گرفتن ویزای کار مجارستان

گرفتن ویزای کار مجارستان در سال 2019  این روزها مورد توجه اغلب افرادی باشد که قصد کار در کشورهای اروپایی را دارند

جمله موضوعاتی است که ذهن اغلب افراد که علاقه مند به مهاجرت به اروپا را دارند را معطوف کرده است.

به همین دلیل برخی از این افراد به مهاجرت از طریق گرفتن ویزای کار مجارستان فکر می کنند تا بتوانند به مستقیم به بازار کار در اروپا وارد شوند. گرفتن ویزای کار مجارستان در این کشور در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی نظیر آلمان، اتریش سخت تر است زیرا این کشور ها صنعتی تر و تقاضای نیروی کار بیشتری را دارند،  اما موسسه نوباوران این شرایط را برای شما تسهیل کرده و گرفتن یک موقعیت کاری را برای شما فراهم می نماید.

شرایطی برای گرفتن ویزای کار مجارستان چیست ؟ آیا میتوان با گرفتن ویزای کار مجارستان اخذ اقامت و تابعیترا در این کشور بدست آورد؟

دیدن مطلب
سرمایه گذاری در مجارستان

شرایط گرفتن ویزای کار مجارستان :

کشور مجارستان ماننددیگر کشورهای اروپایی شرایط یکسانی در گرفتن ویزای کار مجارستان دارد بدین صورت است که اگر شخص خارجی قصد دریافت ویزای کار را داشته باشد در ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرمای مجارستانی داشته باشد که این دعوت نامه ضمیمه مدارک شما می شود.

در این مرحله، کارفرما باید  کار مورد درخواست نیروی خود را به مدت 3 ماه یا 90 روز در کشور مجارستان آگهی کند. در صورتی که فرد متقاضی کار در مجارستان یافت نشد کارفرما باید تقاضای خود را دوباره به مدت 3 ماه یا 90 روز دیگر در اتحادیه اروپا آگهی کند . بدیهی است اگر در این مدت  در اتحادیه اروپا هم فرد متقاضی کار پیدا  نشد کارفرما می تواند برای کار از یک کارمند خارج از اروپا استفاده نماید.  هچنین اشخاصی که ساکن اتحادیه اروپا هستند نیازی بهدعوت نامه و اجازه کار ندارند و براحتی می توانند در شغل مورد نظر خود کار کنند.

نکته ای که مهم است این است که در صورتی که بتوان ویزای کار مجارستان را اخذ کرد شخص پذیرش شده می توانند پس از وارد شدن به بازار کار و پرداخت مالیات درخواست اقامت خود را صادر کند.

همچنین اشخاصی که ویزای کار مجارستان را دریافت میکنند در ابتدا اجازه کار به مدت 1 سال دریافت می نمایند که شخص می تواند با مراجعه به اداره مربوطه این ویزا را تمدید کند. در صورتی کار فول تایم به مدت 4 یا 5 سال و پرداخت مالیات شما می توانید اقامت دائم را اخذ نمایید.

مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای کار مجارستان :

دیدن مطلب
کار در هلند بعد اتمام تحصیلات

1: ترجمه گواهی تحصیلی و ارائه مدارک دیپلم و ریز نمرات فرد متقاضی

2: ترجمه و ارائه مدارک پیش دانشگاهی و ریز نمرات فرد متقاضی

3: ترجمه و ارائه مدرک لیسانس و ریز نمرات فرد متقاضی

4: ترجمه و ارائه مدرک فوق لیسانس به همراه ریز نمرات در صورت داشتن ( ترجمه شده به زبان مجاری )

5: ارائه گواهی سلامت

6: ارائه دعوت نامه پذیرش از سوی کارفرما برای فرد متقاضی

7: پذیرش اجازه کار در مجارستان

6: ارائه پاسپورت

7: ارائه 2 قطعه عکس از فرد متقاضی

8: ارائه اجاره نامه فرد متقاضی در کشور مجارستان

9: ارائه پرینت حساب بانکی برای داشتن تمکن مالی

10: ارائه بیمه نامه درمانی

11: تکمیل فرم درخواست ویزا

اشخاصی که قصد اخذ ویزای شینگن را دارند باید مدارک خود شامل: مدارک تحصیلی ، مدارک کاری ، فرم ویزا و . . . را به صورت کامل تکمیل و به  سفارت مجارستان ارائه کنند.باید در نظر داشت که پمراحل اخذ ویزا پروسه ی زمان بری است بنابراین فرد متقاضی باید زمانبندی مناسبی داشته باشد تا بتواند به موقع ویزای خود را دریافت نماید .

هزینه زندگی در مجارستان :

هزینه زندگی در مجارستان برای هر فردی متفاوت است که بستگی به سبک و نوع زندگی افراد دارد به عبارت دیگر به دلیل متفاوت بودن قیمت ها و نوع زندگی افراد هزینه ها متفاوت می شود. این هزینه ها برای زندگی هر فرد در سال در حدود 10 تا 12 هزار یورو متغیر است که ممکن است از این مبلغ بیشتر و یا حتی کمتر شود.

به طور تقریبی میتوان گفت هزینه اجاره مسکن در مجارستان در حدود 400 تا 450 یورو در ماه خواهد بود اگر بخواهیم به طور میانگین هزینه های زندگی برای یک فرد را در ماه نظر بگیریم مبلغی در حدود 700 تا 800 یورو است که این مبلغ با در نظرگرفتن اجاره،کرایه، غذا… در نظر گرفته شده است.

دیدن مطلب
متوسط ​​حقوق در کانادا

در آخر اینکه اگر شمامتقاضی گرفتن ویزای کار مجارستان هستید باید بگوییم که اولین قدم پیدا کردن کارفرما است، شخص کارفرما باید کار مورد  نظر خود را به مدت 6 ماه در اتحادیه اروپا و همچنین کشور مجارستان آگهی کرده باشد.

در صورتی که پس از انتشار آگهی ها فرد متقاضی کار یافت نشد فرد خارجی میتواند دعوت نامه از سوی کارفرمای مجارستانی داشته باشد. شخص در صورت داشتن دعوت نامه یک اقامت 1 ساله دریافت می کند و در صورتی که بتواند 4 تا 5 سال در مجارستان به صورت فول تایم کار کند می تواند درخواست اقامت کند.

پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *