25 دانشگاه برتر آلمان در سال 2019

صدها دانشگاه در سرتاسر آلمان به تربیت نیروهای متخصص می‌پردازند و در این میان ۱۰ آلمان در زمره ۲۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفته‌اند. تعدد دانشگاه‌های آلمان به حدی است که شما با هر شرایطی و در هر رشته‌ای که قصد ادامه تحصیل داشته باشید دانشگاه مناسب با شرایط خودتان را خواهید یافت. در اینجا شما را با 25 دانشگاه به نام کشور آلمان آشنا خواهیم کرد

1- Technische Universität München

دانشگاه tum یا دانشگاه فنی مونیخ یکی از بهترین دانشگاههای اروپا و جز ۳ دانشگاه برتر در کشور آلمان است. این دانشگاه دارای ۳ بخش دانشگاهی از جمله معماری،علم شیمی،مدنی،جغرافیایی،مهندسی محیط زیست،مهندسی برق و کامپیوتر،علوم زیستی،مدیریت،ریاضی،مهندسی مکانیک،دارو،فیزیک و ورزش می باشد.
در دانشگاه tum یا فنی مونیخ زبان اصلی برای تدریس زبان المانی می باشد با این حال تدریس یک سری دروس در این دانشگاه به زبان انگلیسی هم می باشد. دارای تعدادی از مراکز تحقیقاتی از جمله مرکز مونیخ برای فن اوری در جامعه والترشاتکی انستیتو برای مطالعه علوم کشاورزی،فناوری نانو و نانو مواد و… می باشد. در این دانشگاه ۱۴۰ رشته تحصیل می شودکه بیشتر شامل مدارک کارشناسی و کارشناسی ارشد می باشد .
دانشگاه فنی مونیخ فرصت های یادگیری منحصر به فردی را برای کلیه ی دانش آموزان فراهم کرده است .این دانشگاه یکی از دانشگاههای پیشرو در اروپاست و هدفش یجاد ارزش پایدار برای جامعه است.

TUM در سال 1868 تأسیس شد و به سرعت پیشرفت کرد. مقالات و نقل قول های دانشجویان TUM سالانه در نشریات قابل توجه و نشریات جهانی منتشر می شود. TUM همکاری های پژوهشی با شرکت هایی مانند BMW، Siemens، General Electric، Audi و غیره دارد و قراردادهایی را با بیش از 1000 دانشگاه برتر ارایه می دهد.

2- Ludwig-Maximilians-Universität München

یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است،که در سال 1472 تاسیس شده است ، و در قلب  شهر مونیخ قرار دارد. در هر سال 15 درصد از 50000 دانشجوی این دانشگاه، از سراسر جهان هستند. تا کنون 14 نفر از اساتید و فارغ التحصیلان این دانشگاه  در رشته های پزشکی، فیزیک وشیمی موفق به کسب جوایز نوبل شده اند.

دوره های آنلاین از دانشگاه لودویگ-ماکسیملیانس از طریق Coursera ارائه می شوند در حالی که دانشگاه تابستانی برای دانش آموزان در سراسر جهان یک فرصت عالی است.

دانشگاه در سال 2012 انتخاب شده است و همچنان به حمایت و آماده سازی دانش آموزان برای دستیابی به موفقیت بزرگ در آینده می پردازد.

3- Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg

دانشگاه هایدلبرگ، همچنین به عنوان روپرتو کارولا شناخته می شود، قدیمی ترین دانشگاه در آلمان است که در سال 1386 توسط روپرتکت  تأسیس شد.

لسفه، الهیات، حقوق و پزشکی اولین رشته های این دانشگاه بودند.. از سال 1901 میلادی، به دلیل موفقیت های چشمگیر در فیزیک، شیمی، پزشکی، ادبیات و فقه، 11 دانش آموخته دانشگاه هایدلبرگ موفق به دریافت جایزه نوبل شدند. امروزه این دانشگاه دارای 12 دانشکده، با مجموع بالغ بر 000/30 دانشجومی باشد.

دیدن مطلب
امور قراردادها

450 استاد از 5،000 محقق و دانشمند دوره های علوم طبیعی، ریاضی، علوم کامپیوتر، علوم لیبرال، حقوق، اقتصاد، علوم اجتماعی، پزشکی و غیره را پوشش می دهد.

4- Kit, Karlsruher Institut Für Technologie

کارلسروهر Institut Für Technologie دانشگاهی است که در سال 2009 توسط ادغام دو موسسه قدیمی سنتی بزرگ در تحقیقات و آموزش – Forschungszentrum Karlsruhe، 50 ساله و Universtät Karlsruhe، 181 ساله ایجاد شده است.

این کارکنان 9،491 کارمند را استخدام می کند، از جمله 6.035 محقق، 355 استاد و 1.002 دانشمند مهمان است. تعداد کل دانشجویان کارشناسی Institut für Technologie به 24.778 رسیده است که بسیاری از آنها برنده جایزه نوبل، سناتورهای افتخاری هستند و به محققان اهدا می شوند.

KIT از برنامه های دوره های آنلاین و ایده های شرکت های راه اندازی شده به نفع دانشجویان خود بسیار حمایت می کند.

5- Humboldt Universität Zu Berlin

در سال 1810 توسط مفهوم ویلهلم فون هومبولت در برلین تاسیس شد. در ابتدا تنها چهار دانشکده شناخته شده کلاسیک ارائه شد: قانون، پزشکی، فلسفه و الهیات با تعداد کمی از دانش آموزان و دانشگاهیان. در حال حاضر، به عنوان یکی از 10 دانشگاه برتر آلمان، همه رشته های علمی عمده در هنر و علوم انسانی، اجتماعی علوم، علوم فرهنگی، علوم انسانی، علوم کشاورزی، ریاضی و علوم طبیعی در بیش از 400 استاد در زمینه تحقیق و تدریس در 9 دانشکده تحت پوشش قرار گرفته است. تعداد دانشجویانی که در این دوره ها شرکت می کنند 31.098 است و از جمله آن ها در Charité – بیمارستان مشارکتی با Freie Universität است.

دانشگاه هومبولت در سال 2012 به دانشگاه برتر دانشگاه اهدا شد و 10 مرکز تحقیقاتی مشترک، 13 گروه آموزشی پژوهشی، 1984 نفر از اعضای هیات علمی، 29 نفر برنده جایزه نوبل شدند.

6- Freie Universität Berlin

معرفی دانشگاه فرای برلین دانشگاه فرای یکی از برترین دانشگاه های کشور آلمان و بزرگترین دانشگاه شهر برلین می باشد.

 ایده تاسیس این دانشگاه حمایت های بین المللی از جمله حمایت مالی بود که این ایده راه را برای دانشگاه فرای برلین برای تبدیل شدن به یک دانشگاه با شهرت بین المللی هموار کرد. نام این دانشگاه را فرای به معنی آزاد بر اساس اشاره به شرایط آن زمان انتخاب نمودند .

 این دانشگاه از بهترین دانشگاه های تحقیقاتی در کشور آلمان و بزرگترین دانشگاه تحقیقاتی برلین می باشد که از سال ۲۰۰۷ تاکنون به عنوان دانشگاه نخبه المان لقب گرفته است. شعار این دانشگاه درستی ، عدالت و آزادی می باشد.

 این دانشگاه شامل ۱۰ پژوهشگاه فعال می باشد و اعضای این پژوهشگاه در انجمنی به نام جامعه تحقیقاتی المان عضویت دارند. از امکانت این دانشگاه می توان به کتابخانه های بزرگ ، سیستم حمل و نقل دانشجویی ، آزمایشگاه های پیشرفته ، سالن های هنری ، نمایشی و بسیاری از امکانات دیگر اشاره نمود . در سال ۱۹۴۸ یا به عبارتی اولین سال تاسیس این دانشگاه دوهزار دانشجو در این دانشگاه پذیرش شدند اما در حال حاضر ۳۴۰۰۰ دانشجو و در این دانشگاه حضور دارند، این دانشگاه هر ساله بالای ۴۰۰۰ دانشجوی جدید می پذیرد .  برتر بودن در ۵ دوره تحصیلی دکترا، ۳ شاخه تحقیق مربوط به رشته های مختلف علمی و استراتژی های این موسسه، دانشگاه فری برلین را به موفقترین دانشگاه در خلاقیت و ابتکار و عمل تبدیل کرده است.

وقتی Freie Universtät در سال 1948 تاسیس شد، ایده این بود که دانشگاهی شبیه به آکسفورد ایجاد کند. این ایده توسط دانشمندان مشهور برلین زمان، مانند انیشتین، لیزا میتنر و دیگران، برای ایجاد یک محیط مترقی متحد برای دانش آموزان جوان و مشتاق برای یادگیری و همکاری به ارمغان آورد.

7- (Technische Universität Berlin (TU Berlin

دانشگاه فنی برلین (آلمان: Technische Universität برلین، به نام TU Berlin) یک دانشگاه تحقیقاتی واقع در برلین آلمان است. این در سال 1879 تاسیس شد و یکی از معتبرترین موسسات آموزشی در اروپا شد. این کشور یکی از بالاترین نسبت دانشجویان بین المللی در آلمان است و تقریبا 20٪ در سال 2016 ثبت نام کرده است.

TU برلین عضو TU9، یک جامعه مجتمع از بزرگترین و قابل توجه ترین موسسات فن آوری آلمانی و شبکه مدیریت صنعتی برتر اروپا است که اجازه می دهد تا مبادلات دانشجویی بین مدارس مهندسی پیشرو انجام شود. متعلق به کنفرانس مدارس اروپایی برای تحصیلات و مهندسی پیشرفته مهندسی است. TU برلین خانه دو مرکز نوآوری توسط موسسه نوآوری و فناوری اروپا است.

این دانشگاه به خاطر برنامه های مهندسی آن به ویژه در مهندسی مکانیک و مدیریت مهندسی شناخته شده است.

8- Eberhard Karls Universität Tübingen

به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشگاه های سراسر اروپا، در سال 1477، در سال 1477، 7 دانشکده با 450 استاد و 28،500 دانش آموز، از جمله بین المللی ارائه می دهد.
تعداد کارکنان دانشگاهی به 4000 نفر میرسد، در حالیکه کارکنان غیر دانشگاهی 12 هزار نفر از جمله بیمارستانهای دانشگاهی – 17 بیمارستان با 12 مرکز تخصصی است.

برنده جوایز دانشگاهی و بسیاری از جوایز مشابه در طول سالها، اداره کارلس Universität Tüblingen دارای 173 ساختمان، 45 کتابخانه اداری با بیش از 6،3 میلیون کتاب است که اجازه می دهد تعداد زیادی از دانش آموزان برای کسب جایزه نوبل و برندگان بسیاری از دیگر جایزه های معتبر در آلمان و خارج از کشور.

9- Albert-Ludwigs-Universitaet Freiburg

دانشگاه فرایبورگ آلمان در سال 1457 تاسیس شده است و یکی از 5 دانشگاه های قدیمی و از برترین دانشگاه ها در آلمان است. این دانشگاه 7مین دانشگاه برتر کشور آلمان محسوب می شود و در قلب شهر فرایبورگ و در نزدیکی مرز آلمان با کشور سوئیس و فرانسه شده است.

دیدن مطلب
برترین دانشگاه های هلند

شهر فرایبورگ یکی از قدیمیترین شهر های کشور آلمان با قدمت بیش از 1000 سال است. این دانشگاه در رشته های علوم اجتماعی و علوم انسانی و پزشکی به عنوان یکی از دانشگاه های برتر آلمان در سراسر جهان مشهور است. 19 نفر از اساتید و دانشگاهیان در این دانشگاه موفق به کسب جایزه نوبل شده اند. در این دانشگاه 140 رشته در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در 11 دانشکده تدریس می شود.

11. University of Göttingen
12. Technische Universität Dresden
13. Universität Hamburg
14. Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universität Bonn
15. Universität Frankfurt am Main
16. Universität Stuttgart
17. Technische Universität Darmstadt
18. Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg
19. Westfälische Wilhelms-Universität Münster
20. University of Cologne
21. Universität Jena
22. University Ulm
23. Universität Konstanz
24. Universität Mannheim
25. Johannes Gutenberg Universität Mainz
پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *