اطلاعات رویداد برای کشور لهستان اقامت اروپا- نحوه دریافت روادید 

کشور لهستان، کشوری زیبا در اروپا می باشد که سالانه از تمامی دنیا سفرهای بسیار زیادی به کشور لهستان صورت می‌گیرد و در محدوده شنگن واقع شده است. برای ورود به لهستان، نیاز به اخذ شنگن لهستان دارید تا بتوانید اجازه ی ورود به این کشور را داشته باشید.

انواع ویزای لهستان

روادید شنگن نوع C

اگر قصد اقامت در خاک کشور لهستان و یا دیگر کشورهای عضو شنگن، اجازه یک بار ورود به منطقه شنگن در مدت زمان بازدید مجاز که در ویزا ثبت شده است را صادر می کند. حتی اگر ویزای شینگن تایپ C یکبار ورود هنوز اعتبار داشته باشد، پس از خروج از کشور های حوزه شنگن، این ویزا باطل خواهد شد.

روادید ملی نوع D

اگر قصد اقامت در خاک کشور لهستان را برای بیش از 90 روز (حداقل 91 روز) در یک دوره نیم ساله که از تاریخ نخستین ورودتان محاسبه می گردد . ویزای شینگن نوع D برای افراد خاصی که در یکی از کشور های شینگن به طور مثال لهستان درخواست تحصیل، کار و یا اقامت دائمی دارند؛ اعطا می شود. ویزای ملی می تواند یک ورودی واحد باشد که برای افرادی که نیاز به اقامت در کشور های حوزه شینگن را برای یک دوره زمانی خاصی و برای هدف معینی صرف می کنند و پس از آن به کشور خود باز می گردند.

روادید ترانزیت در فرودگاه

ویزای ترانزیت یک ویزای غیر مهاجرتی کوتاه مدت است که به مسافران اجازه می‌دهد تا به فرودگاه های شهر های میانی سفر کنند و از آنجا، با توجه به مقصد خود(کشور لهستان) پرواز خود را ادامه دهند.
در صورتی که شهروند یکی از این کشورها: افغانستان، بنگلادش، جمهوری دموکراتیک کنگو، اریتره، اتیوپی، غنا، ایران، عراق، نیجریه، پاکستان، سودان یا سریلانکا، هستید، می بایست برای روادید ترانزیت در فرودگاه نوع a درخواست دهید.حتی اگر از فرودگاه آن شهر خارج نشوید.
توصیه می کنیم در زمانی که ترانزیت خود را از طریق فرودگاهی واقع در یک کشور عضو شنگن به غیر از کشور لهستان تنظیم می نمایید، به طور مستقیم با کنسولگری کشور مورد نظر جهت اطلاعات روادید تماس حاصل نمایید.

دیدن مطلب
تحصيل در روسيه دندانپزشكي

با داشتن روادید نوع C یا نوع D، تا چه زمانی می توانم در کشور لهستان/دیگر کشورهای عضو شنگن بمانم؟

اگر شما ویزای خود را از کشور لهستان دریافت کرده اید، ورودتان باید به این کشور باشد و پس از آن آزادانه در مدت ویزای خود می توانید به کل کشورهای دیگر حوزه شینگن سفر کنید. مدت زمان اقامت فرد خارجی در کشور لهستان (دارندگان روادید نوع D) یا در کشورهای عضو شنگن (دارندگان روادید نوع C) در داخل روادید مشخص شده است. مدت اقامت و مدت زمان اعتبار روادید کاملا مشخص شده است.

ساعات کاری سفارت جمهوری لهستان

این سفارتخانه در روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۰۹:۰۰ تا ۱۵:۰۰ آماده جوابگویی به مراجعین است.

بخش کنسولی سفارت جمهوری لهستان

_ بخش کنسولی  ساعت اداری آن از یکشنبه‌ها تا پنج‌شنبه‌ها، از ساعت ۰۹:۰۰ صبح تا ساعت ۱۳:۰۰ می باشد.

 

_ برای تحویل مدارک روادید: از ساعت ۱۰:۰۰ صبح مراجعه کنید.

 

_ برای مصاحبه از پیش تعیین شده: از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ساعت ۱۲:۰۰ ظهر، مراجعه نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *