کار و مسافرت در کانادا

کانادا یکی از گزینه‌های عالی برای زندگی در خارج از کشور است بخصوص برای ایرانیان. کشوری است پهناور با منابع سرشار، جمعیت بسیار کمی دارد در مقایسه با مساحت خود، فرصت های بسیار و دورنمایی روشن برای پیشرفت در کار و تحصیل و مهمترین مورد این است که کشوری مهاجرپذیر و چند فرهنگی است که طبعا حل شدن و انطباق برای مهاجران را ساده‌تر می‌سازد.

این کشور همواره در لیست ۱۰ کشور برتر از نظر کیفیت زندگی بوده است. و دارای اقتصاد پایداری است. اگر هدف شما تجربه مکانی فوق العاده و زیباست و قصد سفر دارید، کانادا مقصد عالی برای شماست.

چگونگی کار در کشور کانادا

کار در کانادا برای ایرانیان : همانطور که در بالا گفته شد، کانادا یک کشور وسیع و مهاجر پذیر است. کشور کانادا در طول 15 سال گذشته بالاترین پذیرش مهاجر به کشور خود را داشته است و متاسفانه در این چند سال اخیر شرایط استخدامی برای مهاجران متقاضی که عمدتا تحصیل کرده هستند سخت تر شده است و مهاجران نباید توقع داشته باشند کاری هم سطح حرفه یشان پیدا نمایند.
کانادا دارای استان ها و ایالت های مختلف است و هر استانی برنامه و ضوابط استخدامی خاص خود را  برای مهاجرین دارند. به طور میانگین از هر چهار مهاجر تحصیل کرده فقط یک نفر می تواند در شغل مناسب خود مشغول به کار شود.

ولی  با توجه به نیاز روزافزون بازار کار کانادا و بدلیل رشد قشر سالمند و کم بودن نرخ زاد و ولد، طی دهه های آینده، این کشور به تعداد بسیار بیشتری نیروی کار محتاج می شود،حتی سه چهار برابر فعلی.

دیدن مطلب
شرایط تحصیل در آلمان

کار در کانادا برای ایرانیان مراحل مقدماتی :

  • در کانادا مراسم ها و نمایشگاه های مختلفی بر پا می شود اگر بتوانید در یک یا چند مورد به صورت داوطلبانه شرکت نمایید و جز سوابق خود بیاورید بسیار تاثیر گذار است.
  • بسیاری از شرکت ها داوطلب می گیرند و این داوطلبان بدون پرداخت هزینه یا با هزینه بسیار کم پروژه ایی را انجام می دهند ،برای اخذ سابقه کار در کانادا کار داوطلبانه حتما پیشنهاد می شود .

چه زمانی باید برای ویزا درخواست کرد؟

اگر تقاضا برای تجربه بین المللی کانادا (قبلا به عنوان ویزای کار تعطیلات) درخواست می کنید، باید بدانید که برای درخواست برای ادامه دادن حدود 8 تا 12 هفته طول می کشد. هنگامی که ویزا اعطا می شود، می توانید برای مدت دو سال در کانادا وارد و اقامت داشته باشید.

چگونه شغل را پیدا کنم؟

برای شروع درخواست برای کار، می بایست یک آدرس محلی، شماره تلفن، حساب بانکی و سایر مدارک شناسایی را داشته باشید. از سوی دیگر، قبل از رسیدن به کانادا، می توانید بازار کار و شغل های خالی را بررسی نمایید تا بدانید چه نیرویی در این کشور احتیاج است و چه الزاماتی برای رسیدن به این شغل وجود دارد. هنگام درخواست برای کار، معمولا شما نیاز دارید تا کارفرمای خود را ملاقات نمایید، بنابراین شما باید در کانادا حضور داشته باشید.

اگر قصد دارید با برنامه سفر کنید، به محض این که شما یک لیست از جایگزین فرصت های شغلی را به شما می رسانید، به شما تحویل داده می شود و شما می توانید روز بعد به مصاحبه بپردازید. شخصی مجاز نیز به شما کمک می کند که رزومه خود را به استانداردهای پذیرفته شده تغییر دهید تا شانس شما بهتر و بهتر شود، در صورت تجربه کمتر در این منطقه و یا انگلیسی به سادگی پیشرفته نیست.

 مراحل یافتن کار در کانادا:

  •  پیدا کردن کار و کارفرما با استفاده از سایت های کاریابی کانادا
  • تهیه رزومه و ارسال رزومه
  •  تسلط بر زبان
  •  شرکت در مصاحبه استخدامی
  •  شرکت در نمایشگاه های کاریابی به همراه رزومه
  •  استفاده از موسسات کاریابی
دیدن مطلب
اقامت اروپا با ثبت شرکت در لهستان

کار در کانادا برای ایرانیان تقویت زبان:

کار در کانادا مانند سایر کشورها نیاز به تسلط زبان دارد، دانش بالای زبان بزرگترین شانس شما در زمینه یافتن شغل مورد نظر خود است. توصیه می شود اگر به زبان خود اطمینان ندارید هر چه سریعتر در دوره های رایگان تقویت زبان شرکت نمایید.
بطور کلی اولین قدم در بازار رقابت یافتن شغل است و پس از آن داشتن مهارت زبان انگلیسی است.حتی اگر دارای رزومه قوی باشید، اگر در جلسه مصاحبه شغلی نتوانید خوب ظاهر شوید، از رقبا عقب می افتید.

موارد ضروری در هنگام سفر به کانادا

هنگامی که تصمیم گرفتید به کشور کانادا سفر نمایید، باید چیزهای زیادی را به خاطر بسپارید تا مطمئن شوید که بهترین و ایمن ترین سفر ممکن را پیش رو خواهید داشت. به طور مثال باید بدانید که قصد دارید از چه مناطقی دیدن نمایید و یا از چه مناطقی دوری گزینید. شماره تلفن های ضروری کشور کانادا را به خاطر بسپارید و این که شرایط آب و هوایی سرد کشور کانادا را در نظر بگیرید و آماده باشید.

میزان حقوق در کانادا

تعیین میزان حقوق در کانادا بسیار مشکل است، بخصوص در مورد مشاغل تخصصی و اجرایی که میزان حقوق و مزایای آن به ندرت در آگهی کار ذکر می شوند. از طرف دیگر ممکن است در آگهی های کار در روزنامه های محلی میزان حقوق ذکر شود و از آنجا می تواند در مورد میزان دستمزد مشاغل محلی به شما اطلاعاتی بدهد. معمولا میزان حقوق قابل مذاکره است و متقاضی کا ، خود باید مطمئن شود که میزان حقوق و مزایای پیشنهادی با تجارب و سوابق کاری وی متناسب است.

دیدن مطلب
تحصیل رشته های هنری در ایتالیا

موسسه نوباوران با سالها تجربه در امر مهاجرت و اخذ ویزای توریستی کانادا، تحصیل در کانادا و مهاجرت به کانادا ، آماده پذیرفتن متقاضیان علاقه مند سفر به کشور کانادا بوده است. برای شروع پروسه مهاجرتی خود با دفاتر ما تماس حاصل نمایید، تا با مشاورین ما مشاوره رایگان داشته باشید تا بهترین راه را برای شما انتخاب نمایند.

 

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *