کشور هند در یک نگاه کوتاه

کشور هند

کشور هند در جنوب آسیا قرار دارد که پایتخت آن دهلی نو است . هندوستان از شمال باختری با پاکستان؛ از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت و از شمال خاوری با برمه و بنگلادش همسایه ‌است.

جمعیت

هند تا سال ۲۰۵۰ با بیش از ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون نفر جمعیت از چین پیشی خواهد گرفت و پرجمعیت‌ترین کشور جهان خواهد شد. کشور به طور کلی دارای تراکم جمعیت 386.9 نفر در کیلومتر مربع می باشد که در رتبه 31 در جهان قرار دارد. در بمبئی تراکم جمعیت 21000 نفر در کیلومتر مربع (54000 مترمربع) است.

فرهنگ

هندوستان مهد نژادها فرهنگ ها و قومیت های مختلف است که نژاد هندی ها شامل ۷۲ ٪ هندوآریائی، ۲3 ٪ دراویدی و 5 ٪ نژاد زرد است که این نژادها بر اساس شرایط مکانی، فرهنگی و دینی تقسیم یافته اند.

زبان

هندی زبان رسمی هندوستان است و دارای 128 زبان مختلف دیگر است. همچنین هندی یکی از ۲۲ زبان نگاشته شده در قانون اساسی است. زبان فارسی پیش از آنکه هندوستان مستعمره انگلستان شود، دومین زبان رسمی این کشور (در دوره گورکانیان) بود و زبان فرهنگی و علمی بشمار می‌رفت. اما پس از استعمار، انگلیسی‌ها د رسال ۱۸۳۳ با زور انگلیسی را جایگزین فارسی کردند.

دیدن مطلب
دوره های زبان در هندوستان

پول رایج هند 

واحد پول هند در کشور هندوستان ( روپیه ) و یا (INR ) میباشد و سکه هارا در هندوستان (پیسا) میگویند .

اقتصاد هند

هند دارای چهارمين اقتصاد بزرگ دنیاست. هند با رشد اقتصادی متوسط بالاتر از ۸ درصد طی سه سال گذشته به يک قدرت اقتصادی تبديل شده است. اين ميزان رشد نزديک به رشد اقتصادی کشور همسايه آن چین می باشد.

دانشگاه ها در هند

امروزه  کشور هند توانسته با مدیریتی صحیح پیشرفتی در دانش کشور داشته باشد . در گذشته تعداد انبوه از دانشجویان هندی برای ادامه تحصیل به کشورهایی مانند انگلستان و آمریکا سفر می کردند اما با توجه به استقبال دانشجویان آسیایی و برخی هم اروپایی در سالهای اخیر برای ادامه تحصیل در هند ، این کشور به یکی از مقاصد تحصیلی در جهان تبدیل شده است .

هند با داشتن 680 دانشگاه و بیش از 25000 کالج پس از آمریکا و چین، سومین شبکه آموزشی بزرگ در دنیا است که از تنوع زیاد رشته و دانشگاه برخوردار است.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *