ویژگیهای کشور سوئد

کشور سوئد

کشور سوئد در شمال اروپا و در شبه‌جزیره اسکاندیناوی، که از شرق با خلیج بوتنی، از غرب با کشور نروژ از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است.

 استکهلم پایتخت و بزرگترین شهر این کشور است همچنین این شهر به عنوان یکی از زیباترین شهرهای جهان شناخت شده است. این کشور از پادشاهی مشروطه برخوردار است و دولت آن به شکل پارلمانی اداره می‌شود.

سوئد کشوری دارای مردمانی با خلق و خوی سرد، اما صلح طلب و علاقمند به کار مشارکتی میباشد.

جمعیت کشور سوئد

بالغ بر ده میلیون نفر در سوئد ساکن هستند که دو میلیون نفر آنها زیر 18 سال است .  85 درصد آنها در شهرها زندگی می کنند.سوئد کشوری است چند فرهنگی: 15 درصد سوئدی ها در کشورهای دیگری متولد شده اند در حالی که تقریبا از هر پنج کودک یک کودک اصالتا متعلق به کشور دیگری است.

زبان کشور سوئد

سوئدی زبان اصلی این کشور است .سوئد دارای پنج زبان رسمی اقلیتی است . ببسیاری از سازمان های چند ملیتی سوئدی، زبان انگلیسی را به عنوان زبان کمکی به کار می گیرند و شمار زیادی از دانشگاه ها و دروس به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

دیدن مطلب
تحصیل پرستاری در سوئد

مذهب کشور سوئد

سوئد کشوری است که پذیرای اکثر مذاهب جهان میباشد، این در حالیست که کشوری غیرمذهبی است و به حقوق همه ی آنها احترام گذاشته می شود. دین اکثر مردم این شهر مسیحی پروتستان لوتری میباشد و کلیسای لوتران کلیسای رسمی و ملی سوئد، محسوب میشود که کاتولیک و سایر انواع مسیحیت نیز در آنجا رایج است. همچنین، دین اسلام یکی از بزرگترین مذاهب سوئد است و در حدود یک میلیون نفر از جمعیت این کشور مسلمان هستند.

مشاغل و اقتصاد کشور سوئد

شاخص نوآوری Bloomberg 2018 سوئد را به عنوان دومین کشور خلاق جهان معرفی می کند. تقریبا 95٪ از جمعیت سوئد ، در مقایسه با 84٪ از ایالات متحده ، به اینترنت دسترسی دارند و این کشور صاحب شرکتهای فنی “یونی شاخ” با میلیارد دلار است که به ارزش تقریبی 36 میلیارد دلار جمع می شود. این کشور همچنین به منظور کمک به رشد مشاغل نوپا ، بسیار شهرت دارد.

این کشور اسکاندیناوی همچنین با ارائه خدمات عمومی  و کمک هزینه تعطیلات ، سطح بالایی از زندگی را ارائه می دهد. براساس شاخص زندگی بهتر OECD ، سوئد در همه زمینه ها – از جمله کیفیت محیط زیست ، درآمد و ایمنی شخصی ، بالاتر از میانگین جهانی است.

در زمان کمتری ، شما می توانید طیف وسیعی از لذتهای فرهنگی و طبیعی کشور را ارائه دهید. سوئد سومین صادرکننده بزرگ موسیقی در پشت ایالات متحده و انگلیس است – بین تجربه کنسرت های پر جنب و جوش و زندگی شب پر رونق ، شما می توانید از ظرافت های سوئدی گوشت کباب ها با مربا lingonberry یا سوپ نخود فرنگی و پنکیک نمونه برداری کنید.

دیدن مطلب
مقایسه تحصیل انگلستان و سوئد

مشاغل در سوئد
سوئد به دلیل شرایط و کار خوب کار شناخته شده است. این یک اقتصاد سرمایه داری را با یک بخش دولتی قوی و سیستم رفاهی ترکیب می کند. بازار کار در بین قوی ترین جهان است.

 • مشاغل درجه یک
 • کسب و کار
 • تحصیلات
 • مهندسی
 • مراقبت های بهداشتی
 • ارتباطات از راه دور

بیشتر بزرگترین شرکت های چند ملیتی جهان در سوئد مستقر هستند ، از جمله:

 1. الکترولوکس
 2. اریکسون
 3. H&M
 4. ایکه
 5. اسکایپ
 6. Spotify
 7. ولوو
پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *