کار در آلمان

کار در آلمان

کار در آلمان : چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین در کل اروپا است. نرخ بیکاری این کشور در پایین ترین سطح در اتحادیه اروپا قرار دارد. از مارس 2017 ، نرخ بیکاری در آلمان به طور متوسط 5.8 درصد بود و بسیاری از شهرها مانند مونیخ یا برلین بسیار پایین تر بودند. بسیاری از شرکت های مشهور ملی و جهانی در آلمان واقع شده اند که فرصت های شغلی بی شماری را ارائه می دهند.

این عوامل در کنار هزینه های بسیار مقرون به صرفه برای زندگی ، چشم انداز آینده ، آموزش عالی عالی و یک سیستم مراقبت های بهداشتی برجسته ، آلمان را به مرکز مهاجران مهاجرانی که به دنبال شغل خوبی هستند تبدیل کرده است.

در چنین کشوری توسعه یافته ، نیاز به متخصصان تحصیل کرده که آماده مسئولیت مسئولیت های مهم در بخش های مختلف هستند ، نسبت به گذشته بیشتر است. اگر مدرکی را کسب کرده اید که در آلمان به رسمیت شناخته شده است و به دنبال یافتن شغل و زندگی حرفه ای خود هستید ، این مقاله برای شما مناسب است.

دیدن مطلب
منابع و سرفصل های امتحانی آزمون IMAT

آیا من مجاز به کار در آلمان به عنوان یک خارجی هستم؟

به عبارت ساده ، هرکسی که از طرف مقامات آلمانی مجوز کار و اقامت صادر شده باشد ، واجد شرایط کار در آلمان است. اما مقررات و محدودیتهای خاصی در رابطه با ملیت آنها و موافقت نامه های خاص امضا شده بین آلمان و کشور مربوطه در مورد دسته های مختلف متقاضیان اعمال شده است.

کارگران خارجی واجد شرایط در آلمان را می توان به سه گروه عمده تقسیم کرد:

اتباع اتحادیه اروپا و EEA
شهروندان اتحادیه اروپا و EEA مشمول قانون آزادی جنبش اتحادیه اروپا هستند ، که به آنها امکان می دهد بدون هیچگونه مجوز کار و اقامت قبلاً در آلمان آزادانه کار و زندگی کنند. اگر شما شهروند هر یک از این کشورها باشید می توانید فقط با نشان دادن شناسه معتبر خود به مقامات ، برای اهداف شغلی وارد آلمان شوید. اما ، به محض ورود به کشور و اقامت در یک مکان خاص ، باید برای ثبت نام اقامت خود به مقامات محلی برای بیگانگان مراجعه کنید.

اتباع استرالیا ، اسرائیل ، ژاپن ، کانادا ، جمهوری کره ، نیوزلند یا ایالات متحده آمریکا
اگر شهروند هر یک از این کشورها باشید می توانید بدون ویزا وارد آلمان شوید و پس از آن به دنبال اجازه کار و اقامت باشید. برای این کار ، به محض ورود به آلمان می توانید به یک مقام محلی برای افراد خارجی دسترسی پیدا کنید و اجازه اقامت و کار خود را دریافت کنید. توجه داشته باشید که اگر شغلی پیدا کرده اید ، نمی توانید بدون دریافت مجوز کار و اقامت خود کار خود را شروع کنید.

دیدن مطلب
کانادا قصد دارد تا سال 2020 یک میلیون مهاجر جدید را به پذیرا شود

ساعات کار در آلمان

به طور متوسط ، کارمندان در آلمان پنج روز در هفته یا حدود 38 ساعت در هفته کار می کنند. شنبه ها و یکشنبه ها معمولاً روزهای تعطیل هستند اما این بستگی به قرارداد شما دارد. برنامه کاری در آلمان انعطاف پذیر است و طبق قانون فعلی کار ، کارمندان مجاز به کار تا 48 ساعت در هفته هستند.

انواع اجازه اقامت در آلمان

مطابق قانون مهاجرت یا همچنین به عنوان اقامتگاه شناخته می شود ، بسته به قصد بازدید شما از آلمان ، شما به یکی از عناوین اقامت زیر دسترسی خواهید داشت.

  • به موجب ویزا
  • اجازه اقامت موقت
  • کارت آبی اتحادیه اروپا
  • اجازه اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا

کار در آلمان به عنوان یک آکادمیک خارجی

به طور معمول ، آن دسته از افراد خارجی که دارای مهارت بالایی هستند ، در آلمان میزان اشتغال بالاتری دارند. برای اینکه بتوانید در آلمان به عنوان یک دانشگاه خارجی کار کنید ، ابتدا باید مدارک خود را در آلمان دریافت کنید.

پس از اینکه مدارک تحصیلی شما در چارچوب صلاحیت های آلمانی ترجمه شد ، می توانید یک کارت آبی اتحادیه اروپا دریافت کنید.

کارت آبی اتحادیه اروپا سندی است که توسط کشورهای اتحادیه اروپا صادر شده است و این امکان را می دهد که اتباع غیر اتحادیه اروپا بتوانند در اتحادیه اروپا اقامت و کار کنند.

این سند یک فرد را قادر می سازد که پس از 33 ماه یا 21 ماه در صورتی که نامزد در سطح آلمانی به زبان آلمانی رسیده است، می تواند اقامت خود را در آلمان به دست آورد.

دیدن مطلب
تحصیل در استرالیا-کارشناسی ارشد در استرالیا

در هنگام تقاضانامه برای مقامات رسمی اتحادیه اروپا ، از شما خواسته می شود که قرارداد کارفرمای خود را نشان دهید و حقوق شما باید بالاتر از آستانه باشد. توجه داشته باشید که فقط درصورتی که شغل آینده شما با مدارک تحصیلی شما مرتبط باشد ، کارت آبی دریافت خواهید کرد و حقوق سالانه حداقل 52000 یورو است.

نوشته:نوباوران

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *