شرایط کار در فنلاند

کار در فنلاند

کار در فنلاند

 این کشور در آینده با کمبود نیروی کار روبرو خواهد شد – آیا تاکنون فکر کرده اید که در فنلاند کار کنید؟ مقاله ما شامل لیست پیوندهایی است که همه چیز از تبلیغات شغلی گرفته تا مالیات را در بر می گیرد.

  این واقعیت فنلاند است جمعیت این کشور رو به پیری است و مشاغل زیادی در آینده خالی خواهد بود در این کشور.

 اگر تمام مشاغل پس از چند سال آینده در خدمات درمانی بازنشست شوند ، فقط توسط فنلاندی ها پر شوند، باید از هر چهار جوان فنلاندی یک نفر برای پرستاری آموزش ببیند. از آنجا که بدیهی است که این وضعیت امکان پذیر نیست،این نیاز واح است که به استخدام افراد از خارج از کشور در سال های آینده، به ویژه در بخش خدمات و بهداشت و درمان نیاز زیادی وجود دارد.

 کار در فنلاند با بسیاری از فرصت ها همراه است ، به عنوان مثال در بخش IT و بهداشت و درمان. اگر فکر کارآفرینی دارید ، اجرای پروژه های جدید و خود اشتغالی نیز سرزمین مثمر ثمر است.

اشتغال در فنلاند

صنعت خدمات در حال حاضر بیشترین افراد را استخدام می کند و کارآفرینی به طور فعال تشویق می شود.
پورتال های مختلف شغلی بصورت آنلاین در دسترس است و دانستن فنلاندی به شما در شکار شغلی کمک می کند.
فنلاندی ها به دلیل داشتن یک سیستم عالی تأمین اجتماعی ، از کیفیت زندگی بالایی برخوردار نیستند.

اقتصاد فنلاند

فنلاند یک کشور کوچک است. از 5.4 میلیون نفر جمعیت ، تنها 2.7 میلیون نفر در فنلاند مشغول به کار هستند. با این وجود ، اکنون یکی از بالاترین درآمد سرانه در اروپای غربی است. با توجه به اینکه نیروی کار کشور کوچک است ،بسیار مهم است است که سرانه تولید آن تقریباً برابر با سوئد و هلند است.

تقریباً یک سوم تولید ناخالص داخلی فنلاند را تجارت بین المللی تشکیل می دهد. از جمله صادرات اصلی فنلاند می توان به مواد شیمیایی ، محصولات چوبی و کاغذی ، ماشین آلات ، فلزات ، الکترونیک (به خصوص تلفن همراه) و تجهیزات حمل و نقل اشاره کرد. همچنین از نظر مهندسی قوی است.

با توجه به بحران مالی جهانی ، بانک های فنلاندی و کل اقتصاد آن بدترین حالت را پشت سر گذاشتند. از آنجا که صادرات یکی از مؤلفه های مهم تولید ناخالص داخلی فنلاند است ، روند نزولی اقتصادی در فنلاند در سال 2009 هنگامی که دچار انقباض عمیق شد ، به ضربه افتاد. فنلاند در سال 2010 و 2011 به سرعت عقب افتاد. مسائلی مانند تحریک صادرات و مدیریت نسبت بدهی هنوز وجود دارد ، اما به نظر می رسد فنلاند همه چیز را تحت کنترل دارد.

اگرچه اقتصاد فنلاند در حال حاضر قوی است ، اما پیر شدن جمعیت آن برای بلند مدت نگران کننده است زیرا این امر بهره وری و بنابراین رقابت پذیری را تهدید می کند. به همین دلیل مردم بیشتر کار می کنند و اتباع بیگانه نیز در فنلاند مشغول به کار هستند.

نرخ بیکاری در فنلاند در سال 2015 4/9٪ بود.

امکان استقبال از مهاجران در فنلاند

فنلاند یک جمهوری است و نام طولانی آن Suomen tasavalta است . از ماه مه سال 2015 ، نخست وزیر فنلاند Juha Sipil Sip از حزب مرکز (یک حزب دموکراتیک ، لیبرال) بوده است. از سال 1995 ، فنلاند نیز عضو اتحادیه اروپا بوده و تنها کشور نوردیک است که یورو را به عنوان واحد پول خود در اختیار دارد.

فنلاند یک کشور با رفاه اجتماعی بالا است و حمایتی که از ساکنان خود می کند بسیار زیاد است. به عنوان مثال ، اگر شما در فنلاند کار می کنید و قصد اقامت دارید ، شما حق استفاده از خدمات ادغام را دارید. از طریق ارائه راهنمایی های عمومی ، دسترسی به کلاس های زبان و حتی کمک به جستجوی شغل ، خدمات ادغام با هدف سهولت در انتقال به فنلاند ها انجام می شود. اگر برای یافتن کار به کمک نیاز دارید ، مطمئناً باید از این خدمات استفاده کنید.

دیدن مطلب
دانشگاه ها در اوکراین

نه تنها به لطف این ، شاخص سیاست ادغام مهاجرت (MIPEX) فنلاند را در یک مطالعه سال 2014 در رتبه چهارم قرار داد که سیاست های ادغام در 38 کشور را مورد بررسی قرار داد. تنها سه کشوری که امتیاز بالاتری از فنلاند کسب کرده اند سوئد ، پرتغال و نیوزلند بودند.

اشتغال در فنلاند

بخش عمده ای از افرادی که در فنلاند مشغول به کار هستند در صنعت خدمات اشتغال دارند که شامل تجارت ، آموزش ، بهداشت و خدمات اجتماعی ، خدمات رستوران و هتل و خدمات حمل و نقل . نوکیا یک تولید کننده الکترونیکی چند ملیتی فنلاندی و کارفرمای بزرگی است. سایر شرکتهای بزرگ فنلاندی شامل شرکت Itella (که خدمات پستی و مالی را ارائه می دهد) ، شرکت Kesko (که یک شرکت بازرگانی خرده فروشی و عمده فروشی است که در زمینه مواد غذایی ، ماشین آلات ، بهسازی منازل و ساختمان تخصص دارد) و UPM (تولید کننده کاغذ) است. در فنلاند روستایی ، جنگلداری یک صنعت مهم است.

افرادی که در پایتخت فنلاند در بخش دولتی کار می کنند مشاغل مربوط به نگهداری ، آموزش ، حمل و نقل ، مراقبت های بهداشتی و خدمات اجتماعی دارند.

مهاجران شاغل در فنلاند باید بدانند که صنایع با کمبود نیروی کار روبرو هستند. صنایع با تقاضای فعلی برای کارگران خدمات اداری و پشتیبانی ، اسکان و پذیرایی ، فروش فنی و مهمان نوازی هستند ، بنابراین آنها را به گزینه های جذاب برای افراد متقاضی واجد شرایط تبدیل می کند.

مشاغل کوچک و متوسط ​​نیز در سالهای اخیر در ایجاد قراردادهای جدید اشتغال برای اتباع بیگانه فعال تر بوده اند. خود اشتغالی یکی از گزینه های کارآفرینان در فنلاند است: تعداد شرکت های خرد و کوچک (که کمتر از 10 نفر در آن اشتغال دارند) وجود دارد و فنلاند به طور فعال ایده های کارآفرینی را تشویق می کند.

جستجوی شغل و مالیات در فنلاند

کجا به دنبال کار باشیم
یک وب سایت عالی برای جستجوی کار Mol است . این وب سایت به زبانهای فنلاندی ، سوئدی و انگلیسی در دسترس است. با این حال ، جای خالی های فردی فقط به زبان فنلاندی ذکر شده است. این اداره توسط وزارت کار و اقتصاد فنلاند (دفتر TE) انجام می شود. اگر قبل از پیدا کردن شغل به فنلاند بروید ، باید هنگام ورود خود در دفتر تلفن محلی خود ثبت نام کنید زیرا آنها برای یافتن کار کمک می کنند.

شما همچنین باید بانک اطلاعات شغلی سرویس اشتغال عمومی اتحادیه اروپا را بررسی کنید: EURES . آنها به طور مرتب فرصت های شغلی را برای فنلاند ارسال می کنند. جابزین فنلاند همچنین یک وب سایت مفید برای مهاجران انگلیسی زبان است که در جستجوی شغل هستند.

در اقتصاد فنلاند جایی برای کارآفرینان و افرادی که مایل به خود اشتغالی هستند وجود دارد. اگر پیشنهادی برای تجارت دارید ، آن را به مرکز توسعه اقتصادی ، حمل و نقل و محیط زیست ارسال کنید . اگر آنها نقشه شما را عملی می دانند ، می توانید به عنوان شخص خود اشتغالی درخواست مجوز کار کنید.

کشور دو زبانه

زبانهای فنلاندی ( سوئومی ) و سوئدی ( svenska ) زبان های رسمی فنلاند هستند ، و آن را به کشوری دو زبانه تبدیل می کنند. اکثریت قریب به اتفاق فنلاندی ها ، فنلاندی صحبت می کنند ، حدود 94.2٪ از جمعیت. در حدود 5.6٪ از افراد بومی سوئدی و تقریبا 0.2٪ زبان سامی ، زبان بومیان (عمدتا در لاپ لند) صحبت می کنند.

فنلاندی یک زبان نسبتاً مرموز است. این کشور هیچ ارتباطی با زبانهای اسکاندیناوی در غرب آن و یا با زبانهای اسلاوی در شرق آن ندارد. با این حال ، زبان همسایه خود در دریای بالتیک ، استونیایی ، بخشی از همان خانواده زبانی ، زبانهای فنلاندی بالتیک است که بخشی از خانواده بزرگتر زبان اورال (که شامل مجارستانی است) است.

دیدن مطلب
هزینه تحصیل در سوئد

زبان فنلاندی به سختی در یادگیری شهرت دارد و در برخی از موارد ، ممکن است به این دلیل باشد که بیشتر افرادی که فنلاندی را یاد می گیرند ، باید کاملاً از ابتدا شروع کنند. برخلاف اینکه یک ترم اسپانیایی ممکن است به شما در خواندن منوی نوشته شده به زبان ایتالیایی کمک کند ، زبانهایی که شما صحبت می کنید بعید است به شما در یادگیری فنلاندی کمک کند. به گفته این ، آموختن فنلاندی ارزش این تلاش را دارد زیرا تجربه شما از زندگی فنلاند را غنی می کند.

چگونه شانس خود را برای دریافت شغل افزایش دهید

به خاطر داشته باشید که ممکن است فنلاند لزوماً صلاحیت های شما را از کشور دیگری تشخیص ندهد. به عنوان مثال ، اگر به عنوان پزشک در کشور خود ثبت نام کردید ، ممکن است مجبور شوید با انجام آموزش های بیشتر و اثبات مهارت در یکی از زبان های رسمی فنلاند ، مجدداً در فنلاند مجوز دریافت کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد انتقال آموزش ، به وب سایت هیئت ملی آموزش فنلاند مشورت کنید .

صحبت کردن به فنلاندی یا سوئدی شانس شما برای یافتن شغل در فنلاند به شدت افزایش می دهد. اگرچه یادگیری زبان سوئدی آسانتر است ، اما یادگیری زبانی که تنها حدود 5٪ از مردم به عنوان یک زبان مادری صحبت می کنند ، کمتر معنی دارد.

دانشگاه هلسینکی دوره محبوب فنلاندی را برای خارجی ها ارائه می دهد . بر روی همه باز است و نیازی به دانشجو بودن برای درخواست ندارید. می توانید دوره های فنلاندی را در تمام طول سال گذرانده و بصورت آنلاین ثبت نام کنید. این دانشگاه همچنین دارای یک وب سایت است که شما را با اصول اولیه آشنا می کند تا بتوانید قبل از کلاس اول خود شروع به کار کنید.

شهر هلسینکی همچنین دارای وب سایتی است که می توانید دوره های فنلاندی را جستجو کنید.

اطمینان حاصل کنید که کارت مالیاتی فنلاند خود را بگیرید

اگر در فنلاند کار می کنید ، باید کارت مالیاتی داشته باشید. در رابطه با آیین نامه و مشاوره با اداره امور مالیاتی تماس بگیرید. برای اعمال نیاز به داشتن یک کد هویت شخصی دارید. اداره مالیات در زبان انگلیسی و همچنین در سوئدی و فنلاندی کمک می کند.

مالیات بر درآمد در فنلاند مترقی است؛ بنابراین ، هر چه پول بیشتری بپردازید مالیات بیشتری را پرداخت می کنید. اگر قبل از کارت مالیاتی کار خود را شروع کنید ، پس از دریافت کارت مالیاتی و براکت مالیاتی مناسب خود به طور خودکار 60 درصد مالیات پرداخت می کنید.

اگر در فنلاند سکونت دارید ، بدون توجه به اینکه در خارج از کشور یا فنلاند ساخته شده است ، باید کل درآمد خود را پرداخت کنید.

شرایط کار در فنلاند

شرایط کار – از اتحادیه های کارگری گرفته تا تعطیلات
اتحادیه های کارگری در فنلاند متداول هستند و اکثر فنلاندی ها متعلق به یک اتحادیه هستند. برای عضویت در اتحادیه صنفی در حوزه خود ، باید هزینه ای بپردازید ، اما این هزینه کسر مالیات است.

بیشتر محل های کار دارای یک مدیر فروشگاه است که نماینده همه کارمندان است. این شخص مخاطب شما برای هر گونه سؤالی است که در مورد کار دارید.

ده تعطیلات عمومی در فنلاند وجود دارد. حداقل کمک هزینه تعطیلات دو روز تعطیلات برای هر ماه کار شده است ، یعنی حداقل 24 تعطیلات در سال است. هفته کار در فنلاند 40 ساعت است ، بنابراین هشت ساعت در روز. طبیعتاً ، در بخشها اختلافاتی وجود دارد.

کارفرمایان غالباً خدمات بهداشت حرفه ای (علاوه بر Kela) ارائه می دهند. برخی از کارفرمایان همچنین مزایای غذا را ارائه می دهند.

دیدن مطلب
وضعیت زندگی در سوئد

برابری در محیط کار

اماکن کار در فنلاند هم برابری بین زنان و مردان و هم در بین مهاجران و فنلاندی را موعظه و تمرین می کنند. رهایی زنان ریشه قوی در فنلاند دارد. در سال 1906 ، فنلاند اولین کشوری در اروپا بود که به زنان حق رأی داد.

امروزه ، بیشتر از دانشجویان پسر در دانشگاه وجود دارد و اکثر زنان دارای فرزند کار می کنند. متأسفانه ، مانند بسیاری از کشورها ، مردان همچنان حقوق بالاتری نسبت به زنان دارند. با این حال ، در فنلاند قوانینی وجود دارد که بطور فعال سعی در تغییر آن دارد.

قانون عدم تبعیض فنلاند در سال 2004 معرفی و در سال 2015 به روز شد ، که هدف از آن ارتقاء و حمایت از برابری در کلیه مناطق جامعه بویژه محل کار است.

امنیت جامع اجتماعی

سه نوع بازنشستگی مختلف در فنلاند وجود دارد. این حقوق بازنشستگی تضمین ، حقوق بازنشستگی ملی و مستمری مربوط به درآمد است. كلا حقوق بازنشستگی و حقوق بازنشستگی ملی را نیز پرداخت می كند ، زیرا این دو برای افرادی كه حقوق بازنشستگی ایجاد نمی كنند یا برای كسانی كه فقط مستمری كم درآمد دارند ، پرداخت می كنند. مستمری مربوط به درآمد توسط ارائه دهندگان مجاز بازنشستگی پرداخت می شود. نرخ تعهدی این حقوق بازنشستگی برای کارمندان 18 تا 52 ساله 1.5٪ است و پس از آن 52 سال سن افزایش می یابد.

سن بازنشستگی در فنلاند بین 63 تا 68 سال است. برای افراد دارای مستمری از Kela ، سن بازنشستگی 65 سال است. بازنشستگی قبل از این سن منجر به پرداخت حقوق بازنشستگی بطور دائم می شود.

برای واجد شرایط بودن در تأمین اجتماعی به عنوان ساکن یک کشور غیر EU / EEA ، خانه اصلی شما باید در فنلاند باشد. این شما را به عنوان اقامت دائم فنلاند واجد شرایط می کند ، که در این صورت شما را نیز برای تأمین اجتماعی فنلاند واجد شرایط می کند.

آداب و رسوم کسب و کار دوست داشتنی قهوه

معمول است که همکاران کار با اسم اول خود با یکدیگر تماس بگیرند. با این وجود ، استفاده از نام خانوادگی در جلسات رسمی ، به ویژه با مشتریان ، مناسب تر است. رفتار خود را در دفتر خود رعایت کنید و در صورت عدم اطمینان از کارفرمای یا همکاران خود سؤال کنید.

فنلاندی ها از دقت بالایی برخوردارند و از اهمیت ویژه ای در محیط کار برخوردار هستند. اگر قرار است ساعت 8:00 کار خود را شروع کنید ، انتظار می رود ساعت 8 در میز کار خود باشید و عجله ای در خانه ندارید. عبارت فنلاندی “به موقع بودن” älä myöhästy است و برای زندگی اجتماعی و حرفه ای شما صدق می کند.

وقتی کسی به شما تلفن می کند ، پاسخ دادن با گفتن سلام ، بی ادبی است. در عوض با گفتن نام خود به تلفن پاسخ دهید.

ظاهرا فنلاندی ها هنگام نوشیدن قهوه رکورد جهانی را در دست دارند زیرا به طور متوسط ​​، فنلاندی ها روزانه 9 فنجان قهوه می نوشند (نه اسپرسو ، ما در مورد فنجان های مناسب صحبت می کنیم)! با این حال ، اگر شما یک قهوه نوشیدنی نیستید ، کاملاً خوب است که در صورت ارائه یک فنجان آن را کم کنید.

1 پاسخ
  1. شهناز
    شهناز گفته:

    با درود آیا دانشجو میتواند همسر خود را با خود ببرد و آیا همسر اجازه کار دارد؟

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.