کشور روسیه

کشور روسیه کشوری است که وسعت گسترده ای از شرق اروپا و شمال آسیا دارد. هنگامی که جمهوری برتر اتحادیه جمهوری های سوسیالیستی اتحاد جماهیر شوروی (ایالات متحده آمریکا ؛ که معمولاً به اتحاد جماهیر شوروی معروف است) ، روسیه پس از انحلال اتحاد جماهیر شوروی در دسامبر 1991 به کشوری مستقل تبدیل شد. پایتخت این کشور فدرال شهر مسکو می باشد.

اما این سرزمین منبع غنی از محصولات و مواد از جمله ذخایر عظیم نفت ، گاز و فلزات گرانبها است. این غنای منابع برای بسیاری از مردم کشور به زندگی آسان تبدیل نشده است.

در حقیقت ، بخش اعظم تاریخ روسیه حکایت سخت و طاقت فرسا از حکام بسیار ثروتمند و قدرتمند بر توده عظیمی از هموطنان فقیر و ناتوان آنها است. Serfdom به خوبی به دوران مدرن تحمل کرد. سالهای حکومت کمونیستی اتحاد جماهیر شوروی (91-1997) ، به ویژه دیکتاتوری طولانی ژوزف استالین ، تسلیم یک نوع متفاوت و دقیق تر بود.

جغرافیا

روسیه سرزمین فوق العاده است. تا کنون بزرگترین کشور جهان ، تقریباً دو برابر قلمرو کانادا ، دومین کشور بزرگ را پوشش می دهد.

دیدن مطلب
دانشگاه سماشکو روسیه

این منطقه در کل شمال آسیا و سوم شرقی اروپا گسترش یافته و 11 منطقه زمانی را شامل می شود و شامل طیف وسیعی از محیط ها و شکل های زمینی ، از بیابان ها تا استپ های نیمه خشک تا جنگل های عمیق و تندرا قطب شمال است.

روسیه حاوی طولانی ترین رودخانه اروپا ، ولگا و بزرگترین دریاچه آن ، لادوگا است. روسیه همچنین عمیق ترین دریاچه جهان ، بایکال است و این کشور کمترین درجه حرارت جهان را در خارج از قطب های شمال و جنوبی ثبت کرده است.

قومیت

ساکنان روسیه کاملاً متنوع هستند. بیشتر آنها قومی روس هستند ، اما بیش از 120 گروه قومی دیگر نیز حضور دارند که به بسیاری از زبانها صحبت می کنند و از سنت های مذهبی و فرهنگی ناموزون پیروی می کنند.

بیشتر جمعیت روسیه در بخش اروپایی این کشور به ویژه در منطقه حاصلخیز اطراف مسکو ، زندگی می کنند. مسکو و سن پترزبورگ (لنینگراد سابق) دو مهمترین مرکز فرهنگی و مالی در روسیه هستند و از دیدنی ترین شهرهای جهان به حساب می آیند. روسها در آسیا نیز پرجمعیت هستند.

با شروع از قرن 17th ، و به ویژه در بسیاری از قرن 20 تلفظ می شود ، یک جریان مداوم از قومی روس ها و مردم روسی زبان به شرق به سیبری نقل مکان کرد ، جایی که در حال حاضر شهرهایی مانند Vladivostok و Irkutsk شکوفا می شوند.

جاذبه های گردشگری

روسیه از جمله کشور هایی است که گردشگران و کسانی که به قصد تحصیل در روسیه به این کشور می آیند به آن علاقه خاصی دارند.جاذبه های گردشگری روسیه، می توان به متروی مسکو، ساختمان های هفت خواهر، میدان سرخ، مقبره لنین، مجموعه کاخ و کلیسای کرملین اشاره کرد.

دیدن مطلب
نظام آموزشی روسیه

آب و هوا

آب و هوای روسیه بسیار شدید است ، و زمستان هایی آن مکرراً باد و برف شدید همراه است.و این آب و هوا لایه ای از دشواری را به زندگی روزمره می بخشد.

اقتصاد

بیشترین صادرات روسیه را نفت و محصولات آن، گاز، چوب، مواد شیمیایی و تسلیحات نظامی تشکیل می‌دهد.

واحد پول

واحد اولیه ارز در روسیه روبل (ruble) می باشد که از 100 کوپک (kopeks) تشکیل شده است.ارز رایج در فروشگاه ها و مراکز خرید و هتل ها فقط روبل می باشد.

کشور روسیه یکی از سیاست های لیبرال مهاجرت جهانی را داراست. به عبارت دیگر هر کسی که در مدت پنج سال در کشور روسیه کار می کند و زبان روسی را به کار  گیرد، می تواند به عنوان شهروندی که از ابتدا در این کشور بوده زندگی کند.

تحصیل در روسیه

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *