5 دانشگاه برتر آلمان برای مطالعه مدیریت کسب و کار

تحصیل در رشته مدیریت کسب و کار یکی از رشته های بسیار جذاب برای دانشجویان می باشد دلیل آن هم طیف وسیع موقعیت های شغلی بای این رشته می باشد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در آلمان،باید به زبان آلمانی تسلط کامل داشته باشد،زیرا برنامه های بسیار یدر این کشور به زبان آلمانی برگزار می گردد.

در پاره ایی موارد برای دانشجویان بین المللی که در رشته مدیریت تحصیل می کنند،دارای مدول ویژه ای می باشد.

کشور آلمان این اواخر نظام آموزشی خود را در سراسر کشور متحول کرده است، به روزترین و خلاقانه ترین روش های آموزش و تکنیک ها را به کار برده است،و برای این امر از بکارگیری برترین اساتید از سراسر جهان سود برده است.

 

5 دانشگاه برتر آلمان برای مطالعه مدیریت کسب و کار

با نظر به آخرین رتبه بندی وبسایت Zeit Online در سال 2018/2019 ، با در نظر گرفتن برخی معیارهای پیشفرض برای اعتبار دادن به کیفیت آموزشی دانشگاه ها، پنج دانشگاه برتر در کشور آلمان نشان می دهد که بهتزین برنامه های آموزشی در دانشگاه های خصوصی آلمان ارائه می گردد.

این معیار پیشفرض شامل موارد زیر می شود :

 • جهت برنامه ها
 • ترکیب حقایق مختلف
 • برنامه تحصیلی مشترک
 • درصد دانشجویان بین المللی
 • تعداد کارکنان بین المللی
 • تعداد کلاس های برگزار شده به زبان خارجی

از اهداف این پروژه ارتقای کیفیت دانشجویان در انجام تحقیقات مستقل بعد از دوره های تحصیلی است.همچنین جهت گیری بین المللی و ارتباط بین رشته ای در آموزش را نیز میتوان اضافه کرد.

همچنین این برسی ها دارای معیار های دیگری مانند آموزش زبان در دوره های ارائه شده در زمینه مطالعات انگلیسی / مطالعات آمریکایی و همچنین مطالعات روانشناسی،اردو های علمی (سفر های میدانی) برای دانشجویان و در کل کیفیت  آموزش برای دانشجویان.

این رتبه بندی بر اساس نظرات فارغ التحصیلان از نحوه آماده سازی آنها برای بازار کار می باشد.

دانشگاه WHU VALLENDAR

دانشکده مدیریت Otto Beisheim (یا WHU Vallendar) یک مرکز آموزش مدیریت کسب و کار در کشور آلمان است.

دیدن مطلب
تحصیل دکترا در ترکیه

این مدرسه خصوصی در سال 1984 بوسیله اتاق بازرگانی کوبلنز بنا نهاده شد و در Vallendar در مجاورت شهر کوبلنز قرار گرفته است.

WHU از یک شبکه ارتباطی بین بیش از 190 دانشگاه شریک در تمام جهان محافظت می نماید.

در این دانشگاه روند گزینش جهت تحصیل در مقطع کارشناسی دارای دو بخش جداگانه می باشد.

انتخاب دانشجویان بر اساس  پیشرفت های تحصیلی و دستاوردهای فردی صورت می گیرد و  همچنین یک بار در سال  فرصتی جهت رقابت بر سر یکی از 200 کرسی در روز آزمون داده میشود که در این روز از دانشجویان آزمون ریاضیات و مهارت های فکری گرفته میشود و هم باید به سخنرانی در خصوص اهداف با نمایندگان بپردازند.  تقریبا  از 1000 متقاضی، 200 نفر در مورد برسی قرار می گیرند که میزان پذیرش 20٪ است.

دانشگاه HH Leipzig

دانشگاه HHL  لیپزیک، که پیشتر با نام Handelshochschule Leipzig شناخته می شد، یک دانشگاه خصوصی در رشته مدیریت کسب و کار در ایالت زاکسن می باشد.

این موسسه در سال 1898 تاسیس شده و یکی از با قدمت ترین دانشکده های تجاری در جهان می باشد.HHL نه فقط قدیمی ترین دانشگاه کسب و کار در کشور آلمان است، بلکه همچنین یکی از مؤسسات پیشرو در عرصه مدیریت بازرگانی در کشور آلمان می باشد.

اعتبار جهانی برای موفقیت یک رهبر در عرصه کسب و کار اجتناب ناپذیر است. بر این اساس مشارکت جهانی، یکی از مهمترین خصوصیات دانشگاه HHL می باشد.

دانشگاه  HHL Leipzig درارای روابط تجاری و علمی با بیش از 100 دانشگاه در سراسر دنیا منجمله اروگوئه و استرالیا می باشد. همینطور  هیات علمی این دانشگاه دارای طیف گسترده ای از تخصص ها و ارائه خدمات مدرن در بالاترین سطح می باشد.

این دانشکده به صورت تمام وقت توسط استادان مهمان بین المللی برجسته پشتیبانی می گردد که این موجب می شود دانشجویان خود را به بهترین نحو جهت فعالیت در اینده پرورش دهد.

دیدن مطلب
امتیازات تحصیل در ژوهانسبورگ

دانشگاه بازرگانی و کسب و کار مانهایم 

دانشگاه بازرگانی مانهایم در سال 1969 در زمینه علوم اقتصادی و اجتماعی فعالیت خود را شروع کرد که بخشی از کالج تجاری مانهایم بود.

این دانشگاه اکنون با 34 استاد تمام وقت بیش از 150 نفر اعضای  هیئت علمی و حدود 4000 دانشجو ،یکی از بزرگترین و مشهورترین دانشگاه های علوم مدیریتی و تجاری در اروپا است.

در دانشگاه مانهایم پژوهش و آموزش در بالاترین سطح جهانی صورت می گیرد و کیفیت مدیریتی ثابت، تمرکز در عرصه بین المللی و جهت گیری عملی متمایز، نقاط قوت «فلسفه مانهایم» را شکل می دهند.

 

 دانشگاه ESCP EUROPE برلین 

در کشور آلمان، دانشگاه مدیریت کسب ESCP EUROPE  به عنوان یک موسسه مستقل از سیستم آموزش عالی کشور آلمان توسط دولت این کشور به رسمیت شناخته می شود. اما چه چیزی باعث می شود این دانشگاه مدیریتی اروپایی بسیار متمایز و ویژه شده باشد؟

این دانشگاه در ابتدا تحت نام École Supérieure de Commerce پاریس بود، ولی اکنون به عنوان یک نام تجاری مستقل فعالیت می کند.

دانشگاه ESCP EUROPE  قدیمی ترین دانشگاه مدیریت بازرگانی در آلمان، اروپا و حتی جهان  می باشد.

برنامه های تحصیلی این دانشگاه تحصیل حدود 4000 دانش آموز با  90 ملیت مختلف می باشد. در مجموع این در این دانشگاه  125 استاد فعال پژوهشی  از بیش از 20 کشور تدریس می کنند، و این امر به دانشجویان کمک می کند تا راحت تر با افراد دیگر ملیت ها برقراری ارتباط  داشته باشند و همچنین با عادات فرهنگی متنوعی آشنا شوند.

این تجربه  پربار به آنها این امکان را می دهد تا با همکاران خود از کشورهای دیگر در سراسر جهان تامل و همکاری داشته باشند. اضافه بر این، به این دلیل که آموزشهای آنها در چند زبان می باشد، مهارت های با ارزشی برای فعالیت در بازارهای جهانی (اقتصادی) به دست می آورند.

مدرسه فرانکفورت

دانشگاه امور مالی و مدیریتی فرانکفورت، یک مرکز علوم مدیریتی بازرگانی بر اساس مطالعات و تحقیقات می باشد که در تمامی جنبه های بازرگانی و کسب و کار، مدیریتی ، بانکداری و امور مالی دارای دوره های آموزشی می باشد.

دیدن مطلب
اقامت تحصیلی گرجستان

مجموعه ای قابل ملاحظه از خدمات این دانشگاه:

 • برنامه های دوره ای تا برنامه های آموزش اجرایی
 • پروژه های تحقیقاتی
 • مشاوره – به این صورت که مدرسه فرانکفورت تحت عنوان مشاور و تحلیلگر و یا شریک آموزشی با سازمان ها  و شرکت ها ، افراد به کارفرمایان و مدیران همکاری می کنند.

دانشگاه فرانکفورت به عنوان یک مرکز پژوهشی و عملی، راه حل های تفکر پیش رو برای دنیای بازرگانی، مالی و مدیریتی ارائه می کند و برنامه های بروز در حوزه مسائل تجاری که به طور مداوم در حال تغییرات می باشند، ارائه میدهد.

در دانشگاه فرانکفورت دانشمندان و کارشناسان در حال تحقیق و مشاوره در خصوص موضوعات مهم اقتصادی دنیای امروز می باشند:

 • چگونگی بدست آوری راهکارهای مناسب برای مقابله با تغییرات آب و هوا
 • ساخت یک میدان بازی مجازی در تجارت بین المللی
 • نحوه ارائه مراقبت های بهداشتی جهانی
 • ایجاد اعتماد به نفس در مالی صنعت

دانشکده فرانکفورت به صورت جدی در طراحی و بهینه سازی رابط ها و کانال های ارتباطی که به کسب و کار، جامعه، دولت و تحقیقات می پردازد مشارکت مینماید.


تحصیل در آلمان

 

1 پاسخ
 1. علی رضا امیری
  علی رضا امیری گفته:

  کارشناس ارشد مدیریت هستم و دوست دارم در مقطع دکترا در آلمان تحصیل کنم .
  لطفا راهنمایی بفرمایید .
  ارادتمند

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *