چرا تحصیل در اوکراین؟

کشور اوکراین از جمله کشور های اروپای شرقی است که به دلایل بسیاری از جمله پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی، متقاضیان بسیاری از سرتاسر دنیا برای تحصیل و زندگی دارد.

اکثر دانشگاه های اوکراین مورد تایید وزارت علوم ایران هستند و به همین جهت دانشجویان ایرانی بسیاری برای ادامه تحصیل دانشگاههای اوکراین را انتخاب می نمایند. مزیت های دیگری که این کشور برای تحصیل دارد عبارتند از:

1- بدون آزمون ورودی

پذیرش در دوره های MBBS در اوکراین یک فرایند بسیار ساده است. دانش آموزان نیازی نیست هر آزمون ورودی را بنویسند و نیازی به مصاحبه / مشاوره و غیره ندارند. آنچه که همه آنها برای تأمین پذیرش برای دوره های MBBS نیاز دارند فقط در آزمون های 12 گانه 50٪ یا بالاتر هستند. این باعث می شود دانش آموزان بیشتر به پیروزی در راه رسیدن به حرفه ای در پزشکی دست یابند.

2- هزینه های تحصیلی کم

در مقایسه با دانشگاه های هندی، ساخت و ساز هزینه های تحصیلات دانشگاه های اوکراین بسیار کم و مقرون به صرفه است. نه تنها دانشگاه های هندی، دانشگاه های آمریکا، انگلستان، اروپا و غیره نیز نسبت به دانشگاه های اوکراین برای مطالعات پزشکی بسیار گران هستند.

3- ورود به بازار کار اوکراین

دانشجویان به محض اتمام تحصیل خود می توانند در بازار کار اوکراین پس از یافتن شغل مورد نظر متناسب با رشته تحصیلی خود شروع به کار نمایند و با مراجعه به اداره مهاجرت اوکراین ، ویزای تحصیلی  اوکراین را به ویزای کاری تبدیل نمایند و برای دریافت اقامت اوکراین اقدام نمایند.

دیدن مطلب
تحصیل پزشکی در اوکراین

 

4- درجه علمی جهانی شناخته شده

دانشگاه های پزشکی در اوکراین دارای مدرک پزشکی جهانی هستند. دانشجویانی که از دانشگاه های اوکراین فارغ التحصیل می شوند، واجد شرایط آزمون غربالگری MCI و سایر آزمون های صدور مجوز پزشکی در هند هستند. دانشگاه های پزشکی در اوکراین توسط سازمان های بین المللی مانند سازمان بهداشت جهانی به رسمیت شناخته شده است. علاوه بر این، به عنوان بخشی از برنامه درسی، دانش آموزان نیز برای آموزش های مختلف مجوز پزشکی آماده آموزش ویژه می شوند.

5- آموزش عالی با کیفیت

دانشگاه های پزشکی در اوکراین مجهز به آخرین فن آوری های پزشکی، ابزار و وسایل آموزشی هستند که به دانش آموزان کمک می کند تا به راحتی درک یادگیری را درک کنند. اندازه دسته بسیار کوچک است یعنی حداکثر 20 دانش آموز در هر دسته، از این رو هر دانش آموز توجه فردی استادان را می پذیرد و هیچ شک و تردیدی برای هر دانش آموز در هر روز حل نخواهد شد.

کارکنان تدریس بسیار واجد شرایط هستند و اساتید تحسین شده در سطح جهان هستند که در چندین سال در این زمینه کار می کنند و تجربه بسیار خوبی در برخورد با دانشجویان ملیت های مختلف و زمینه های فرهنگی دارند.

6- ارائه آموزش به صورت زبان انگلیسی

امکان ادامه تحصیل به زبان انگلیسی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد.

شرایط تحصیل در اوکراین

دانشجویانی که قصد تحصیل در اوکراین را دارند، دارا بودن شرایط زیر الزامی است:

  • داشتن حداقل مدرک دیپلم: توجه داشته باشید نوع دیپلم تاثیری در پذیرش ندارد به طور مثال شما با دیپلم کاردانش نیز می توانید در رشته های پزشکی، مهندسی و تمامی رشته های دیگر شرکت کنید و هیچ کدام از دانشگاه ها در اوکراین شرط معدل نیستند.
  • داشتن پاسپورت با حداقل یک سال اعتبار.
  • حداقل سن برای پذیرش ۱۷ سال تمام می باشد به شرط داشتن دیپلم حداکثر سن برای پذیرش ۳۰ سال می باشد. توجه داشته باشید افراد بالای ۲۵ سال برای پذیرش نیاز به مدرک لیسانس دارند.
دیدن مطلب
تحصیل در اوکراین

 

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.