مدت{مجوزL} مجوز طولانی مدت کار{B}که تعداد این سهمیه ها را به 1000تا کاهش داده.

گرفتن ویزای کار سوئیس برای افرادی که تخصصی دارند و آن تخصص در سوئیس با کمبود نیروی کار مواجهه است راحت تر است.طبق دستورات مقامات سوئیسی نظارت دقیق تر و سختگیرانه تری را برای اعطای ویزا اعمال میکنند.

این سختگیری ها بخاطر اینست که کشور سوئیس در بین کشورهای اروپایی بیش ترین درخواست مهاجرت را دارد.

کارت آبی اتحادیه اروپا، که در بسیاری از کشورهای اروپایی موجود است و امکانات برای دارندگان آن دارد، در سوئیس استفاده نمی شود.

متاسفانه کارت آبی اروپا که در کل کشورهای اروپایی معتبر است در کشور سوئیس فاقد اعتبار است.

دیدن مطلب
شهرهای دانشجویی سوئیس

شرایط کار برای ایرانیان در سوئیس

گرفتن ویزای کاری سوئیس برای اتباع اروپایی آسانتر از اتباع دیگر کشورهاست.به همین خاطر اتباع اروپایی میتوانند بدون اخذ ویزا کار برای 3ماه در سوئیس کار کنند و یا کاری پیدا کنند.

تنها راه برای اخذ ویزای کاری سوئیس اینست که شما در تحصصی مهارت داشته و تحصیلات آکادمیک داشته باشید و به علاوه آن باید از طرف شرکت و یا کار فرمایی سوئیسی پیشنهاد شغلی داشته باشید.

شرایط فرستادن دعوتنامه کار فرما اینست که باید به اداره امور مهاجرت اثبات کند که نیروی مد نظر را پیدا نکرده.

تقاضای ویزای کاری کشور سوئیس

برای هر قسمت شما باید فرم مخصوص به آن را تکمیل کنید ولی در کل برای تقاضای ویزای کار باید این مدارک را ارائه دهید:

رزومه کاری یا همان CV
کپی ها از آگهی های کاری
ارائه کلیه سوابق تحصیلی
فتوکپی از پاسپورت
مدارکی دال بر تلاش جهت کاریابی در سوئیس
جزییات درباره دانشگاه مثل مقطع تحصیلی و …

مشاغل موجود در سوئیس

کشور سوئیس بخاطر وجود صنایع پیشرفته و اقتصاد قوی کشور مناسبی برای مهاجرت کاری است.صادرات این کشور از مهندسی برق،مکانیکی و مواد شیمیایی است.کشور سوءیس را میتوان بزرگترین مرکز مالی عمده جهان شناخت.

اگر شما تخصصی در زمینه بانکی،فناوری اطلاعات،مهندسی،تحلیلگر مالی وتحلیگر سیستمی دارید میتوانید در این کشور مشغول به کار شوید.

از بهترین کارفرمایان سوئیسی میتوان به زوریخ بیمه،نستله،کردیت سوئیس،روشه اشاره کرد.

کشور سوئیس مقر صلیب سرخ جهانی،سازمان ملل،تجارت جهانی و دیگر سازمان های مهم بین المللی است جهان است، که در ژنو مستقر هستند.

زبان

در این کشور به زبان های مختلفی صحبت میکنند که رایج ترین آن ها زبان آلمانی و سوئیسی است.برای اخذ ویزای کاری سوئیس شما باید به این زبان ها به علاوه زبان های انگلیسی و روسی هم آشنا باشید.

دیدن مطلب
نحوه گرفتن ویزای دانشجویی سوئیس

سایت های شغلی شغل های دولتی سوئیس

Jobscout 24
Jobsuchmaschine
JobUp
Jobwinner
Monster
Seasonworkers
StepStone

تحصیل در سوئیس

مهاجرت به کانادا

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.