تحصیل در جمهوری چک

جمهوری چک یکی از زیباترین کشورهای شرق اروپا است که در گذشته بخشی از چکسلواکی بوده است. ادامه ی تحصیل در چک ، به عنوان مقصدی محبوب در میان کشورهای اروپایی است که امروزه مورد توجه دانشجویان خارجی متقاضی قرار گرفته است.
برای تحصیل در چک ، در اولین قدم اخذ ویزای تحصیلی این کشور است که به وسیله ی آن می توانید اقامت و یا حتی تابعیت این کشور را دریافت نمایید.گزینه های مختلف برای تحصیل در جمهوری چک برای اخذ ویزای تحصیلی وجود دارد.

گزینه های مختلف برای تحصیل در جمهوری چک

گزینه های مختلف برای تحصیل در جمهوری چک وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید برای یک برنامه مدرسه تابستانی، یک برنامه تبادل یک یا دو ترم یا یک برنامه کامل تحصیلی بگیرید. نگاهی به گزینه های زیر ببرید و سپس برای نوع مورد نظر خود را جستجو کنید.

1- برنامه های تحصیلی

آیا می خواهید تحصیلات دانشگاهی خود را در جمهوری چک دنبال کنید؟ موسسات آموزش عالی برنامه های تحصیلات معتبر را در سه سطح: لیسانس، کارشناسی ارشد و دکترا، و همچنین دوره های یادگیری مادام العمر ارائه می دهند.

در برنامه های تحصیلی موجود در جمهوری چک، انواع مختلف برنامه های تحصیلی را از طریق موضوعی (مانند هنر، تجارت، مهندسی، بهداشت، و غیره) جستجو کنید.

موسسات آموزش عالی در جمهوری چک می توانند به صورت عمومی، خصوصی یا دولتی باشند. مؤسسات دولتی یا دولتی سنتی (نوع دانشگاه) ممکن است انواع برنامه های تحصیلی را ارائه دهند در حالی که موسسات خصوصی (غیر دانشگاهی) با ارائه برنامه های درجه بندی کارشناسی به طور عمده مشخص می شوند.

دیدن مطلب
سرمایه گذاری در هلند

جستجو در فهرست همه موسسات آموزش عالی و یا استفاده از نقشه ما از تمام موسسات آموزش عالی در جمهوری چک.

 

2- برنامه های تبادل و مطالعه در خارج از کشور

آیا تصمیم دارید برای تحصیل کوتاه (غیر درجه ای) اقامت در جمهوری چک را دریافت نمایید؟ شما می توانید برای تحصیل در خارج از کشور با برنامه Erasmus + شرکت کنید.

دانشگاه های چک نیز در چندین مدرک کارشناسی ارشد مشترک Erasmus Mundus) EMJMD) شرکت می کنند. اینها با برتری تحصیلی خود متمایز هستند و توسط کنسرسیوم بین المللی موسسات آموزش عالی هدایت می شوند. با EMJMD شما می توانید یک بورس تحصیلی درجه یک برای چنین برنامه تحصیلی بین المللی در سطح عالی دریافت کنید. این اقدام توسط اتحادیه اروپا در برنامه Erasmus + پشتیبانی می شود.

جستجو در رشته ماوراءالطبیعه ی مشترک Erasmus Mundus در جمهوری چک در مرور کلی ما.

 

3- برنامه های MBA

چندین دانشگاه دولتی و خصوصی برنامه های کارشناسی ارشد بازرگانی (MBA) را ارائه می دهند.

علاوه بر دانشگاه ها، می توانید برنامه های MBA را در سایر موسسات آموزشی نیز مطالعه کنید. وب سایت های مفید که در آن به دنبال دوره های MBA بیشتر در جمهوری چک MBAStudies.com یا FindMBA هستند. در صورتی که سوالی دارید می توانید به انجمن چک دانشکده های MBA (CAMBAS) مراجعه کنید، که موسسه ای است که با هدف کنترل و بهبود سیستم MBA پس از تدریس در جمهوری چک است.

4- دوره های زبان در جمهوری چک

شما می توانید زبان چک را در دانشکده های تابستانی مطالعات اسلاوی یا در دوره های زبان ارائه شده توسط موسسات دیگر یاد بگیرید. برای برخی نکات، نگاهی به صفحه ای که برای آماده سازی زبان اختصاص داده شده است.

دیدن مطلب
تولد فرزند در آلمان

اگر میخواهید یک دوره خاص زبان را جستجو کنید، فقط این پیوند را دنبال کنید و تنظیمات جستجوی خود را به همان ترتیب تنظیم کنید.

5- مدارس تابستانی در چک

از مدارس تابستانی ارائه شده توسط دانشگاه های چک استفاده کنید. برای مدارس تابستانی خاص، می توانید برای بورس تحصیلی نیز درخواست بدهید. این مسائل مربوط به دانشکده های تابستانی مطالعات اسلاوی است.

 

منبع:

تحصیل در چک

تحصیل در جمهوری چک

تحصیل پزشکی در جمهوری چک

تحصیل دندانپزشکی در جمهوری چک

1 پاسخ
 1. سینا
  سینا گفته:

  با سلام

  برای ادامه تحصیل در کشور چک در مقطع ارشد، شهریه ای دوره ی کالج زبان چکی چقدر می باشد؟

  ممنون ♥

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *